2014 04 23

Eurolyga: CSKA išplėšė pratęsimą, bet pergalę šventė „Panathinaikos“ ir išlygino serijos rezultatą 2:2

Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų "Panathinaikos" klubas išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą. Graikijos čempionai ketvirtosiose serijos rungtynėse namuose po atkaklios kovos ir pratęsimo 73:72 (21:16, 16:22, 14:10, 13:16, 9:8) privertė pasiduoti Maskvos CSKA krepšininkus.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „Panathinaikos“ turėjo įtikinamą 9 taškų persvarą ir jau atrodė, kad intrigos šiose rungtynėse svečiai atkurti nebesugebės, situacija apsivertė aukštyn kojomis.

Spurtą 8:0 surengę armiečiai sumažino atsilikimą iki minimumo 62:63. Prie baudų metimo linijos stojęs Roko Leni Ukičius realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų ir lemiama ataka priklausė CSKA.

Vitalijus Fridzonas su sirena pataikė tolimą metimą, bet užmynė ant tritaškio linijos, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, bet rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai išlygino serijos rezultatą ir lemiamą mačą perkėlė į Maskvą.

J.Mačiulis buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Lietuvis per 31 minutę pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 3/7 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir kartą prasižengė.

„Panathinaikos“: Stephane'as Lasme (6/6 baudos) 14, Jamesas Gistas 12, Loukas Mavrokefalidis 10, Antonis Fotsis 8 taškai.

„CSKA“: Vladimiras Micovas (3/5 trit.) 15, Sonny Weemsas 14, Saša Kaunas 11, Aaronas Jacksonas 9 tšk.

Lemiamas serijos mačas vyks penktadienį Maskvoje.

Maskvoje pirmajame susitikime „Panathinaikos“ komanda nusileido varžovams po pratęsimo 74:77 (14:21, 19:19, 23:18, 16:14, 2:5), oantrąjį pralaimėjo 51:77 (19:21, 6:18, 14:11, 12:27), o trečiąjį jau savo aikštėje laimėjo 65:59 (20:11, 21:24, 10:12, 14:12).