2014 05 18

Eurolygoje trečiąja vieta džiaugėsi „Barcelona“, atsirevanšavusi CSKA klubui

Eurolygos finalo ketverte Milane sužaistas mačas dėl trečiosios vietos. Jame susitiko tos pačios komandos kaip ir pernai, tačiau rezultatas buvo priešingas. „Barcelona“ klubas rezultatu 93:78 (21:24, 29:23, 19:17, 24:14) atsirevanšavo Maskvos CSKA už pralaimėjimą pernai ir laimėjo trečiąją vietą. Barca 10, CSKA 11
Juanas Carlosas Navarro
Juanas Carlosas Navarro / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Beveik be gynybos vykusiose rungtynėse po dviejų kėlinių trimis taškais pirmavo „Barca“ – 50:47. CSKA per pirmą mačo dalį sugebėjo atkovoti tik aštuonis kamuolius, o katalonai jų turėjo 15.

Trečio kėlinuko viduryje „Barca“ susikrovė dviženklį pranašumą (69:59), tačiau CSKA iki ketvirčio pabaigos jį sumažino iki 5 taškų – 64:69.

Pusę lemiamo ketvirčio „Barcos“ persvara ir svyravo ties 5 taškais, tačiau kėlinio viduryje J.Dorsey baudos metimas skirtumą padidino iki 9 taškų – 79:70. Amerikiečiui kitoje aikštės pusėje atliko gražų bloką, M.Huertas netrukus pridėjo dar ir tritaškį (82:70).

Tai ir buvo šių rungtynių lūžis. Sutrikę CSKA krepšininkai netrukus į savo krepšį praleido dar kelis tolimus metimus, o pulti nerodė jokio noro. 38-ąją min. „Barca“ jau pirmavo 91:71 ir nugalėtojas buvo aiškus.

„Barcelona“: J.C.Navarro (5/6 dvit., 3/5 trit.) 20, M.Lampe (5/8 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam.) 17, J.Dorsey (12 atk. kam.) ir B.Nachabaras po 9, B.Olesonas 8, M.Huertas (7 rez. perd.) ir K.Papnikolaou po 7.

CSKA: S.Kaunas (6/8 dvit.) 13, N.Krstičius (3/7 dvit.) 11, J.Pargo 9, S.Weemsas ir K.Hinesas po 8, A.Voroncevičius, V.Micovas ir V.Fridzonas po 7.

Tai buvo trečiasis kartas „Barcelona“ klubui, kai Eurolygoje komanda užima trečią vietą (ankstesni – 2009 ir 2012 m.). Dar šešis kartus katalonai kovą dėl trečiosios vietos buvo pralaimėję.

Tuo tarpu CSKA mažajame Eurolygos finale žaidė tryliktąjį kartą ir patyrė septintąjį pralaimėjimą. Trečiąją vieta armiečiai Eurolygoje džiaugėsi 2013, 2010, 2004, 1996, 1977 ir 1966 metais.

Kovoti dėl trečiosios vietos „Barcelona“ krepšininkams teko pusfinalyje net 62:100 nusileidus Madrido „Real“. Tuo tarpu CSKA klubą pusfinalyje paskandino taiklus Tyrese'o Rice'o metimas paskutinę sekundę ir pralaimėjimas „Maccabi“ – 67:68.