2012 01 20 /09:07

Eurolyga: „Real“ išplėšė pergalę paskutinę sekundę, „Panathinaikos“ Milane didelio vargo neturėjo

Luka Zoričiaus sulaikyti Madrido „Real“ krepšininkai nesugebėjo, vis dėlto Eurolygos „Top-16“ kovas pradėjo dramatiška pergale. F grupės rungtynėse Martyno Pociaus atstovaujama „Real“ ekipa svečiuose 81:80 (15:20, 22;19, 25:19, 19:22) palaužė Malagos „Unicaja“ komandą.
„Unicaja“ – „Real“ rungtynių akimirka
„Unicaja“ – „Real“ rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 6 minutes rezultatas buvo lygus (66:66), tačiau aikštės šeimininkai pelnė keturis taškus be atsako ir šiek tiek nutolo – 70:66. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei Sergio Rodriguezas baudų metimais sumažino „Real“ atsilikimą iki minimumo (73:74), o Nikola Mirotičius persvėrė rezultatą Karališkojo klubo naudai 75:74.

Likus 40 sekundžių L.Zoričius baudų metimais vėl išlygino rezultatą (78:78), o Kristapas Valteris dvitaškiu išvedė „Unicaja“ į priekį – 80:79. Paskutinė „Real“ ekipa buvo patikėta N.Mirotičiui, kuriuo dvitaškis likus žaisti 0,5 sekundės išplėšė pergalę Madrido komandai.

M.Pocius per 12 minučių pelnė 5 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 1/6) taškus, atkovojo kamuolį bei išprovokavo varžovo pražangą.

„Unicaja“: L.Zoričius 30 (dvitaškiai 12/19, 9 atk. kam., 8 išprov. praž., 32 naud. bal.), K.Valteris 11 (7 rez. perd.), B.Rodriguezas 9, G.Fitchas ir H.Peričius – po 8.

„Real“: K.Singleris 13, N.Mirotičius (6 atk. kam.) ir A.Tomičius (7 atk. kam.) – po 12, S.Rodriguezas 11 (9 rez. perd.), F.Reyesas 10.

Šarūnas Jasikevičius prie pergalės prisidėjo 6 taškais

Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa išvykoje 78:57 (24:10, 19:13, 15:10, 20:24) nepasigailėjo Milano „Emporio Armani“ krepšininkų. Tai G grupės mačas.

Trisdešimties taškų persvarą trečiajame kėlinyje įgijusiems graikams rungtynių pabaigoje beliko išlaikyti susikrautą skirtumą, o rungtynėse intrigos neliko jau po pirmųjų dešimties minučių, kuomet svečiai buvo nutolę keturiolika taškų.

Lietuvis per 14 minučių pelnė 6 taškus (3/3 dvitaškiai), atkovojo 2 kamuolius, dusyk suklydo, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 8 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Davidas Loganas 12, Romainas Sato 11, Mike'as Batiste'as 10, Ianas Vougioukas 8.

„Emporio Armani“: Antonis Fotsis 10 , Masonas Rocca 8, Alessandro Gentile 7.

G grupė
1. „Panathinaikos“ 1 1 0 +21
2. „Unics“ 1 1 0 +5
3. „Fenerbahce Ulker“ 1 0 1 -5
4. „Emporio Armani“ 1 0 1 -21

Dariaus Songailos ekipa suklupo Stambulo derbyje

Nesėkme Eurolygos antrąjį etapą pradėjo Dariaus Songailos atstovaujama Stambulo „Galatasaray“ (0/1) komanda, kuri Turkijos sostinės derbyje 62:68 (19:29, 15:16, 18:15, 10:8) svečiuose nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (1/2) klubui.

Lietuvis per 14 minučių pralaimėjusiems surinko 7 (dvitaškiai 3/7, baudos 1/1) taškus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Nugalėtojų gretose fantastiškai žaidė Duško Savanovičius, kuris per 36 minutes pelne 16 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 4/6, baudos 2/2) taškų, atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“: S.Vujačičius 17, D.Savanovičius 16 (tritaškiai 4/6, 17 atk. kam.), S.Baračas 12 (dvitaškiai 6/7), T.Kinsey 8.

„Galatasaray“: L.Andričius 14, J.Lakovičius 13 (baudos 8/8), J.Lucas 10 (9 atk. kam.), H.Koksalas 8.