2010 12 23

Eurolyga: „Chimki“ – „Žalgiris“ 93:89 (po pratęsimo, nuotraukos, video)

Paskutinėse 2010 metų Eurolygos rungtynėse Kauno „Žalgiris“ patyrė apmaudžią nesėkmę. Kauniečiai svečiuose po pratęsimo 89:93 nusileido Maskvos srities „Chimki“ klubui.
„Žalgirio“ ir „Chimki“ dvikova
39 minutes pirmavę žalgiriečiai pergalės taip ir neiškovojo / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pati dvikovos pradžia nežadėjo tokios intriguojančios atomazgos: pirmosios „Chimki“ atakos buvo taiklios, o žalgiriečiai puolė padrikai. Logika ir tvarka „Žalgirio“ atakose atsirado, kai aikštelėje pasirodė Mantas Kalnietis. Jo pelnyti taškai ir sumanus vadovavimas puolimui leido kauniečiams persverti rezultatą 9:8. Išsiveržę į priekį Lietuvos komandos žaidėjai pranašumą didino ir po pirmo kėlinio pirmavo 23:22.

Rungtynėse abi ekipos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Kartais atrodė, kad tai – žvaigždžių rungtynėse, kuriose svarbiausia rezultatyvumas ir efektingi metimai iš viršaus. Nors antro kėlinio viduryje „Žalgiris“ pirmavo 44:35, aikštelės šeimininkai nebuvo linkę nusileisti. „Chimki“ sugebėjo sumažinti skirtumą iki 4 taškų, tačiau „Žalgiris“ nepalūžo. Po trumpo stabtelėjimo Rimanto Grigo treniruojama ekipa atsigavo ir prieš ilgąją pertrauką turėjo 6 taškų persvarą – 48:42.

Trečiame kėlinyje priartėjusius varžovus vėl į nokdauną pasiuntė du tolimi Martyno Pociaus metimai – 57:49. Gaila, kad po antrojo taiklaus metimo žalgiriečiui buvo skirta techninė pražanga. Emocingose rungtynėse rezultatas tapo lygus paskutinę trečio kėlinio minutę – Raulis Lopezas pataikė iš toli (61:61). Laimei, paskutinę ataką efektingu dėjimu iš viršaus baigė Paulius Jankūnas, ir paskutinį ketvirtį kauniečiai pradėjo pirmaudami 63:61.

Ir kai priešpaskutinę ketvirto kėlinio minutę „Žalgiris“ pirmavo 7 taškai, atrodė, kad pergalės Kauno klubas tikrai nebeišleis iš rankų. Bet rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas Keithas Langfordas (iš viso jis pelnė 35 taškus ir surinko 42 naudingumo balus) paskutinę sekundę tolimu metimus sugebėjo išlyginti rezultatą (81:81) ir išplėšti pratęsimą. O per penkias papildomas minutes „Žalgiris“ ir vėl neprilygo varžovams – kaip ir prieš savaitę namuose dvikovoje su „Caja Laboral“. Rungtynės pralaimėtos 89:93.

Statistika

Kauniečių ekipoje rezultatyviausias buvo Mantas Kalnietis – 24 taškų, 13 pelnė Martynas Pocius, po 9 – Paulius Jankūnas (11 atkovotų kamuolių) ir Dainius Šalenga, po 8 – DeJuanas Collinsas ir Tomas Delininkaitis, 5 – Artūras Milaknis, po 4 – Travisas Watsonas (7 atkovoti kamuoliai) ir Tadas Klimavičius, 3 – Mirza Begičius, 2 – Mindaugas Kuzminskas.

„Chimki“ gretose 14 taškų surinko Raulis Lopezas, 13 – Krešimiras Lončaras, 10 – Sergejus Monia.

Kitų Eurolygos susitikimų rezultatai

Kitose A grupės rungtynėse Tomo Pačėso treniruojamas „Asseco Prokom“ klubas namuose nusileido grupės turnyrą laimėjusiam Tel Avivo „Maccabi“ penketui – 72:83. Lenkijos komanda atsiliko jau pačioje dvikovos pradžioje, po pirmo kėlinio „Maccabi“ pirmavo 25:11, po antro 52:29. Po ilgosios pertraukos jau „Asseco Prokom“ perėmė iniciatyvą – Lenkijos klubas skirtumą sumažino 13 taškų, tačiau dvikovos nugalėtojas buvo aiškus.

Prieš rungtynes

Pernai šiame Rusijos klube žaidęs Paulius Jankūnas prieš dvikovą sakė esąs nustebęs, kad stipri Rusijos komanda jau nebeturi šansų prasimušti į „Top–16“ etapą.

„Aš puikiai žinau, kokia stipri yra „Chimki“ komanda. Todėl mes šią ekipą visuomet vadinome grupės favorite. Ir tai, kad jie jau dabar nebeturi net teorinių šansų prasimušti į „Top–16“ etapą, mane tikrai stebina. Tačiau dabartiniai „Chimki“ rezultatai tikrai nereiškia, kad jie nekovos dėl paskutinės pergalės turnyre. Mes, be abejo, irgi labai norime laimėti – tada ir Kalėdas sutiktume linksmesni, ir komandai šis laimėjimas pridėtų pasitikėjimo. Varžovų aikštėje būtina kibiai gintis, branginti kamuolį ir jį perdavinėti kuo tiksliau ir, be abejo,  pelnyti daug taškų“, – sakė P.Jankūnas.

Būsimų „Žalgirio“ priešininkų stovykloje pastaruoju metu tvyro toli gražu ne džiaugsmingos nuotaikos. Kai didžiulį biudžetą turintis klubas prarado šansus kovoti dėl patekimo tarp 16–os stipriausių Eurolygos komandų, atsisveikinti su „Chimki“ ekipa buvo priverstas daugiau nei dvejus metus prie komandos vairo stovėjęs Sergio Scariolo.

„Nemanau, kad dėl to komandos žaidime bus didelių permainų. Per tris keturias treniruotes pakeisti žaidimo neįmanoma“, – netikėtų pokyčių priešininkų stovykloje nesureikšmino Rimantas Grigas, prieš savaitę pats netikėtai tapęs „Žalgirio“ strategu.

Kresimiras Lončaras, Zoranas Planiničius, Keithas Langfordas, Raulis Lopezas ir neseniai traumą išsigydęs Thomas Kelati – anot R.Grigo, sustabdžius šiuos krepšininkus, „Žalgiris“ galėtų tikėtis sėkmės.

Susitikimą iš Rusijos tiesiogiai transliuos „Viasat Sport Baltic“.

1 kėlinys 1min.

Labas vakaras 15min.lt skaitytojai,

Rungtynes komandos pradeda nesėkmingomis atakomis.

1 kėlinys 2min.

Savo taškų sąskaitą pirmieji atidaro šeimininkai. Pirmuosius taškus pelno Langfordas.

1 kėlinys 3min.

Kauniečiai vis dar nepelno taškų. Penkios kauniečių atakos baigėsi nesėkmingai.

Nepataiko ir D.Collinsas. Nepataiko ne tik jis, bet ir kiti žalgiriečiai. 5:0.

1 kėlinys 4min.

Trečiąją asmeninę pražangą užsidirba Dainius Šalenga.

Aikštelėje pirmą kartą pasirodo Kalnietis ir Klimavičius.

Pirmuosius taškus žalgiriečiams pelno kątik aikštelėje pasirodęs Mantas Kalnietis.

1 kėlinys 5min.

Šalenga pataiko iš trijų taškų zonos. 6:5, nors švieslentėje užsidegė tokie skaičiai 6:14 :)

1 kėlinys 6min.

Po krepšiu nardo M.Kalnietis. Du jo taškai ir pražanga. Žalgiris priekyje. Pirmoji minutės pertraukėlė.

Puolimą atgaivinęs Kalnietis pataiko ir baudą bei savo sąskaitoje jau turi 7 taškus.

Aikštelėje pasirodo M.Pocius.

Lopezo tritaškus išveda į priekį šeimininkus 11:10.

1 kėlinys 7min.

Dar vienas Kalniečio reidas. Niekas jo sustabdyti negali...

Pocius vienu taikliu baudų metimu lygina rezultatą.

1 kėlinys 8min.

Dar vienas Lopezo tritaškis. 16:13.

Transliacijos režisieriai vėl meta keistokus skaičius 16:25.

Du Watsono taškai ir jis mes dar vieną baudos metimą.

1 kėlinys 9min.

Watsonas nepataiko.

Žalgiris apsigina, o puolime uždirba pražangą. Baudas meta Jankūnas.

Šiandien daug baudos metimų skrieja pro šalį. Vieną prameta ir Jankūnas.

1 kėlinys 10min.

Paskutinė pirmojo kėlinio minutė: įskaitomas kurioziškas Milaknio dvitaškis. Taiklus ir baudos metimas.

Greita svečių ataka ir rezultatas 21:19 Žalgirio naudai.

Paskutinę pirmojo kėlinio sekundę tris taškus pelno šeimininkai ir skirtumas tarp komandų minimalus.

2 kėlinys 1min.

Pauliaus Jankūno metimas taiklus ir žalgiriečiai sėkmingai pradeda antrąjį kėlinuką.

Dar du Jankūno taškai. Gražūs...

2 kėlinys 2min.

Laisvas iš po krepšinio nepataiko Delininkaitis. Plius 5.

D.Collinsas smeigia dvitaškį iš vidutinio nuotolio. 29:22.

Tris taškus įmeta „Chimki“. Jau ketvirtąjį kartą.

2 kėlinys 3min.

Delininkaitis pataiko iš trijų taškų zonos. Antrasis žalgiriečių tritaškis.

2 kėlinys 4min.

Martynas pelno du labai gražius taškus po aukšto perdavimu ir užbaigia chaotišką komandų puolimą.

2 kėlinys 5min.

Lengvas Žaidimas šį vakarą vyksta Maskvoje. Žalgiris jau turi 9 taškų persvarą.

2 kėlinys 6min.

Įspūdingas Monios dėjimas. Plius 7.

2 kėlinys 7min.

33:42. Paskutinės atakos abiems komandoms nesėkmingos.

Į aikštelę žengia Mindaugas Kuzminskas. O rungtynės panašėja į Žvaigždžių dienos rungtynes :)

40:44. Skirtumas mažėja iki keturių ir nieko nelaukdamas Grigas prašo minutės pertraukėlės.

2 kėlinys 8min.

Du baudos metimus pataiko D.Collinsas.

2 kėlinys 9min.

Collinso tritaškis net neliečia lanko. 40:46 žalgiriečių naudai.

2 kėlinys 10min.

Kuzminskas pelno du taškus su pražanga.

Baigiasi antrasis kėlinys. Jį rezultatu 48:42 laimi žalgiriečiai. Likite su mumis. Mūsų dar laukia ilgas ir įdomus vakaras.

3 kėlinys 1min.

Skirtumas mažėja iki keturių taškų.

3 kėlinys 2min.

Begičius pataiko tik vieną baudos metimą iš dviejų ir tai yra tik pirmasis jo taškas šiame mače.

3 kėlinys 3min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis. 46:51.

3 kėlinys 4min.

Rezultatas nesikeičia.

Neilgam. Iki dviejų taškų mažėja žalgiriečių pranašumas, nes tris taškus pelno šeimininkai. Tai jau šeštasis taiklus jų tolimas metimas.

3 kėlinys 5min.

Pataiko Pocius. Iš toli.

Kuriozišką metimą įmeta Mrtynas Pocius. Ir vėl iš toli :) Tačiau jis gauna techninę pražangą.

3 kėlinys 6min.

Žingsniai Milakniui. 51:57.

3 kėlinys 7min.

Šešiais taškais priekyje svečiai. Pataiko Watsonas. Gynyboje pražangą užsidirba Milaknis. Tai trečioji jo asmeninė pražanga.

3 kėlinys 8min.

Rungtynėse vėl lieka tik du taškai.

Ketvirtoji Milaknio pražanga. Langfordas gali išlyginti rezultatą.

Tokia proga jis nepasinaudoja. Skiria vienas taškas ekipas.

3 kėlinys 9min.

Taiklus Šalengos metimas, plius 3.

3 kėlinys 10min.

Lopezas pataiko iš toli ir rezultatas lygus. 61:61.

Išmaudo šeimininkų gynybą žalgiriečiai ir Jankūnas sugrąžina persvarą 63:61 mūsiškių naudai. Lieka paskutinis ketvirtis.

4 kėlinys 1min.

Dviem taškais persvarą padidina žalgiriečiai.

4 kėlinys 2min.

Lieka tik vienas taškas, nes šeimininkai smeigia dar vieną taiklų tritaškį.

4 kėlinys 3min.

Rezultatas nesikeičia 64:65.

4 kėlinys 4min.

Laisvas pataiko Mantas Kalnietis. Plius 4.

4 kėlinys 5min.

Klimavičius užsidirba ketvirtąją pražangą.

Dar vienas Kalniečio tritaškis. Jis jau pelnė 17 taškų. 10 balų jo žaidimui šį vakarą.

4 kėlinys 7min.

11-ąjį savo tašką pelno Pocius. 65:73.

4 kėlinys 8min.

Lieka dvi minutės, Žalgiris priekyje devyniais taškais.

Dar vienas tolimas šeimininkų metimas, tačiau puikų pasirodymą tęsia Kalnietis. 71:77.

4 kėlinys 9min.

Monya smeigia tritaškį. Lieka trys taškai.

4 kėlinys 10min.

Likus mažiau nei minutei skelbiama minutės pertraukėlė.

Kamuolį praranda Pocius. Kaip jau įprasta pabaiga žalgiriečiams kolstosi nesėkmingai.

Žalgiriečiai apsigina, o Kalnietis neįmata baudų.

Lieka tik vienas taškas, nes varžovai įmeta du taškus.

Prie baudų metimo linijos vėl stoja Kalnietis.

Vėl plius trys ir arenoje minutės petraukėlė.

Vėl lieka vos vienas taškas. Lieka 11 sekundžių ir svečių kamuolys.

Pocius, visa laimė, pataiko abi baudas. Plius trys. Minutės pertraukėlė.

Na va, Pratęsimas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

81:81.

1 pratęsimas 1min.

Taikliu tolimu metimu pratęsimą pradeda šeimininkai, tačiau netrukus Kalnietis atsato pusiausvyrą.

1 pratęsimas 2min.

Žalgiris susigrąžina pirmaujančios komandos poziciją.

Plius du.

Taiklus tritaškis vėl išveda šeimininkus į priekį. 87:86.

1 pratęsimas 3min.

Nepataiko Jankūnas... Minus du.

1 pratęsimas 4min.

Du baudos metimus mes Begičius.

Pirmo nepataiko...

Antro irgi...

šeimininkų persvara didėja iki keturių. Kalnietis nepataiko ir jau lieka tik minutė. 90:86.

Na ir atrodo tai jau viskas. Dar vienas taiklus metimus ir minus septyni... Kas galėjo to laukti...

1 pratęsimas 5min.

Delininkaitis švysteli tritaškį. O varžovai niekur neskuba.

Tritaškis dar galėjo kažką pakeisti, bet nepataikė nei Pocius, nei Delininkaitis.

Ir triumfuoja varžovai. Sėkmė šypsojosi šeimininkams... Ką darysi. Žalgiriečiai greičiausiai neteks antrosios vietos grupėje. Gero vakaro ir likite su mumis, nes mūsų laukia dar vienas svarbus įvykis - Lietuvos ryto mačas Zagrebe. Ačiū, kad skaitote.