2009 01 09

Eurolyga: Ketvirtadienis

Ketvirtadienį Euirolygoje sužaisti septyni devintojo turo susitikimai. Keturias pergales iškovojo šeimininkai, tris – svečiai. Atkakliausia kova vyko Romoje, kur „Lottomatica“ ir Vitorijos „Tau Ceramica“ santykius aiškinosi 45 minutes.
Nikola Vujčičius Tel Avive žaidė prieš savo buvusį klubą
Nikola Vujčičius Tel Avive žaidė prieš savo buvusį klubą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bruno Šundovas debiutavo Zagrebo „Cibonos“ komandos gretose, tačiau jo indėlio pergalei neužteko. Kroatai namuose 76:77 (21:18, 23:18, 15:17, 17:24) neatsilaikė prieš Malagos „Unicaja“ krepšininkus.

Prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį kroatai turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau ketvirčio pradžioje ispanai spurtavo 14:0 ir susikrovė pergalingą pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

B.Šundovas per 14 su puse minutės pelnė 7 taškus (1/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų) bei atkovojo 4 kamuolius.

„Cibona“: Alanas Andersonas 19 taškų, Davoras Kusas 13, Earlas Calloway 11.

„Unicaja“: Marcusas Haislipas 14 taškų, Boniface‘as N`Dongas (10 atk.kam) 13, Jiri Welschas ir Omaras Cookas po 10.

Ioannis Bourousis dėl šių rungtynių atsisakė operuotis, nors graikas ir buvo naudingiausias savo komandoje, to pergalei neužteko. Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai išvykoje 83:96 (19:25, 26:22, 16:27, 22:22) neatsilaikė prieš Tel Avivo „Maccabi“ komandą.

Komandos pirmus du kėlinius žaidė apylygiai, tačiau po ilgosios pertraukos šeimininkai spurtavo 11:0 ir įgijo 13 taškų pranašumą – 58:45. „Olympiakos“ komandai priešininkų persvaros niekaip nepavyko panaikinti ir žydai iškovojo pergalę.

„Olympiakos“: Joshas Childressas 15 taškų, Yotamas Halperinas 14, Ioannis Bourousis (12 atk.kam.) ir Theodoras Papaloukas po 11, Milošas Teodosičius 10.

„Maccabi“: Carlosas Arroyo 20 taškų, Lioras Eliyahu (8 atk.kam.) 18, Marcusas Brownas ir D‘Oras Fischeris (10 atk.kam.) po 15, Omri Casspi 14.

Po šios pergalės Tel Avivo klubas pagal pergalių ir pralaimėjimų santykį susilygino su „Olympiakos“ krepšininkais. Abi ekipos savo sąskaitoje turi po šešias pergales ir po tris pralaimėjimus.

Liublianos „Union Olimpija“ kapitono Marko Miličiaus sugrįžimas komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Slovėnai namie 70:90 (25:24, 22:26, 13:17, 10:23) nusileido Stambulo „Fenerbahce-Ulker“ krepšininkams.

Šeimininkai sugebėjo atsilaikyti tris kėlinius, tačiau ketvirtajame palūžo. Lemiamo ketvirčio viduryje svečiai surengė spurtą 11:0 ir paskandino „Union Olimpija“ ekipos laivą.

„Union Olimpija“: Mirza Begičius 23 (13 atk.kam.) taškai, Frankas Robinsonas 11, Jasminas Hukičius 7.

„Fenerbahce-Ulker“: Omeras Onanas 20 taškų, Mirsadas Turkčanas 16, Damiras Mrsičius 14, Savas Oguzas 10.

Itin atkaklios rungtynės buvo Romoje. Jose Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai po pratęsimo 103:96 (20:25, 25:21, 22:22, 18:17, 18:11) įveikė vietos „Lottomaitca“ komandą.

Po trijų kėlinių minimaliu skirtumu priekyje buvo „Lottomatica“ (68:67), tačiau ketvirtąjį kelinį spurtu 14:2 pradėjo svečiai pabėgo į priekį (81:70). Visgi šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir po spurto 13:1 susigrąžino minimalų pranašumą (83:82).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti keletą sekundžių Luigi Datome baudos metimu galėjo persverti rezultatą Romos komandos naudai, tačiau italo metimas skriejo pro šalį. Šansą išplėšti pergalę turėjo ir baskai, bet ir Mirza Teletovičiaus metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui negu gynybai. Per 5 pridėtas minutes abi komandos pelnė 29 taškus ir metė net 14 baudų metimų.

42-ąją rungtynių minutę Andre Hutsonas taiklia bauda buvo sugrąžinęs persvarą „Lottomatica“ klubui (92:91), bet tada svečiai pelnė 8 taškus be atsako ir pabėgo į priekį nebepavejamai.

„Tau Ceramica“: Igoris Rakočevičius 31 (8 atk. kam., 12/12 baudų, 9 išpr. praž.), Tiago Splitteris 17, Mirza Teletovičius 16, Pete‘as Mickealas 13 (11 atk. kam.), Pablo Prigioni 11.

„Lottomatica“: Ibrahimas Jaaberis 20, Andre Hutsonas 17 (8 atk. kam.), Sani Bečirovičius 17, Luigi Datome 13, Roberto Gabini 10

Sunkią pergalę Eurolygoje Sienos „Montepaschi“ krepšininkai. Jie savo aikštelėje po atkaklios kovos 82:77 (20:18, 23:19, 18:24, 21:16) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ komandą.

37-ąją mačo minutę Mike‘as Batiste‘as taikliu dvitaškiu metimu buvo padidinęs svečių pranašumą iki 5 taškų (75:70), bet šeimininkai nepalūžo ir vedini Terrello McIntyre‘o bei Marco Carraretto kaip mat susigrąžino minimalią persvarą – 76:75.

Nors 39-ąją minutę Šarūnas Jasikevičius buvo dar kartą persvėręs rezultatą „Panathinaikos“ naudai – 77:76, bet į šį lietuvio metimą taikliu tritaškiu atsakė McIntyre‘as, o dar kitoje atakoje tolimą metimą pataikė ir Carraretto taip įtvirtindamas „Montepaschi“ pergalę.

Nugalėtojams Kšištofas Lavrinovičius per 27 minutes pelnė 10 taškų (4/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/3 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 5 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą, tačiau po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

Pralaimėjusiųjų gretose Š.Jasikevičius per 21 minutę surinko 11 taškų (3/3 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/3 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Montepaschi“: Terrellas McIntyre‘as 21, Marco Carraretto 15, Henry Domercantas 10, Kšištofas Lavrinovičius 10, Benjaminas Eze 9.

„Panathinaikos“: Mike‘as Batiste‘as 28 (8 atk. kam., 8 kld.), Šarūnas Jasikevičius 11, Dimitris Diamantidis 11 (9 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 9.

Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Milano „Armani Jeans“ krepšininkai šventė pergalę. Italai savo aikštelėje 70:61 (13:20, 16:10, 20:23, 21:8) įveikė Karališkąjį Madrido „Real“ klubą.

Po trijų kėlinių dar priekyje buvo „Real“ – 53:49, du taškai komandas skyrė ir 37-ąją minutę (60:58), tačiau tada šeimininkai į pagalbą pasitelkę tritaškius. Yohannas Sangare‘as pataikęs tritaškį padidino „Armani Jeans“ ekipos atotrūkį iki 5, o 40-ąją minutę tolimą metimą pataikęs Marco iki 8 taškų (66:58).

Būtent Mordente pačioje rungtynių pabaigoje pataikė visas keturias mestas baudas taip įtvirtindamas Milano komandos pergalę.

Nugalėtojams Mindaugas Katelynas per 17 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė.

„Armani Jeans“: Marco Mordente 23 (5/6 tritaškių), Masonas Rocca 14, Davidas Hawkinsas 13.

„Real“: Quintonas Hosley 13, Louisas Bullockas 10, Tomas Van Den Spiegelis 9, Felipe Reyesas 8.