2010 11 24

Eurolyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Stambulo „Fenerbahce“ 75:81 (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų viltims patekti į Eurolygos „Top-16“ etapą trečiadienį buvo suduotas dar vienas stiprus smūgis. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai Vilniaus „Siemens“ arenoje 75:81 nesugebėjo prilygti Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) komandai su Darjušu Lavrinovičiumi. Lietuvos čempionų neišgelbėjo ir geriausias rungtynes po sugrįžimo į „Lietuvos rytą“ žaidęs Šarūnas Jasikevičius.
Šarūnas Jasikevičius bando įveikti Darjušo Lavrinovičiaus gynybą / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos čempionai stipriausiai Turkijos ekipai priešinosi du kėlinius (36:36). Vis dėlto po didžiosios pertraukos buvusio „Lietuvos ryto“ stratego Neveno Spahijos treniruojami „Fenerbahce“ krepšininkai šovė į priekį ir susikrovė dviženklę persvarą (40:50).

Skylėta vilniečių gynyba ir neišradingas puolimas vis didino prarają tarp ekipų, kuri ketvirto kėlinio pradžioje siekė net 18 taškų (50:68). Mačo pabaigoje „Lietuvos ryto“ krepšininkams didžiulėmis pastangomis pavyko priartėti (73:79), tačiau „Fenerbahce“ pranašumas buvo per didelis, o laiko – per mažai.

„Lietuvos ryto“ klubui tai buvo jau penktas pralaimėjimas per šešis žaistus mačus, po kurio vilniečiai išliko penktoje C grupės vietoje. Tuo tarpu penktą pergalę iš šešių galimų iškovoję Turkijos čempionai grįžo į grupės viršūnę.

6.Zagrebo „Cibona“ (Kroatija)505324:407

Kitas rungtynes Eurolygoje „Lietuvos rytas“ žais po savaitės, gruodžio 1 dieną, svečiuose su Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Rimanto Kaukėno atstovaujama Sienos „Montepaschi“ (Italija) ekipa.

Statistika

„Lietuvos ryto“ ekipoje geriausias savo rungtynes po sugrįžimo žaidė Š.Jaiskevičius. 34 metų legendinis Lietuvos krepšininkas per 22 minutes pelnė 12 taškų (2/4 dvitšk., 2/4 tritšk., 2/2 baud.) ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo Martynas Gecevičius – 16 taškų. Cemalis Nalga (8 atk. kam.) pridėjo 14, Khalidas el Aminas – 10, o vos 14 minučių žaidęs Jonas Valančiūnas – 6 taškus. Artūras Jomantas (7 atk. kam.) ir Bradas Newley įmetė po 5 taškus.

„Fenerbahce“ komandoje tiesiog nesulaikomi buvo Roko Leni Ukičius (24 tšk.) ir Oguzas Savašas (16 tšk. per 17 min.).

Lietuvis D.Lavrinovičius per 25 minutes pelnė 6 taškus (2/6 dvitšk., 0/2 tritšk., 2/2 baud.). Aukštaūgis taip pat sugriebė 6 atšokusius kamuolius, atliko po du rezultatyvius perdavimus ir blokus, bet du sykius suklydo.

„Lietuvos rytas“ šiose rungtynėse taikliau metė dvitaškius (19/31 – 61 proc. ir 21/46 – 45 proc.) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20:13), tačiau dvigubai dažniau klydo (12:6). Vilniečiai taip pat perėmė vos vieną kamuolį iš varžovų, o svečiai tai padaryti sugebėjo 7 kartus. Kiti komandų statistikos rodikliai – apylygiai.

Prieš mačą

Prieš mačą „Lietuvos ryto“ (1:4) ir „Fenerbahce“ (4:1) komandų situacija C grupėje skyrėsi kardinaliai. Lietuvos čempionai buvo laimėję tik kartą, o stipriausia Turkijos ekipa vos kartą suklupusi.

Abi jos tai padarė praėjusią savaitę. „Lietuvos rytas“ namuose 90:62 sutriuškino Zagrebo „Ciboną“ (Kroatija), o „Fenerbahce“ svečiuose netikėtai 78:82 suklupo prieš „Cholet Basket“ (Prancūzija).

Pirmose poros rungtynėse šiame sezone pranašesnė buvo „Fenerbahce“ ir savo sirgalių akivaizdoje sutriuškino „Lietuvos ryto“ klubą rezultatu 86:69. Turkijos čempionus treniruojantis Nevenas Spahija teigė, jog tik pergalės tikėsis ir trečiadienį, tačiau tokios pat lengvos pergalės 2005–2006 metais „Lietuvos ryto“ strategu dirbęs kroatas nesitikėjo. Kaip ir rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pirmose rungtynėse žaidęs lietuvis Darjušas Lavrinovičius.

„Lietuvos ryto“ naujokas Š.Jasikevičius prieš mačą sakė, kad situacija komandoje nėra labai gera, o labiausiai vilniečiams trūksta laiko. Jam pritarė „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris A.Trifunovičius bei lyderis Martynas Gecevičius, kurie pridūrė, kad savaitgalį patirtas skaudus pralaimėjimas (60:85) Kauno „Žalgiriui“ neturėtų turėti neigiamos įtakos, nes jau yra pamirštas.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Lietuvos rytas“: Kh.el Aminas, M.Gecevičius, A.Jomantas, M.Bjelica ir J.Valančiūnas.

„Fenerbahce“: R.L.Ukičius, O.Onanas, M.Thomasas, D.Lavrinovičius ir K.Pekeris.

1 kėlinys 1 min.

Mačas prasideda nerišliomis abiejų ekipų atakomis.

Pirmuosius taškus rungtynėse, lyg prisimindamas pirmą poros mačą Stambule, pelno lietuvis D.Lavrinovičius ir išveda svečius į priekį (0:2).

1 kėlinys 2 min.

Rezultatą išlygina J.Valančiūnas (2:2), bet „Fenerbahce“ įžaidėjas R.L.Ukičius smeigia tritaškį (2:5).

1 kėlinys 4 min.

Šeimininkams toliau sunkiai sekasi rasti skylių varžovų gynyboje (4:7).

1 kėlinys 5 min.

Laimė, neblizga ir varžovai. Sužaidus pusę pirmo kėlinio rezultatas nesikeičia – 4:7.

1 kėlinys 6 min.

Ketvirtąjį tašką vilniečiams pelno M.Gecevičius (6:7).

„Lietuvos ryto“ komandai kol kas daugybę problemų kelia „Fenerbahce“ legionierius iš Lietuvos D.Lavrinovičius. Šeimininkams aukštaūgį pavyksta sustabdyti tik pražangomis.

Dar du D.Lavrinovičiaus taškai (6:9).

1 kėlinys 7 min.

Tritaškį prideda M.Tomasas ir svečiai šauna į priekį – 6:12.

1 kėlinys 7min.

Į aikštelę žengia Š.Jasikevičius. „Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai jį pasirinka ovacijomis.

1 kėlinys 8 min.

Puikus Š.Jasikevičiaus perdavimas M.Bjelicai ir du lengvi taškai (8:12).

C.Nalga prameta abu baudų metimus (8:14).

1 kėlinys 9 min.

Turkijos čempionai surengia dar vieną rezultatyvią ataką (8:16) ir A.Trifunovičius prašo minutės pertraukėlės.

Š.Jasikevičius prameta dvitaškį, bet kitos atakos metu pataiko iš toli (11:16).

1 kėlinys 10 min.

Po pirmųjų 10 minučių vilniečiai turi 5 taškų deficitą (13:18).

2 kėlinys 1 min.

Antrą kėlinį tritaškiu pradeda A.Jomantas (16:18).

2 kėlinys 2 min.

L.Greeras į tai atsako 5 taškais iš eilės (16:23).

Dar vienas taiklus Š.Jasikevičiaus tritaškis (19:23).

2 kėlinys 3 min.

Po dar vieno rezultatyvaus Š.Jasikevičiaus perdavimo C.Nalga lygina rezultatą (23:23).

M.Gecevičius pataiko dar vieną dvitaškį ir „Lietuvos ryto“ komanda pirmą kartą išsiveržia į priekį – 25:23.

2 kėlinys 4 min.

Kh.el Aminas prideda dvitaškį (27:23), bet svečiai netrukus pelno 7 taškus iš eilės (27:30).

2 kėlinys 5 min.

Rezultatą išlygina Kh.el Aminas (30:30).

2 kėlinys 6 min.

„Fenerbahce“ pelno 4 taškus be atsako ir susigrąžina persvarą (30:34).

Kh.el Aminas perima kamuolį, o E.Preldžičius jį stabdo tik griebdamas už kojų. Skiriama nesportinė pražanga, o baudas pataikęs Kh.el Aminas lygina rezultatą (34:34).

2 kėlinys 7 min.

Galingas T.Kinsey dėjimas po vilniečių klaidos (34:36).

2 kėlinys 8 min.

Šaro dvitaškis (36:36).

2 kėlinys 9min.

R.L.Ukičius pataiko iš toli, o abu M.Bjelicos tritaškiai skrieja pro šalį (36:39).

2 kėlinys 10 min.

Paskutinė vilniečių ataka tikslo nepasiekia – B.Newley nepataiko iš toli. Prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ pralaimi 4 taškais – 36:40.

3 kėlinys 1 min.

Trečią kėlinį sėkmingiau pradeda svečiai – iš toli pataiko R.L.Ukičius (38:43).

3 kėlinys 2 min.

M.Bjelica atsako galingu dėjimu (38:43).

3 kėlinys 3 min.

J.Valančiūnui nepavyksta apsiginti (38:45), tačiau jis atsigriebia dėjimu į krepšį (40:45).

3 kėlinys 4 min.

Komandos apsikeičia pražangomis puolime. Ketvirtą kartą taisykles pažeidęs M.Bjelica sėdasi ant suolo.

3 kėlinys 5 min.

R.L.Ukičius dar kartą pataiko iš toli ir svečiai pirmą kartą turi dviženklį pranašumą (40:50).

D.Lavrinovičius sužingsniuoja.

Š.Jasikevičius dar kartą pataiko (42:50). Tai jau dešimtasis įžaidėjo taškas.

3 kėlinys 6 min.

Tačiau ir vėl be priežiūros paliktas R.L.Ukičius baudžia taikliu tritaškiu (42:53).

3 kėlinys 8 min.

„Lietuvos ryto“ puolimas toliau stringa, o kelias atakas iš eilės sėkmingai baigę svečiai susikrauna rekordinę 16 taškų persvarą (44:60).

3 kėlinys 9 min.

Po Š.Jasikevičiaus perdavimo C.Nalga galingai krauna kamuolį iš viršaus (48:63).

3 kėlinys 10 min.

O.Savašas toliau sėkmingai renka taškus. „Fenerbahce“ vidurio puolėjas jų turi jau 16-a (58:65).

Nors vilniečių paskutinė ataka baigiasi taikliu C.Nalgos metimu, džiaugsmo šeimininkų stovykloje – nedaug. Prieš lemiamą ketvirtį jų sąskaitoje – 15 taškų deficitas (50:65).

4 kėlinys 1 min.

Ketvirtas kėlinys prasideda nesėkmingai – M.Gecevičius pameta kamuolį, o L.Greeras smeigia tritaškį (50:68).

4 kėlinys 2 min.

M.Gecevičius pataiko iš toli (56:70).

4 kėlinys 3 min.

„Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus atgaivina dar viena sėkminga vilniečių ataka – iš po krepšio pataiko C.Nalga (58:70).

S.Babrausko tritaškis (61:72).

4 kėlinys 4 min.

M.Gecevičius išprovokuoja D.Lavrinovičiaus pražangą puolime (61:74).

4 kėlinys 5min.

Dar du C.Nalgos taškai (63:74).

4 kėlinys 6 min.

Desperatiškas M.Gecevičiaus tritaškis netaiklus ir vilniečių spurtas sustoja (63:76).

4 kėlinys 8 min.

Po kelių iš eilės netaiklių vilniečių bandymų tritaškį pataiko M.Gecevičius (66:76).

4 kėlinys 9 min.

Vilniečiai desperatiškai stengiasi mažinti deficitą, tačiau jis išlieka dviženklis (68:78).

4 kėlinys 10 min.

B.Newley pataiko iš toli (71:78), tačiau iki mačo pabaigos lieka vos 20 sekundžių.

R.L.Ukičius prameta vieną baudų metimą, o C.Nalga pataiko iš po krepšio (73:79).

D.Lavrinovičius įmeta abi baudas (73:81).

Š.Jasikevičius dar pataiko abu baudų metimus, tačiau vilniečių tai neišgelbsti. Rungtynės baigiasi dar vienu „Lietuvos ryto“ pralaimėjimu – 75:81.