2011 12 16

Eurolyga: „Montepaschi“ sugriovė nenugalimos „Barcelonos“ mitą, „Maccabi“ pažemino „Anadolu Efes“

Net ir išretinta traumų Sienos „Montepaschi“ ekipa pasiekė įspūdingą pergalę. Ketvirtadienį namuose Italijos čempionai 77:74 (23:20, 13:15, 11:24, 30:15) nugalėjo iki tol be pralaimėjimų žengusius „Barcelonos“ krepšininkus.
„Montepaschi“ (tamsi apranga) sustabdė „Barcelona“.
„Montepaschi“ (tamsi apranga) sustabdė „Barcelona“. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjęs Chuckas Eidsonas padidino svečių atotrūkį iki 15 taškų (62:47), tačiau be traumuotų lietuvių Rimanto Kaukėno, Kšyštofo Lavrinovičiaus ir makedono Bo McCalebbo žaidusi „Montepaschi“ nenuleido rankų.

Prasidėjus paskutinei minutei Davidas Andersenas baudų metimais sumažino deficitą iki minimumo (73:74), o pavykus apsiginti dar kartą buvo tikslus nuo baudų metimo linijos – 75:74.

Lemiamos „Barcelonos“ atakos metu Juanas Carlosas Navarro suklydo, o netrukus gavo techninę pražangą ir taip galutinai palaidojo savo komandos viltis išsigelbėti.

„Montepaschi“: I.Rakočevičius 21, P.Aradori 20, N.Zisis 16.

„Barcelona“: E.Lorbekas 22, C.Eidsonas 14, P.Mickealas 9, J.C.Navarro 8.

6. **Union Olimpija (Slovėnija) 9 1 8 -143

* – žais „Top 16“ etape, ** – prarado visus šansus.

„Olympiacos“ pergalei Martyno Gecevičiaus taškų neprireikė

Įtikinamą pergalę A grupėje iškovojo ir vietą „Top 16“ turnyre praktiškai užsitikrino Martyno Gecevičiaus atstovaujamas Pirėjo „Olympiacos“ (5/4) klubas, kuris namuose 86:61 (18:12, 20:17, 25:15, 23:17) sutriuškino Kantu „Bennet“ (5/4) krepšininkus.

Paskutiniame ture Graikijos vicečempionams užteks nugalėti grupės autsaiderę Nancy SLUC komandą.

M.Gecevičius per 8 minutes į krepšį nemetė, atkovojo kamuolį, sykį suklydo, išprovokavo varžovo pražangą, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko –1 naudingumo balą.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 22, G.Printezis 16, K.Hinesas 12, L.Papadopoulos 10, P.Antičius 8.

„Bennet“: V.Micovas 17, M.Leunenas 9, C.Gianella 8.

A grupėje dar daugiau sumaišties įnešė „Fenerbahce“ nesėkmė

Dar daugiau sumaišties A grupėje prieš paskutinį turą įnešė lengvą pergalę iškovojusi Bilbao „Gescrap“ ekipa, kuri svečiose 80:70 (25:14, 19:19, 23:17, 20:13) įveikė Stambulo „Fenerbahce“ klubą.

Po šios nesėkmės „Fenerbahce“ savo sąskaitoje turi 5 pergales ir 4 pralaimėjimus, o „Gescrap“ kraityje – 4 laimėjimai ir 5 kluptelėjimai.

Dviženklę persvarą „Gescrap“ pasiekė jau po pirmojo kėlinio, o trečiajame kėlinyje skirtumas tapo triuškinančiu (54:34). Per likusį laiką ispanai nesunkiai išlaikė pranašumą.

„Gescrap“: D.Fischeris 16 (10 atk. kam.), R.Grimau 13, A.Jacksonas 11 (6 rez. perd.), M.Baničius 10.

„Fenerbahce“: E.Preldzičius 19 (7 atk. kam.), B.Bogdanovičius, R.Ukičius ir J.Gistas po 11.

„Maccabi“ pažemino „Anadolu Efes“

Vienintelėse C grupės rungtynėse Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai namuose net 39 taškų skirtumu – 96:57 (17:20, 19:11, 29:15, 31:15) – pažemino Stambulo „Anadolu Efes“ komandą.

Svečiai iš Turkijos dar laimėjo pirmąjį kėlinį, antrajame išsaugojo intrigą, o po didžiosios pertraukos galutinai kapituliavo. Fantastišką puolimą pademonstravusi „Maccabi“ per trečią ir ketvirtą kėlinį pelnė net 60 taškų.

„Maccabi“: D.Blu 18, S.Schortsanitis 17, L.Eliyahu 16 (9 atk. kam.), R.Hendrixas 10.

„Anadolu Efes“: S.Vujačičius 12, K.Tunčeri 9 (7 atk. kam.), D.Savanovičius 8.

Po tokio rezultato tapo aišku, kad pirmąją vietą C grupėje užėmė Martyno Pociaus Madrido „Real“, antrąją – „Maccabi“, o trečiąją – „Anadolu Efes“.

Dėl paskutinio, ketvirtojo, kelialapio kitą savaitę Belgrado „Partizan“ namuose kausis su Milano „Emporio Armani“.