2011 02 17

Vilniaus „Lietuvos rytas“ įveikė „Unicaja“ ir sustiprino pozicijas kovoje dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sustiprino savo pozicijas kovoje dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje. „Siemens“ arenoje vilniečiai 70:65 įveikė Malagos „Unicaja“, taip iškovodami antrą pergalę iš keturių „Top 16“ etape. „Unicaja“ su vienintele pergale atsidūrė E grupės dugne.
M.Gecevičius
Prieš dvi savaites Malagoje vykusiame mače „Unicaja“ triumfavo sėkmingiau sužaidusi dvikovos pabaigą. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Pirmuosius du kėlinius vykos kova taškas į tašką. Po pertraukos spurtavęs 7:0 „Lietuvos rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą. Vienu metu vilniečiai pirmavo 12 taškų skirtumu (51:39), tačiau ketvirtajame kėlinyje vėl leido varžovams priartėti iki trijų taškų (56:53). Andalūzai nepajėgė „perlaužti“ rungtynių, tad pergalė atiteko Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams.

STATISTIKA

„Lietuvos rytas“: Kh.El Aminas 18 (1/6 trit.), M.Gecevičius 17 (6 atk. kam.), K.Bajramovičius 12 (7 atk. kam.), M.Bjelica 9 (7 atk. kam.), B.Newley 7, D.J.Strawberry 5, J.Valančiūnas 2. „Unicaja“: J.Freelandas 19 (8 atk. kam.), R.Archibaldas (8 atk. kam.) ir B.Rodriguezas po 12, G.Printezis 8.

Kitose šios grupės rungtynėse Atėnų „Panathinaikos“ namuose 76:74 įveikė Vitorijos „Tau Ceramica“ ir išsaugojo lyderės poziciją.

PRIEŠ RUNGTYNES

Prieš dvi savaites „Lietuvos ryto“ ir „Unicajos“ komandos jau buvo susitikusios Malagoje. Tuomet vilniečiai pirmavo beveik viso mačo metu, tačiau palūžo susitikimo pabaigoje ir buvo priversti kapituliuoti – 91:98.

Skirtingai nei vilniečiai, kurie šį savaitgalį nesėkmingai kovėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finale, „Unicaja“ ilsėjosi. Anot Malagos ekipos trenerio Chusas Mateo, jo komandai papildomas poilsis suteiks pranašumo. „Visada yra gerai trumpam pabėgti nuo varžybų streso ir įtampos“, – sakė „Unicaja“ vyr. treneris.

Savo ruožtu „Lietuvos ryto“ strategas A.Trifunovičius teigė, jog komanda jau pamiršo nesėkmę LKF finale ir yra pasiruošusi kautis dėl pergalės. „Turime žaisti energingai, bet protingai. Privalome visas 40 minučių išlikti susikaupę“, – aiškino specialistas.

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys 1min.

Rungtynės prasidėjo. „Lietuvos ryto“ starto penketas: A.Jomantas, J.Valančiūnas, Kh.El Aminas, B.Newley ir K.Bajramovičius.

1 kėlinys 3min.

Nerezultatyvi pradžia – 2:2.

1 kėlinys 4min.

„Unicaja“ ekipai taškus renka britų aukštaūgiai J.Freelandas ir R.Archibaldas – 2:7.

1 kėlinys 6min.

Kh. El Aminas pelno iš eilės penkis taškus – 9:9.

1 kėlinys 7min.

Pirmąkart aikštėje pasirodo M.Gevevičius. Aikštėje ir C.Nalga. 11:14 svečiai priekyje po taiklių G.Printezio baudos metimų.

1 kėlinys 8min.

Khalidas El Aminas pelnė jau 9 taškus. 13:14.

1 kėlinys 10min.

Tiskart iš eilės sėkmingai apsigynęs „Lietuvos rytas“ lygina rezultatą – 17:17. Tokiu rezultatu ir baigiasi pirmasis kėlinys.

2 kėlinys 2min.

C.Nalga grumdamasis su „Unicaja“ milžinu N.Sinanovičium prasižengia jau trečią kartą. „Lietuvos rytas“ priekyje 22:21.

2 kėlinys 5min.

B.Rodriguezas smeigia antrą tritaškį, neleisdamas „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį – 31:31.

2 kėlinys 7min.

Po K.Bajramovičiaus dėjimo viena ranka – 35:33.

2 kėlinys 8min.

M.Gecevičius pataiko iš toli. Jo sąskaitoje jau 12 taškų. 38:33.

2 kėlinys 9min.

Po minutės pertraukėlės į aikštę grįžusios komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis. Dar viena minutės pertraukėlė.

2 kėlinys 10min.

M.Bjelica prameta tris baudos metimus iš eilės. Po dviejų kėlinių – 39:35.

3 kėlinys 1min.

S.Jasaitis ir J.Valančiūnas dar nėra pelnę nė taško.

3 kėlinys 2min.

Po Kh. El Amino prasiveržimo ir K.Bajramovičiaus dvitaškio vilniečiai nutolsta 44:37.

3 kėlinys 3min.

A.Jomantas vagia kamuolį, o greitos atakos metu B.Newley pelno du taškus su pražanga. Minutės pertraukėlė. Rezultatas 46:37 Tai didžiausia „Lietuvos ryto“ persvara šiose rungtynėse. B.Newley dar mes baudos metimą.

3 kėlinys 6min.

Po J.Valančiūno ir K.Bajramovičiaus dvitaškių 51:39. Abu kartus rezultatyvų perdavimą atliko DJ Strawberry.

3 kėlinys 7min.

Puslapio dešinėje jau gali pamatyti šių rungtynių fotogaleriją.

50 proc. taiklumu iki šių rungtynių baudas metęs R.Archibaldas šįvakar jau pataikė jau 6 iš 8.

3 kėlinys 8min.

Po kelių iš eilės nesėkmingų „Lietuvos ryto“ atakų – 51:43.

3 kėlinys 9min.

R.Archibaldas tęsia solo pasirodymą prie baudų metimo linijos – 8/12. „Lietuvos ryto“ persvara nors lėtai, bet tirpsta – 51:46.

3 kėlinys 10min.

Po trijų kėlinių 53:48.

4 kėlinys 2min.

Po B.Rodriguezo tritaškio – 58:55.

4 kėlinys 5min.

K.Bajramovičius ir M.Bjelica atsako dviem tiksliais metimais iš po krepšio. „Lietuvos rytas“ vėl mėgina atitolti – 64:56.

4 kėlinys 6min.

„Unicaja“ atrodo sutrikusi. „Lietuvos rytas“ vagia vieną kamuolį po kito. Po triuškinančio B.Newley dėjimo – 68:56.

4 kėlinys 9min.

„Lietuvos ryto“ puolimo mašina buksuoja. Po J.Freelando metimo atsilošus – 68:62.

Vilniečiai prameta du tritaškius vienos atakos metu. Lieka kiek daugiau nei minutė. 68:62.

4 kėlinys 10min.

T.McIntyre'as smeigia tritaškį – 68:65.

Lieka 6 sekundės. Po Kh. El Amino baudos metimų 70:65.

Paskutinė „Unicaja“ ataka nesėkminga. „Lietuvos rytas“ švenčia pergalę rezultatu 70:65.