2010 12 09

Eurolyga: Darjušas Lavrinovičius ir „Fenerbahce“ nusileido „Barcelona“, „Caja Laboral“ nutraukė nesėkmių seriją (rezultatai, papildyta 23.40 val.)

Antrąją nesėkmę aštuntose Eurolygos C grupės rungtynėse patyrė Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujamas Stambulo „Fenerbahce“ klubas, kuris savo aikštelėje 69:75 (14:21, 14:19, 23:16, 18:19) nusileido čempionės titulą ginančiai Barselonos „Barcelona“ (6/2) komandai.
„Barcelona“ iškovojo svarbią pergalę Stambule.
„Barcelona“ iškovojo svarbią pergalę Stambule. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Abi šios ekipos jau anksčiau buvo užsitikrinusios bilietus į Eurolygos „Top 16“ etapą, tačiau visų rungtynių metu aikštelėje vyko atkakli kova. Nors beveik visą laiką priekyje buvo svečiai iš Ispanijos, Turkijos čempionai kelis kartus buvo beveik ištirpdę visą deficitą. Visgi mačo pabaigą sėkmingiau sužaidę Ispanijos vicečempionai, kurie iš iškovojo šeštąją pergalę turnyre.

Aikštės šeimininkų gretose rungtyniaujantis D.Lavrinovičius per 16 minučių pelnė 4 (dvitaškiai 2/2) taškus, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei 3 sykius pažeidė taisykles.

„Fenerbahce“: R.Ukičius 13 (5 rez. perd.), K.Pekeris 12, M.Tomas 11, T.Kinsey 10.

„Barcelona“: B.Ndongas 14, F.Vazquezas (9 atk. kam.) ir E.Lorbekas – po 11, R.Rubio (10 rez. perd.) ir J.Lakovičius – po 10, T.Morrisas 9.

Kitose C grupės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ ketvirtadienį namuose 92:80 praboko „Cholet Basket“ ir išsaugojo viltis patekti į „Top-16“ etapą.

* – pateko į „Top-16“ etapą.
** – prarado net teorines galimybes žaisti „Top-16“.

D grupė: „Panathinaikos“ išsigelbėjo dvikovoje su „Union Olimpija“

Šeštąją pergalę aštuntose Eurolygos D grupės rungtynėse iškovojo kelialapį į „Top 16“ etapą jau turintis Atėnų „Panathinaikos“ klubas, kuris namuose po pratęsimo 95:88 (23:17, 14:16, 13:21, 29:25, 16:9) palaužė antroje pozicijoje esančius Liublianos „Union Olimpija“ (5/3) krepšininkus.

Slovėnijos čempionai iniciatyvą perėmė po didžiosios pertraukos ir antroje mačo pusėje aikštės šeimininkams nei karto nebuvo pavykę išsiveržti į priekį. Likus žaisti tris minutes Mike'ui Batistei buvo pavykę sumažinti „Panathinaikos“ deficitą iki keturių taškų (60:64), tačiau svečiai atsakė atkarpa 4:0 ir atitrūko į priekį (68:60).

Nors po Drew Nicholo bei Stratos Perperoglou tritaškių Graikijos čempionai vėl buvo atgaivinę galimybes kovoti dėl pergalės (66:68), o paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis Dimitris Diamantidis išlygino rezultatą – 79:79.

Pratęsimo metu aikštelėje jau dominavo „Panathinaikos“ klubas. Graikai trijų minučių atkarpą laimėjo 11:3, įgijo aštuonių taškų pranašumą (90:82) ir iškovojo šeštąją pergalę turnyre.

„Panathinaikos“: A.Fotsis 17 (9 atk. kam.), D.Diamantidis 16 (11 rez. perd.), D.Nicholas 15, M.Batiste'as 14 (10 atk. kam.), R.Sato 12 (baudos 6/6), S.Perperoglou 9.

„Union Olimpija“: K.Gregory 19, V.Ilievskis 16 (6 rez. perd.), S.Ožboltas 15, G.Jagodnikas 10, D.Markota 9.

6. Maskvos CSKA (Rusija) 8 2 6 533:591

Papildyta 23.40 val. – A grupė: „Maccabi“ nepaliko vilčių „Partizan“, „Caja Laboral“ – „Khimki“ krepšininkams

Įtikinamą pergalę Eurolygos A grupėje, kurioje rungtyniauja ir Kauno „Žalgiris“, iškovojo lyderė Tel Avivo „Maccabi“ (7/1) ekipa, kuri namuose 76:62 (23:11, 19:13, 18:16, 16:22) įveikė Belgrado „Partizan“ (4/4) komandą.

Intrigos šiose rungtynėse nebeliko jau pirmajame kėlinyje. Po pirmųjų dešimties minučių Davido Blatto auklėtiniai jau turėjo dviženklę persvarą (23:11), kuri jau antrajame kėlinyje pasiekė dvidešimties taškų ribą – 42:22. Situacija nepasikeitė ir po didžiosios pertraukos. Aikštės šeimininkai visą laiką išsaugojo įtikinamą pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 76:62.

„Maccabi“: L.Eliyahu 16 (dvitaškiai 8/8), J.Pargo – po 14, Ch.Eidsonas 13 (9 atk. kam.), S.Schortsanitis 10, T.Buršteinas 8.

„Partizan“: J.Gistas 14, C.Jerrellsas 13 (4 per. kam.), J.Klobučaras 11, N.Jawai 7 (7 atk. kam.).

Kitose A grupės rungtynėse penkių nesėkmių iš eilės seriją nutraukė Vitorijos „Caja Laboral“ (3/5) ekipa. Duško Ivanovičiaus auklėtiniai savo aikštelėje 89:81 (27:20, 20:17, 25:18, 17:26) nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ (3/5) krepšininkus.

Šį ispanų pergalė paliko galimybes į antrąjį Eurolygos etapą patekti Tomo Pačėso vadovaujamai Gdynės „Asseco Prokom“ komandai, kurios sąskaitoje dvi pergalės po aštuonerių rungtynių.

Paskutines dvejas namų rungtynes pralaimėję „Žalgiriui“ ir „Asseco Prokom“, šį kartą „Caja Laboral“ krepšininkai nuo pat mačo pradžios įgijo saugų pranašumą ir visų rungtynių metu jį tik dar labiau didino. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Ispanijos čempionų pranašumas buvo priartėjęs prie dvidešimties taškų ribos, o svečiai iš Rusijos šiek tiek priartėjo tik rungtynių pabaigoje, kai nugalėtojas jau buvo aiškus.

„Caja Laboral“: M.Teletovičius 23 (tritaškiai 2/3), D.Loganas 17 (dvitaškiai 5/6), F.San Emeterio 14 (7 atk. kam.), M.Huertas 12, M.Haislipas 9, B.Olesonas 8.

„Chimki“: K.Langfordas 19 (7 išprov. praž.) Z.Planiničius (7 atk. kam.) ir S.Monia – po 17 B.Eze ir K.Lončaras – po 8.

Paskutinėse ketvirtadienį vykusiose A grupės rungtynėse tarp Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ir Kauno „Žalgirio“ dramos buvo kur kas daugiau. Kauniečiai laimėjo tik dramatiškoje mačo pabaigoje – 72:69.

6. Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) 8 2 6 558:618

B grupė: „Real“ lengvai susidorojo su „Lottomatica“, „Unicaja“ nukovė „Olympiacos“

Nesunkią pergalę Eurolygoje iškovojo Madrido „Real“ ekipa, B grupės susitikime 72:50 (14:11, 16:11, 24:17, 18:11) namuose sutriuškinusi Romos „Lottomatica“ klubą.

Kaip ir dvikovoje Romoje, kurią „Karališkasis“ klubas laimėjo 74:56, Ettore Messinos auklėtiniai tvirtai laikė žaidimo vadžias. „Real“ pranašumas kryptingai augo ir per visas 40 minučių nė karto nepirmavusi „Lottomatica“ neturėjo progos pagalvoti apie pergalę.

„Real“ tai buvo 5-oji pergalė po aštuonių turų, o italai gali pasigirti 4 laimėjimais.

„Real“: Sergio Llullas 14, Jorge Garbajosa 11, Nikola Mirotičius ir Clay'us Tuckeris po 9.

„Lottomatica“: Luigi Datome 12, Ali Traore 10, Luca Vitali 9, Vladimiras Dasičius 7.

Kitose ketvirtadienį vykusiose B grupės rungtynėse netrūko dramos. Pergalę paskutinėmis minutėmis pasiekė Malagos „Unicaja“ (Ispnija) klubas, savų sirgalių akivaizdoje 76:74 (17:17, 25:20, 20:13, 14:24) palaužęs Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Unicaja“ užtikrintai pirmavo ir andalūzų stovykloje įsivyravo pergalės nuotaikos (67:50). Vis dėlto Dušano Ivkovičiaus kariauna nubaudė atsipalaidavusią Ispanijos ekipą. Situacija apsivertė aukštyn kojomis ir po šešių minučių „Olympiacos“ buvo priekyje – 71:69. Tiesa, lemiamomis akimirkomis fortūna lydėjo šeimininkus. „Unicaja“ pelnė šešis taškus be atsako (75:71) ir išsaugojo pergalę savo rankose.

Ir „Unicaja“, ir „Olympiacos“ po aštuonių turų turi po 5 pergales.

„Unicaja“: Saulis Blanco 21, Joelis Freelandas 12 (7 atk. kam.), Robertas Archibaldas, Roderickas Blakney (6 rez. perd.) ir Urošas Tripkovičius po 8.

„Olympiacos“: Milošas Teodosičius 20, Vassilis Spanoulis 19 (5 rez. perd.), Zoranas Ercegas 15, Ioannis Bourousis 6 (8 atk. kam.).