2011 01 19

Juodas Eurolygos „Top-16“ startas: „Žalgiris“ sumuštas „Power Electronics“ krepšininkų (nuotraukos)

Elias Zouras prie Kauno „Žalgirio“ vairo debiutavo nesėkmingai. Pirmose Eurolygos „Top-16“ etapo H grupės rungtynėse kauniečiai trečiadienį svečiuose 59:73 neprilygo Roberto Javtoko atstovaujamai Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) komandai.
„Power Electronics“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Kaip lygus su lygiais su varžovais „Žalgiris“ rungtyniavo pusantro kėlinio (29:29). Tačiau tuomet įklimpo į klaidų liūną ir leido varžovams atitrūkti (31:39).

Trečio kėlinio pabaigoje po fantastiško Marcuso Browno tritaškio beveik iš vidurio aikštelės su sirena „Žalgirio“ deficitas buvo sumažėjęs iki 4 taškų (50:54), tačiau paskutiniame ketvirtyje „Power Electronics“ įjungė aukštesnę pavarą ir užtikrintai nugalėjo.

Ketvirtame kėlinyje kauniečiai pelnė vos 9 taškus (varžovai – 19), o per visas rungtynes jų surinko vos 59-is – mažiausiai per šio sezono Eurolygos varžybas.

Įdomu, kad tiek pat taškų Eurolygos „Top-16“ starte trečiadienį pelnė ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Vilniečiai taip pat startavo pralaimėjimu.

Eurolygos „Top-16“ H grupė
V.KomandaR.P.Pr.Tašk. sant.
1.Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija)11073:59
2.Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija)0000:0
3.Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija)0000:0
4.Kauno „Žalgiris“10159:73

Kitas rungtynes Eurolygos „Top-16“ etapo H grupėje „Žalgiris“ žais po savaitės, sausio 26 dieną, namuose su Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija).

Statistika

Pagrindine „Žalgirio“ pralaimėjimo priežastimi trečiadienį tapo klaidos. Jų kauniečiai padarė 17, dvigubai daugiau nei varžovai (8).

Svečiai taip pat prasčiau metė tritaškius (27 proc. – 6/22 prieš 40 proc. – 9/22) bei baudas (78 proc. – 11/14 prieš 94 proc. – 16/17).

Tiesa, kauniečiai atkovojo daugiau kamuolių (33 prieš 31), bet suteikė „Power Electronics“ ekipai net 11 antrųjų šansų (patys tokių turėjo 8). Taiklesni žalgiriečiai buvo ir atakuodami iš dviejų taškų zonos (48 proc. – 15/31 prieš 40 proc. – 15/37).

Visgi ryškiausiai „Power Electronics“ pranašumas atsispindi skaičiuojant bendrą komandų naudingumo koeficientą – 93:46.

„Žalgirio“ gretose aikštelėje bent trumpam pasirodė visi 12 registruotų krepšininkų. Ilgiausiai žaidė Martynas Pocius (26 min.), o trumpiausiai – Bobanas Marjanovičius (9 min.). Būtent šis 222 cm ūgio serbas, debiutavęs „Žalgirio“ gretose Eurolygos varžybose, ir liko vienintelis nepelnęs taškų kauniečių gretose.

Tragiškai susiklosčiusiose rungtynėse klubo naujokas prametė vienintelį mestą dvitaškį, po du kartus suklydo ir prasižengė, atkovojo vieną kamuolį bei surinko minus penkis naudingumo balus.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė M.Pocius – 9 taškai. Po 8 taškus pridėjo Paulius Jankūnas ir Travisas Watsonas. DeJuanas Collinsas pridėjo 7 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė Duško Savanovičius (20 tšk.), Victoras Claveras (14 tšk.), Sergejus Liščiukas (12 atk. kam.), Rafa Martinezas ir Nando de Colo (trys po 9 tšk.).

Robertas Javtokas per 19 minučių pelnė 6 taškus (3/7 dvitšk.), sugriebė 1 kamuolį, vieną perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, atliko vieną bloką ir, dukart prasižengęs, surinko du naudingumo balus.

Prieš rungtynes

Tik savaitgalį į Lietuvą atvykęs E.Zouras turėjo vos keletą dienų paruošti „Žalgirio“ krepšininkus „Top-16“ startui. Tačiau geriausiu praėjusio sezono Europos taurės turnyro treneriu išrinktas graikas neslėpė ambicijų: „Mums keliamas tikslas – per kiekvienas rungtynes kovoti dėl pergalės. Aš niekuomet nieko nebijau, aš esu kovotojas. Mano žaidėjai taip pat bus kovotojai.“

Kad naujas treneris „Žalgiriui“ suteiks naujų jėgų, prieš rungtynes neabejojo ir „Power Electronics“ legionierius iš Lietuvos Robertas Javtokas.

Tuo tarpu iš sezono pradžioje šlubavusios ekipos pergales skinančią komandą sukūręs „Power Electronics“ strategas Svetislavas Pesičius negailėjo komplimentų „Žalgiriui“: „Privalome būti susikoncentravę gynyboje, nes „Žalgiris“ žaidžia akims gražų krepšinį.“

Be „Žalgirio“ ir „Power Electronics“ klubų, H grupėje dar žaidžia Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ir Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija). Jų rungtynės vyks ketvirtadienį vakare.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Tribūnuose „Žalgirio“ rungtynes stebi ir Arvydas Sabonis.

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Žalgiris“: D.Collinsas, M.Kalnietis, A.Milaknis, T.Klimavičius ir O.Samhanas.

„Power Electronics“: O.Cookas, V.Claveras, R.Martinezas, D.Savanovičius ir R.Javtokas.

1 kėlinys

Rungtynių pradžia vėluoja dėl netikėtai kilusių techninių problemų „Power Electronics“ ekipos arenoje.

1 kėlinys 1min.

Rungtynės prasideda. R.Javtokas iš karto pademonstruoja savo sugebėjimus – blokuoja M.Pociaus metimą.

Pirmuosius taškus pelno D.Savanovičius (2:0), tačiau M.Pocius netrukus išlygina rezultatą.

1 kėlinys 2min.

Galingas V.Clavero dėjimas (4:2).

Pirmą kartą „Žalgirio“ ekipos gretose Eurolygoje startiniame penkete pasirodęs O.Samhanas atsidėkoja naujajam kauniečių strategui I.Zourui už pasitikėjimą: iš pradžių sustabdo R.Javtoko ataką gynyboje, vėliau išprovokuoja lietuvio pražangą puolime. O.Samhanas pataiko abu baudų metimus ir pelno pirmuosius savo taškus Eurolygoje (4:4).

1 kėlinys 3min.

O.Samhanas tęsia sėkmingą žaidimą – blokas R.Javtokui.

1 kėlinys 4min.

Komandos įsivelia į padriką žaidimą. Rezultatas kurį laiką nesikeičia.

1 kėlinys 5min.

A.Milaknis smeigia pirmą tritaškį (4:7).

R.Javtoko dvitaškis (6:7).

1 kėlinys 6min.

M.Pocius sugrąžina „Žalgiriui“ trijų taškų pranašumą (6:9), tačiau D.Savanovičius čia pat pataiko tritaškį (9:9).

Dar nesužaidus viso pirmo kėlinio I.Zouras jau pakeitė visus „Žalgirio“ startinio penketo krepšininkus.

1 kėlinys 8min.

T.Delininkaitis baudžia gynyboje vėluojančius varžovus taikliu tolimu metimu (12:16).

„Žalgirio“ gretose aikštelėje kol kas dar nežaidė tik M.Brownas. Tai bent rotacija! Vis dėlto kol kas ji pasiteisina.

V.Claveras pataiko baudų metimus (14:16).

1 kėlinys 9min.

Pirmasis B.Marjanovičiaus prisilietimas prie kamuolio – nesėkmingas. 222 cm ūgio milžinas sužingsniuoja.

1 kėlinys 10min.

Tuo tarpu „Power Electronics“ lygina rezulatą (18:18).

N.de Colo realizuoja abu baudų metimus ir šeimininkai po ilgos pertraukos vėl išsiveržia į priekį (20:18).

Kėlinį taikliu tritaškiu baigia D.Collinsas (20:21). „Power Electronics“ dar turi galimybę paskutinei atakai, tačiau jos neišnaudoja. Taigi po pirmų 10 minučių vieno taško persvara priekyje svečiai iš Kauno.

2 kėlinys 1min.

Antrą kėlinį komandos pradeda rezultatyviomis atakomis (22:23).

Arenos tribūnose mačą stebi ir „Valencia“ futbolo klube rungtyniaujantis lietuvis Marius Stankevičius.

2 kėlinys 2min.

„Žalgiris“ apmaudžiai klysta, bet varžovai nesugeba jų nubausti – nepataiko iš po krepšio (22:24).

2 kėlinys 3min.

R.Martinezas lygina rezultatą (24:24). Kol kas rungtynės vyksta labai lygiai.

2 kėlinys 4min.

I.Zouras toliau aktyviai keičia krepšininkus. Aikštelėje vėl pasirodo nedaug galimybių pasireikšti anksčiau turėdavęs M.Kuzminskas.

B.Marjanovičius dar kartą klysta. Serbo sąskaitoje kol kas tik trys klaidos ir viena asmeninė pražanga bei minus 4 naudingumo balai.

2 kėlinys 5min.

Dar dvi klaidas iš eilės prideda M.Kalnietis. Laimė, „Power Electronics“ kol kas nesugeba pasinaudoti svečių dovanėlėmis (26:24). „Žalgiris“ per pusantro kėlinio jau padarė 9 klaidas, tuo tarpu „Power Electronics“ – vos dvi.

Pirmuosius savo taškus pelno M.Kuzminskas (26:26).

2 kėlinys 6min.

Po minutės pertraukėlės O.Cookas iš karto smeigia tritaškį (29:26), tačiau tuo pačiu netrukus atsako M.Kuzminskas (29:29). Deja, šeimininkai dar kartą pataiko iš toli (32:29), o M.Kuzminsko bandymas šį kartą netaiklus.

2 kėlinys 7min.

Trečias iš eilės „Power Electronics“ tritaškis. Pasižymi D.Savanovičius (35:29).

2 kėlinys 9min.

Tęsiasi „Žalgirio“ klaidos (37:31).

Svečių gretose pirmą kartą aikštelėje pasirodo M.Brownas. Taigi „Žalgirio“ ekipoje bent trumpai jau rungtyniavo visi 12 registruotų krepšininkų.

Šeimininkų persvara didėja iki rekordinės 8 taškų ribos (39:31).

2 kėlinys 10min.

Dar viena svečių klaida. Kone kiekviena kauniečių ataka antro kėlinio pabaigoje baigiasi prarastu kamuoliu. Klaidų skiačius – jau 12.

Paskutinė „Žalgirio“ ataka nesėkminga – M.Pocius gauna bloką. Taigi po pirmo kėlinio vienu tašku pirmavę žalgiriečiai ilsėtis išeina turėdami 8 taškų deficitą. Antrame kėlinyje I.Zouro auklėtiniai pelnė vos 10 taškų, o labiausiai kauniečiams trukdė pasipylusios klaidos.

Rezultatyviausi žaidėjai (po dviejų kėlinių):

„Žalgiris“: M.Pocius 6, M.Kuzminskas ir T.Watsonas – po 5, T.Delininkaitis, D.Collinsas bei A.Milaknis – po 3 taškus.

„Power Electronics“: V.Claveras ir D.Savanovičius – po 11, R.Javtokas, S.Liščiukas ir N.de Colo – po 4 taškus.

3 kėlinys 1min.

Iš karto po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ pelno keturis taškus be atsako ir per pusę mažina šeimininkų deficitą (39:35).

3 kėlinys 2min.

Deja, R.Martinezas smeigia tritaškį (42:35).

Du R.Javtoko taškai (44:37).

3 kėlinys 3min.

„Power Electronics“ grėsmingai tolsta (46:39), bet lyderio vaidmens imasi T.Klimavičius. Aukštaūgis pelnė jau 6 paskutinius svečių taškus iš eilės.

3 kėlinys 4min.

T.Delininkaitis tritaškiu mažina „Žalgirio“ deficitą (46:42), bet V.Claveras netrukus taip pat pataiko iš toli (49:42).

3 kėlinys 5min.

Sužaidus pusę trečio kėlinio komandas skiria 6 taškai (49:43).

„Žalgiriui“ niekaip nesiseka atsikovoti kamuolio po savuoju krepšiu, o „Power Electronics“ antrųjų šansų nepraleidžia (51:43).

3 kėlinys 7min.

Tik trečiame kėlinyje pirmuosius taškus pelno M.Kalnietis (51:45).

3 kėlinys 9min.

„Žalgiris“ suaktyvina gynybą, tačiau nesugeba pataikyti iš laisvų padėčių (54:45).

3 kėlinys 10min.

D.Collinsas ir O.Cookas apsižodžiuoja.

Fastastika! Trečią kėlinį taikliu tritaškiu vos ne nuo vidurio aikštės baigia M.Brownas – „Žalgirio“ deficitas tirpsta iki 4 taškų (54:50).

4 kėlinys 1min.

Lemiamą ketvirtį taiklia tritaške bomba pradeda D.Savanovičius (57:50). Laimė, skirtumą netrukus kiek sumažina P.Jankūnas (57:52).

4 kėlinys 2min.

Ekipos keičiasi nesėkmingomis atakomis. Tylą nutraukia taiklus O.Cooko tritaškis (60:52).

Dar viena „Žalgirio“ ataka įstringa, o „Power Electronics“ pirmą kartą rungtynėse didina savo persvarą iki dviženklės (62:52).

4 kėlinys 4min.

Kauniečiai toliau nesuranda kelių varžovų krepšio link, o šeimininkai, audringai palaikomi sirgalių, didina atotrūkį (64:52).

4 kėlinys 5min.

„Žalgiris“ toliau klysta. Ketvirtame kėlinyje I.Zouro auklėtiniai per penkias minutes kol kas sukrapštė tik 2 taškus. S.Pesičiaus treniruojama „Power Electronics“ ekipa – 12.

4 kėlinys 6min.

Kai nesiseka, tai nesiseka: T.Watsono bandymas galingai sugrūsti kamuolį į krepšį – nesėkmingas.

Jau 16-oji „Žalgirio“ klaida...

4 kėlinys 7min.

„Žalgirio“ laivas toliau grimzta (68:52).

4 kėlinys 8min.

„Power Electronics“ krepšininkai, kovodami dėl kamuolio, įsimuša jį į savo krepšį (68:54).

4 kėlinys 9min.

Šeimininkai nemažina apsukų – dar vienas jų tritaškis (71:54).

4 kėlinys 10min.

Prasideda paskutinė mačo minutė, o „Žalgirio“ deficitas siekia 16 taškų (73:57).

D.Collinsas perima kamuolį ir uždirba nesportinę pražangą.

D.Collinsas pataiko baudų metimus, bet tritaškis paskutinę sekundę skrieja pro šalį. Rungtynės baigiasi, o „Žalgiriui“ Eurolygos „Top-16“ etapas prasideda pralaimėjimu 14 taškų skirtumu – 59:73.