2011 02 24

Apmaudus „Žalgirio“ pralaimėjimas ir sudaužytos visos viltys patekti į Eurolygos ketvirfinalį (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai prarado net ir teorines galimybes patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Ilio Zouro auklėtiniai ketvirtadienį H grupės rungtynėse apmaudžiai namuose 74:80 nusileido Roberto Javtoko atstovaujamai Valensijos „Power Electronics“.
Galingas Pauliaus Jankūno dėjimas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Eurolygoje klysti teisės nebeturinčių varžovų dvikova prasidėjo aršia kova taškas į tašką. Svečiams pavyko kiek nutolti antrame kėlinyje (21:27), bet šeimininkai netrukus perėmė iniciatyvą (40:35).

Deja, neilgam. Po didžiosios pertraukos „Power Electronics“ spurtavo 12:0 ir nutolo (37:49). Nors kauniečiams pavyko atsakyti tuo pačiu ir priartėti iki minimumo (48:49), svečiai dar kartą šovė į priekį (60:71).

Atsidūręs ant bedugnės krašto „Žalgiris“ stebuklingais tritaškiais sugebėjo priartėti (74:75), tačiau apmaudi klaida išsimetant kamuolį iš užribio palaidojo visas kauniečių viltis. I.Zouro auklėtiniai pralaimėjo (74:80) ir prarado net teorines galimybes patekti į kitą turnyro etapą.

Verta paminėti, kad net ir iškovojęs pergalę „Žalgiris“ nebūtų išsaugojęs vilčių patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Jas būtų nubraukusi Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipa, kuri ketvirtadienį svečiuose 80:65 įveikė Šarūno Jasikevičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujamą Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipą.

** – prarado visas viltis žengti tolyn.

Kovas Eurolygoje „Žalgiris“ baigs kitą savaitę, kovo 3 dieną, nieko nebelemsiančiomis rungtynėmis svečiuose su Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipa.

Statistika

Kone identiška abiejų komandų statistika pasižymėjusiose rungtynėse „Žalgiris“ varžovams pastebimiau nusileido tik pagal mestų baudų metimų skaičių (12 prieš 24). Kauniečiai iš šių metimų realizavo 8 (67 proc.), o „Power Electronics“ – 17 (70 proc.).

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė DeJuanas Collinsas (15 tšk.), Paulius Jankūnas (14 tšk.) ir Mantas Kalnietis (11 tšk.). Tomas Delininkaitis pridėjo 9 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus, Martynas Pocius – 8 taškus, o Tadas Klimavičius – 7 taškus ir 8 atkovotus kamuolius.

„Power Electronics“ ekipą į pergalę vedė po 17 taškų surinkę Nando de Colo ir Jeremy Richardsonas. Rafa Martinezas įmetė 14 taškų.

Lietuvis Robertas Javtokas per 28 su puse minutės pelnė 13 taškų (5/7 dvitšk., 3/6 baud.). Aukštaūgis taip pat sugriebė 5 kamuolius ir atliko 2 blokus.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Žalgiris“: D.Collinsas, A.Milaknis, M.Brownas, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

„Power Electronics“: O.Cookas, J.Richardsonas, R.Martinezas, D.Savanovičius ir R.Javtokas.

1 kėlinys

Trys iš penkių „Žalgirio“ krepšininkų rungtynes pradeda su raiščiais ant galvos, įprastais NBA lygoje. T.Watsonas rungtyniauja su baltu, o D.Collinsas ir M.Brownas – raudonais raiščiais.

1 kėlinys 1min.

Rungtynės prasideda taikliu R.Martinezo dvitaškiu (0:2), bet jau kitos atakos metu pataiko ir T.Watsonas (2:2).

1 kėlinys 3min.

T.Watsonas šiurkščiai prasižengia prieš R.Javtoką ir yra baudžiamas nesportine pražanga. R.Javtokas įmeta abu baudų metimus (4:7).

1 kėlinys 5min.

D.Collinsas taikliu tritaškiu lygina rezultatą (7:7).

1 kėlinys 6min.

Dar du R.Javtoko taškai (7:9).

Komandos apsikeičia dėjimais į krepšį (11:11).

1 kėlinys 7min.

D.Collinsas dar kartą taiklus ir „Žalgiris“ pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržia į priekį (13:11).

Po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ ekipoje pasikeičia visi penki krepšininkai – retas atvejis profesionaliame krepšinyje.

1 kėlinys 8min.

D.Savanovičius pataiko iš toli (13:14).

Įspūdingas epizodas! P.Jankūnas krauna kamuolį į krepšį su varžovo pražanga (17:14).

1 kėlinys 10min.

Keturi iš eilės „Power Electronics“ ekipos taškai (17:18).

Kėlinio pabaigoje pasižymėti galimybių turi ir vieni, ir kiti, bet rezultatas nesikeičia (17:18).

2 kėlinys 1min.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgirio“ ekipoje jau yra pasirodę visi 12 registruotų krepšininkų.

T.Klimavičius pataiko dvitaškį (19:18).

2 kėlinys 2min.

Penki iš eilės svečių taškai ir „Power Electronics“ spurtuoja (19:23).

2 kėlinys 3min.

S.Pesičius už ginčus su teisėjais baudžiamas technine pražanga.

2 kėlinys 4min.

„Žalgirio“ krepšininkai klysta, o „Power Electronics“ varžovų klaidas verčia lengvais taškais (21:27).

2 kėlinys 6min.

Kauniečiai stengiasi priartėti, bet jų atakas stabdo klaidos (24:27).

2 kėlinys 8min.

M.Kalnietis smeigia tritaškį, P.Jankūnas prideda dvitaškį ir šeimininkai perima iniciatyvą (31:29). Poros minučių atkarpą kauniečiai laimi rezultatu 7:0.

2 kėlinys 9min.

Du M.Pociaus taškai su R.Javtoko pražanga (34:30).

J.Richardsonas pataiko iš toli (34:33).

2 kėlinys 10min.

Tuo pačiu atsako T.Delininkaitis (37:33), bet kėlinį taikliu metimu baigia N.de Colo (37:35).

3 kėlinys 2min.

Trečiasis kėlinys prasideda taikliu T.Klimavičiaus tritaškiu (40:35), bet „Power Electronics“ atsako spurtu 10:2 ir persveria rezultatą (42:45).

R.Javtokas prameta abu baudų metimus.

3 kėlinys 4min.

Svečiai tęsia spurtą (42:49).

3 kėlinys 5min.

„Žalgiris“ nepasiduoda. P.Jankūnas deda kamuolį į krepšį, o T.Watsonas prideda dvitaškį (46:49).

3 kėlinys 7min.

M.Pocius pataiko dvitaškį, bet neklysta ir varžovai (48:51).

3 kėlinys 9min.

„Power Electronics“ vėl atitrūksta (48:54).

Taiklus P.Jankūno tritaškis (51:54).

3 kėlinys 10min.

Iš toli pataiko ir T.Delininkaitis (54:56).

Paskutinis T.Delininkaičio tritaškis – netaiklus. Prieš lemiamą kervirtį komandas skiria 4 taškai (54:58).

4 kėlinys 1min.

D.Collinsas pataiko tik vieną baudą iš dviejų (55:60).

Galingas R.Javtoko dėjimas (55:62).

4 kėlinys 2min.

Du R.Javtoko blokai vienos „Žalgirio“ atakos metu. N.de Colo prieš kauniečių problemų dar prideda dvitaškį (55:64).

4 kėlinys 3min.

M.Kalniečio dvitaškis (57:64).

4 kėlinys 4min.

Svečiai nemažina apsukų. Pirmą kartą rungtynėse jie pirmauja dviženkle persvara (57:68).

4 kėlinys 5min.

Vilties „Žalgiriui“ suteikia taiklus D.Collinso tritaškis (60:68).

4 kėlinys 6min.

Kauniečiams pavyksta kelis kartus iš eilės apsiginti, bet jų pačių atakos baigiasi netaikliais metimais arba klaidomis.

4 kėlinys 7min.

R.Martinezas smeigia tritaškį (60:71). Iki galbūt paskutinių „Žalgirio“ rungtynių namuose šiame sezone lieka vos 3 minutės.

4 kėlinys 8min.

T.Delininkaitis pataiko iš toli (63:71).

T.Klimavičius įmeta abi baudas (65:73).

4 kėlinys 9min.

M.Pocius rezultatyviai baigia greitą „Žalgirio“ ataką (68:74). Lieka kiek daugiau nei minutė.

4 kėlinys 10min.

M.Kalnietis pataiko iš toli! Rezultatas 71:74, o iki mačo pabaigos lieka dar 47 sekundės.

„Žalgiriui“ nepavyksta atkovoti kamuolio po savo krepšiu, o M.Kalnietis prasižengia prieš D.Savanovičių.

J.Richardsonas pataiko vieną baudą (71:75), o M.Kalnietis pataiko dar vieną tritaškį (74:75).

O.Cookas įmeta abi baudas (74:77), o „Žalgiris“ praranda kamuolį.

N.de Colo taip pat įmeta baudas ir „Žalgirio“ viltys tirpsta (74:79).

„Žalgiris“ pralaimi rungtynes rezultatu 74:80 ir praranda net teorines galimybes patekti į Eurolygos ketvirtfinalį.

Prieš rungtynes

„Žalgirio“ ir „Power Electronics“ krepšininkai H grupėje kol kas yra iškovoję tik po vieną pergalę ir dalijasi 3–4 vietas.

Visgi abi ekipos dar turi teorinių galimybių pakilti iki antros grupės vietos, garantuojančios vietą Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Tačiau tam būtina ne tik laimėti abejas likusias rungtynes, bet ir sulaukti palankių varžovų rungtynių rezultatų.

„Žalgirio“ viltis patekti į Eurolygos ketvirtfinalį išsaugotų tik Šarūno Jasikevičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujamos Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipos pergalė prieš Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija). Šios rungtynės taip pat ketvirtadienį vyks Stambule.

Pirmose „Žalgirio“ ir „Power Electronics“ komandų rungtynėse pergalę rezultatu 73:59 šventė ispanai.

„Kaip reikia žaisti norint juos įveikti? Turime nedaryti kvailų klaidų. Turime būti susikaupę nuo pat pradžių ir neleisti atlikti lengvų metimų“, – prieš rungtynes kalbėjo „Žalgirio“ treneris I.Zouras.

„Power Electronics“ prieš rungtynes su „Žalgiriu“ patyrė stiprų smūgį – dviem mėnesiams neteko lyderio Victoro Clavero. Jam per treniruotę lūžo koja.

„Žinau, kokia atmosfera tvyro Kauno sporto halėje, bet privalome laimėti ir tikėti savo jėgomis“, – sakė „Power Electronics“ vidurio puolėjas R.Javtokas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams