2011 11 24

Eurolyga: „Unics“ priminė „Montepaschi“, ką reiškia pralaimėti namuose

19 pergalių iš eilės – įspūdingą namuose laimėtų Eurolygos rungtynių seriją Sienos „Montepaschi“ krepšininkai tęsė nuo 2009 metų. Tačiau visos serijos kažkada baigiasi, o tuo trečiadienį pasirūpino Kazanės „Unics“ ekipa.
Rimantas Kaukėnas pelnė 13 taškų.
Rimantas Kaukėnas pelnė 13 taškų. / „Scanpix“ nuotr.

Dėl tritaškių mačo pabaigoje spurtavę svečiai nugalėjo 79:73 (21:16, 20:25, 16:20, 22:12) ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmojo rato mače namuose – 71:79.

Po šios pergalės „Unics“ (4 ir 2) turnyrinėje D grupės lentelėje pavijo „Montepaschi“ (4 ir 2) klubą, Eurolygoje pralaimėjusį antrą savaitę iš eilės. Tiesa, „Montepaschi“ išsaugojo dviejų taškų pranašumą tarpusavio mačuose.

Italijos čempionų nuo nesėkmės neišgelbėjo ir lietuvių rezultatyvumas. Rimantas Kaukėnas pralaimėtojams per 22 minutes pelnė 13 taškų (3/5 dvit., 1/4 trit., 4/4), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Kšyštofas Lavrinovičius aikštėje praleido 25 minutes ir pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud. m.), po krepšiais sugriebė 4 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 2 sykius suklydo ir kartą pažeidė taisykles.

„Montepaschi“: Bo McCalebbas 22, Rimantas Kaukėnas 13, Kšyštofas Lavrinovičius 8 ir Davidas Mossas 7.

„Unics“: Henry Domercantas 24 (6/8 trit.), Vladimiras Varemeenko 21 (10 atk. kam.), Lynnas Greeras 12 ir Petras Samoylenko 8.

„Anadolu Efes“ sustabdė „Partizan“

C grupėje trečiąją pergalę Eurolygoje trečiadienį iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa (3 ir 3), namuose 67:58 (15:17, 15:11, 19:8, 18:22) pranokusi Belgrado „Partizan“ (3 ir 3) krepšininkus.

Po antrojo kėlinio turkai turėjo tik dviejų taškų pranašumą (30:28), bet po pertraukos jiems pavyko atitrūkti ir po 30 žaidimo minučių pabėgti 13 taškų skirtumu – 49:36.

Ketvirtajame kėlinyje „Partizan“ buvo dar priartėję iki 6 taškų (47:53), tačiau turkams pavyko išlaikyti pergalingą pranašumą iki pat mačo pabaigos – 67:58.

Verta pažymėti, kad „Partizan“ iki šios dvikovos Eurolygoje buvo iškovojęs tris pergales iš eilės.

„Anadolu Efes“: Saša Vujačičius 21, Duško Savanovičius 16, Stanko Baračas 10.

„Partizan“: Milanas Mačvanas 15, Acie Law ir Danilo Andjusičius po 10.