2013 11 15 /23:28

Ketvirtoji iš eilės nesėkmė Eurolygoje: „Lietuvos rytas“ krito prieš „Crvena Zvezda“

Dar vienas smūgis – penktajame Eurolygos mače Vilniaus „Lietuvos rytas“ 77:88 (16:19, 24:23, 16:20, 21:26) penktadienio vakarą suklupo prieš „Crvena Zvezda“ ekipą. Nesugebėjusi iš Belgrado atsivežti pergalės sostinės ekipa krito į D grupės dugną ir kelialapis į „Top 16“ tapo dar sunkiau pasiekiamas.
Martynas Gecevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

Nuo pirmų rungtynių minučių aikštėje užvirė kova – nors serbai ir išsiveržė į priekį 12:6, tuoj pat situacijos gelbėti suskubo Martynas Gecevičius. Iki antrojo kėlinio nė viena komanda nesusikrovė solidesnio pranašumo ir vilniečiai atsiliko vienu tašku 16:17.

Antrajame kėlinyje sužibo Stevanas Jelovacas, surengęs tikrą spurtą, prie jo tolimais metimais prisidėjo ir M.Gecevičius. Po Lietuvos komandos išpuolio rezultatas buvo lygus 24:24. Įtempta kova tęsėsi iki ilgosios pertraukos, vilniečiai po pirmųjų 20 minučių atsiliko tik 2 taškais – 40:42.

Tačiau „Lietuvos rytui“ kovoti jėgų pakako tik iki trečiojo kėlinio vidurio, kuomet po dar vienos M.Gecevičiaus tolimos bombos rezultatas buvo vėl lygus 46:46. Nepaisant nuostabaus M.Gecevičiaus žaidimo, trečiojo ketvirčio pabaigoje sostinės ekipos laivas po truputį pradėjo skęsti. Prieš lemiamą ketvirtį  „Crvena Zvezda“ turėjo jau 6 taškų persvarą 62:56.

Paskutiniajame ketvirtyje Vilniaus komandai neužteko parako pademonstruoti tokio spurto kaip praėjusią savaitę „Siemens“ arenoje. Buvo matyti, kad įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ jau susitaikė su pralaimėjimu. Lietuviams nesisekė nei gintis, nei pulti, o varžovai vis krovėsi pranašumą. Pasibaigus mačui švieslentėje degė 77:88, ne vilniečių naudai.

Statistika:

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis ir M.Gecevičius po 17, J.Palaciosas 13, S.Jelovacas 11, S.Babrauskas 6, O.Cookas ir D.Songaila po 4, M.Tepičius ir T.Lydeka po 2, A.Glyniadakis 1.

„Crvena Zvezda“: J.Blažičius 16, B.Schilbas 14, B.Marjanovičius ir R.Katičius bei D.Nelsonas po 12, L.Mitrovičius 7, I.Radenovičius 5, B.Lažičius ir M.Simonovičius po 4.

„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“

Dvitaškiai: 68 proc.(30/44) – 42 proc. (16/38)

Tritaškiai: 42 proc. (11/26) – 15 proc. (2/13)

Baudų metimai:  67 proc. (12/18) – 69 proc. (22/32)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 38

Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 16

Perimti kamuoliai: 7 –  5

Blokai:  4 – 6

Klaidos: 8 – 9.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 77:88 (16:19, 24:23, 16:20, 21:26)

Pirmasis kėlinys 16:19

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Juanas Palaciosas ir Darius Songaila.

Vos prasidėjus rungtynėms nesportine pražanga buvo nubaustas DeMarcusas Nelsonas, bandęs stabdyti Omarą Cooką. Prabėgus 3 minutėms Belgrado ekipa pirmavo trimis taškais 6:3, tačiau Martynas Gecevičius tritaškiu metimu išlygino rezultatą 6:6.

Dirko Bauermanno komandai kelias minutes niekaip nepavyko pelnyti taškų, o serbai vieną po kito smeigė dvitaškius. Įpusėjus kėliniui „Crvena Zvezda“ pirmavo jau 12:6, tačiau vilniečius prie varžovų vėl tolimu metimu priartino M.Gecevičius 9:12.

Serbai vėl truktelėjo į priekį, bet likus kelioms minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Lietuvos ryto“ puolimas atsigavo. Stevanas Jelovacas įmetė tris taškus ir po gražaus Renaldo Seibučio perdavimo dar sėkmingai užbaigė kontrataką ir Vilniaus ekipa vėl priartėjo 16:19.

Antrasis kėlinys 40:42 (16:19, 24:23)

Antrajame kėlinyje S.Jelovaco šou tęsėsi – dar trys taškai, iš viso žaidėjas pelnė jau 10. Prie komandos draugo prisijungė ir M.Gecevičius, pataikydamas dar vieną tolimą metimą ir prabėgus trims minutėms rezultatas buvo lygus 24:24.

Įpusėjus kėliniui M.Gecevičius ėmėsi lyderio vaidmens – pataikė jau 4-ą tolimą metimą iš 5-ių ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 31:29.

Vilniaus ekipa kelis kartus suklydo puolime ir leido varžovams vėl išsiveržti į priekį, 7-ąją minutę „Lietuvos rytas“ atsiliko 3 taškais – 33:36.

Likus minutei iki ilgosios pertraukos vilniečiai vis dar atsiliko trimis taškais 37:40. Nors Steponas Babrauskas buvo išlyginęs rezultatą 40:40, paskutinėmis sekundėmis galingu dėjimu vilniečių krepšį sudrebino Bobanas Marjanovičius ir po dviejų kėlinių sostinės ekipa atsiliko 40:42.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 14, S. Jelovacas 10.

„Crvena Zvezda“: B. Schilbas 12, B. Marjanovičius 10.

Trečiasis kėlinys 56:62 (16:19, 24:23, 16:20)

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Crvena Zvezda“ spurtu, jie be atsako pelnė 4 taškus. Tačiau vilniečiai pasivijo priešininkus dviem taikliais tritaškiais metimais. R.Seibutis išlygino rezultatą 46:46.

Rungtynės ir toliau vyksta taškas į tašką, tačiau vilniečiams niekaip nepavyksta persverti rezultato savo naudai, jie nuolatos vejasi Serbijos ekipą. „Lietuvos rytui“ nepavyko sėkmingai užbaigti kelių atakų, o  „Crvena Zvezda“ pradėjo tolti 53:60.

M.Gecevičius, tik pakilęs nuo suolo, vėl smeigė tritaškį ir kiek patirpdė serbų pranašumą 56:60. Tačiau „Crvena Zvezda“ atsakė dvitaškiu metimu ir prieš ketvirtąjį kėlinį vilniečiai atsiliko 56:62.

Ketvirtasis kėlinys 77:88 (16:19, 24:23, 16:20, 21:26)

Lemiamas ketvirtis gero nežadėjo – jo pradžioje Vilniaus ekipa leido varžovams pabėgti 9 taškais – 59:68. „Lietuvos rytas“ strigo priešininkų gynyboje, o patiems apsiginti nuo serbų atakų niekaip nepavykdavo. 4-ąją kėlinio minutę lietuviai atsiliko jau 11 taškų – 61:72.

Likus 5 min. serbų sirgaliai jau pradėjo traukti pergalės dainas ir nebuvo ženklų, kad „Lietuvos rytas“ kils į lemiamą šturmą. R. Seibutis bandė aštriu reidu pelnyti du taškus iš po krepšio, tačiau krito baudos aikštelėje ir padovanojo kamuolį serbams. Maža to. O.Cookas užsidirbo techninę pražangą – po šių dovanėlių rezultatas buvo 66:79.

Paskutinėmis minutėmis buvo matyti, kad sostinės krepšininkai jau nekovos dėl pergalės. Varžovai laisvai mėtė iš trijų taškų zonos, o nepataikę lengvai užbaigdavo atakas iš po krepšio 71:85.

„Lietuvos rytui“ kėlinio pabaigoje pavyko kiek sumažinti pranašumą, tačiau „Crvena Zvezda“ šventė pergalę 88:77 ir įsirašė antrąjį laimėjimą turnyre.