2010 01 15

Eurolyga: Šiška vedė CSKA į pirmą vietą C grupėje, Lukauskio pasirodymas Eurolygoje baigėsi (nuotraukos, visi rezultatai)

Ketvirtadienį Eurolygoje, be Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) komandų dvikovos, vyko dar penkerios rungtynės, kuriose krepšinio sirgaliai ant parketo galėjo išvysti tris krepšininkus iš Lietuvos.
R.Šiškauskas buvo vienas CSKA pergalė kalvių
R.Šiškauskas buvo vienas CSKA pergalės kalvių. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip vyko dramatiškos Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ ekipų rungtynės, rasite paspaudę čia.

Lukauskio ir „Asvel“ pasirodymas Eurolygoje baigėsi

AFP/„Scanpix“ nuotr./M.Lukauskis pasitraukė iš Eurolygos
M.Lukauskis pasitraukė iš Eurolygos.

Lemiamose Eurolygos A grupės rungtynėse lietvuvio Mindaugo Lukauskio atstovaujama Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija) ekipa svečiuose po dramatiškos kovos 71:73 (18:26, 18:20, 17:15, 18:12) nusileido Zagrebo „Cibona“ krepšininkams ir liko už „Top-16“ borto.

Tiesa, ši „Asvel“ nesėkmė padarė paslaugą „Žalgirio“ ekipai, kuri A grupėje su 3 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais sugebėjo užimti 3 vietą.

Didžiąją mačo dalį „Cibona“ turėjo dviženklę persvarą, tačiau iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms prancūzai ne tik pavijo šeimininkus, tačiau juos ir aplenkė (67:66). Deja, kroatų nervai mačo pabaigoje pasirodė šaltesni ir jie šventė sunkią pergalę rezultatu 73:71.

M.Lukauskis šiose rungtynės ant parketo praleido 30 minučių, pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/3 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

„Cibona“: Marko Tomasas 24 (12 išprovokuotų pražangų, 11/15 baudų), Jamontas Gordonas 16 (5 per. kam., 5 rez. perd., 5 kl.), Lukša Andričius 13, Bojanas Bogdanovičius 11.

„Asvel“: Ali Traore 16 (8 atk. kam.), Ericas Campbellas 15, Mindaugas Lukauskis 11, Bobby Dixonas 10 (5 kl.), Kristjanas Kanguras 8.

„Barcelona“ susitvarkė su „Montepaschi“ ir išliko be pralaimėjimų

AFP/„Scanpix“ nuotr./K.Lavrinovičius ir „Montepaschi“ nesugebėjo įkasti „Barcelonai“
K.Lavrinovičius ir „Montepaschi“ nesugebėjo įkasti „Barcelonai“

Po penkerių metų pertraukos į Eurolygą grįžo reguliariajame sezone pralaimėjimų nepatyrusi komanda. Paskutiniame ture įveikti „Barcelona“ ekipą turėjo galimybę Sienos „Montepaschi“ krepšininkai, tačiau Italijos čempionai 70:85 (15:20, 20:18, 14:20, 21:25) nusileido be duobių šį sezoną rungtyniaujančiai „Barcelona“ komandai.

Vos prasidėjus rungtynėms katalonai išsiveržė į priekį – 22:9, o jos įpusėjus turėjo 10 taškų persvarą (30:20).

Italai spurtavę 8:2 ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (28:32), tačiau trečiame kėlinyje ispanai pasitempė ir susigrąžino dviženklę persvarą (52:40).

Paskutiniame ketvirtyje Sienos  krepšininkams pavyko atsilikimą sumažinti iki 5 taškų (55:60), tačiau tada ispanai pelnė 9 taškus be atsako ir nutolo – 71:59.

Sienos komandos lietuvis Kšyštofas Lavrinovičius rungtyniavo 27 minutes, surinko 10 taškų (2/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 6/11 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 9 naudingumo balus.

„Montepaschi“: Davidas Hawkinsas 19, Terrellas Mcintyre'as 16, Kšyštofas Lavrinovičius 10, Benjaminas Eze 9.

„Barcelona“: Ricky Rubio 14 (9/10 baudų metimų, 10 rez. perd., 33 n.b.), Juanas Carlosas Navarro 13, Franas Vazquezas 13, Boniface'as N'Dongas 13.

6.„Fenerbahce“1037690:799

Šiškauskas žaidė įspūdingai, o CSKA paskutinėmis sekundėmis įveikė „Caja Laboral“

Aštuntą pergalę bei septintą iš eilės Eurolygos C grupėje iškovojo Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Maskviečiai savų žiūrovų akivaizdoje 84:83 (18:24, 23:15, 27:24, 16:20) palaužė Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkus.

Įpusėjus ketvirto ketvirčio laikui Maskvos ekipa po R.Šiškausko tritaškio pirmavo 8 taškais (79:71), tačiau tada „Caja Laboral“ krepšininkai atsakė spurtu 8:0 ir išlygino rezultatą – 79:79.

Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei CSKA pirmavo vienu tašku (81:80), tačiau dvitaškį pataikė Carlas Englishas, baudą pridėjo Seanas Singletary, o Vitorijos ekipa įgijo trijų taškų pranašumą (83:81).

Mačo didvyriu tapo Trajanas Langdonas. Snaiperis paskutinėmis rungtynių akimirkomis pataikė tolimą metimą ir išplėšė savo ekipai pergalę bei pirmą vietą grupėje.

Puikiai šiame mače rungtyniavo R.Šiškauskas. Puolėjas iš Lietuvos per 38 minutes pelnė 21 tašką (4/5 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, 3 kartus suklydo, 2 prasižengė ir surinko 33 naudingumo balus.

CSKA: Ramūnas Šiškauskas 21 (per. kam.), Trajanas Langdonas 21, Viktoras Khryapa 17 (11 atk. kam.), J.R. Holdenas 11.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius 19 (6/9 tritaškių), Seanas Singletary 16, Tiago Splitteris 16, Pau Ribas 14.

Į „Top-16“ žengė „Maroussi“

Dramatiškai kova dėl paskutinio bilieto į „Top-16“ etapą vyko Eurolygos C grupėje. Romos „Lottomatica“ (Italija) namuose 69:48 sutriuškino Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija), tačiau to neužteko, nes sunkią pergalę savo arenoje pasiekė ir Atėnų „Maroussi“ (Graikija). Graikų komanda rezultatu 83:75 palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) klubą.