2010 12 23

Vilniaus „Lietuvos rytas“ padovanojo stebuklą savo gerbėjams

Tik stebuklu daugelio krepšinio entuziastų vadintas Vilniaus „Lietuvos ryto“ patekimas į TOP 16 etapą, virto realybe. Vilniečiai išvykoje 94:77 (21:20, 23:17, 27:23, 27:13) nugalėjo „Cibona“ krepšininkus, o „Fenerbahce Ulker“ 93:61 sutriuškino Šolė „Basket“ ekipą. Su keturiomis pergalėmis sostinės klubas aplenkė prancūzus ir C grupėje užėmė ketvirtąją vietą.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Cibona“ akistata
Pirmųjų „Lietuvos ryto“ ir „Cibona“ klubų rungtynių akimirka. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vilniečiai su „Basket“ ekipa surinko po 4 pergales ir patyrė po 6 pralaimėjimus, tačiau į kitą etapą dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio žengė „Lietuvos rytas“.

Panašaus scenarijaus dalyviais praėjusiais metais tapo ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Geriausios Kalėdinės dovanos herojais tapo K.Bajramovičius, pelnęs 22 taškus, 20 taškų surinko puikiai ketvirtajame kėlinyje rungtyniavęs K.El–Aminas, 13 taškų įmetė Š.Jasikevičius.

Mačą sėkmingiau prasidėjo šeimininkai, kurie prabėgus 3 minutėms pirmavo 9:4. Čia pat vilniečiai atstatė pusiausvyrą – 9:9. Likus 3 minutėms „Cibona“ dar pirmavo 20:17, bet kėlinuką 4 taškais užbaigęs „Lietuvos rytas“ po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje – 21:20.

Antrajame kėlinuke svečiai ne tik išsaugojo pranašumą, bet ir jį šiek tiek padidino. Komandos keitėsi taikliais tolimais metimais ir prasčiau gynėsi nei puolė. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ turi septynių taškų pranašumą 37:44. Per pirmąsiais dvidešimt minučių trylika taškų pelnė K.Bajramovičius.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai prarado iniciatyvą ir kėlinio viduryje rezultatas jau buvo lygus. Daugiausia B.Bogdanovičiaus pastangomis (pelnė 26 tšk.) šeimininkai sėkmingai atakavo varžovų krepšį ir nė negalvojo lengvai padovanoti pergalės svečiams iš Vilniaus. Po trijų kėlinių komandas skyrė trys taškai 64:67.

Paskutinį ketvirtį kur kas sėkmingiau pradėjo vilniečiai, o taiklūs S.Babrausko, M.Gecevičiaus, K.El–Amino tritaškiai artino „Lietuvos rytą“ prie pačios svarbiausios šį sezoną pergalės. „Cibona“ krepšininkai išsigelbėjimui turėjo 6 minutes, tačiau per jas atkurti intrigos ir pasivyti varžovų nesugebėjo. Finalinė susitikimo sirena paskelbė „Lietuvos ryto“ pergalę, kuri reiškė bilietą į kitą varžybų etapą.

Statistika

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pataikė 9 tolimus metimus iš 18 (50 proc.), o šeimininkai iš toli atakavo 34 proc. taiklumu. Taiklesni svečiai buvo ir mesdami iš dviejų taškų zonos  – 65 proc. prieš 51 proc. „Lietuvos rytas“ atkovojo 41 kamuolį, „Cibona“ tik 20.

„Cibona“: Bojanas Bogdanovičius 28, Tomislavas Zubčičius 17, Roko Stipčevičius 12, Jure Laličius 10.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 22, Khalidas El–Aminas 20, Šarūnas Jasikevičius 13, Steponas Babrauskas 13, Martynas Gecevičius 10.

Prieš rungtynes

Vilniaus „Lietuvos rytas“ kyla į žūtbūtinę kovą. Tik pergalė Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams leistų iškovoti bilietą į Eurolygos „Top–16“. Tiesa, koziriai – prancūzų rankose. Jei Šolė „Basket“ klubas Turkijoje antrą kartą šiame sezone susidoros su Stambulo „Fenerbahce“, į kitą etapą keliaus ne „Lietuvos rytas“, o Eurolygos išsišokėliai.

Daugelis neabejoja, kad į kampą užspausti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pasieks pergalę. Juo labiau, kad jų priešininkas – nė vienos pergalės šį sezoną Eurolygoje neiškovojęs Kroatijos klubas, kurį kamuoja dideli finansiniai sunkumai.

Vis dėlto, lengvai pasiduoti varžovai neketina. „Mums liko vienintelis tikslas Eurolygoje – savo sirgaliams padovanoti pergalę. Nenorime baigti pasirodymą Eurolygoje su nuliu pergalių grafoje“, – teigė „Cibonos“ lyderis Bojanas Bogdanovičius.

„Tikiuosi, kad Kalėdos bus geros. Reikia laimėti. Ir tada galėsime laukti švenčių. Mums pergalė būtų geriausia dovana“, – po paskutinės treniruotės sakė vilniečių ekipos kapitonas Steponas Babrauskas.

Vilniečių strategas Aleksandras Trifunovičius pripažino, kad „Cibona“ tikrai išgyvena liūdnus laikus ir nėra ta komanda, kuri skindavo pergales solidžiuose turnyruose: „Bet jie žais namuose. Ir jie labai norės laimėti, nes tai paskutinis šansas šį sezoną Eurolygoje iškovoti pirmą pergalę. Mūsų tikslas nesikeičia – komandai reikia pergalės. Mes jos ir sieksime. Būtina žaisti maksimaliai susikaupus visas 40 minučių. Turime padaryti savo darbą ir nesižvalgyti į tai, kas vyksta kitose arenose. Kaip baigsis „Fenerbahce“ ir „Cholet Basket“ rungtynės, paklausiu tik kai nuaidės finalinė sirena Zagrebe.“

Į Kroatiją su „Lietuvos rytu“ nevyks Igoris Miloševičius ir su komanda dalyvavęs treniruotėje, bet turbūt dar neatsigavęs po traumos Artūras Jomantas. Čiurnos traumą išsigydęs vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas pripažino, kad jaučiasi pakankamai gerai ir yra pasirengęs kovoti visa jėga.

Beje, gausiam sniegui sutrikdžius skrydžius pagrindiniuose Europos oro uostuose, Vilniaus komanda į Zagrebą buvo priversta skristi užsakomuoju reisu.

Pirmoji „Lietuvos ryto“ ir „Cibona“ akistata lakričio viduryje baigėsi triuškinančia sostinės ekipos pergale 90:62. Tai buvo pirmoji vilniečių pergalė Eurolygos C grupėje, kurią įkvėpė Šarūno Jasikevičiaus sugrįžimas į komandą.