2011 10 28

Eurolygos A grupė: Martynas Gecevičius svariai prisidėjo prie pirmosios „Olympiacos“ pergalės

Pirmąją pergalę Eurolygos turnyre pavyko iškovoti Martyno Gecevičiaus atstovaujamai Pirėjo „Olympiacos“ (1/1) ekipa, kuri A grupės mače namuose 81:74 (12:14, 14:23, 27:17,28:20) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (0/2) komandą.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Svečiai per pirmąsias dvidešimt mačo minučių nuolat buvo priekyje ir laikė žaidimo gijas savo rankose. „Olympiacos“ persverti rezultatą pavyko tik trečiojo kėlinio pabaigoje (55:54). Vėliau rezultatas nuolat keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai. Vis dėlto lemiamu momentu graikai išsiveržė į priekį, o po Martyno Gecevičiaus baudos metimų šeimininkai ketvirtojo kėlinio pabaigoje pirmavo 77:73. „Olympacos“ pergalę dar įtvirtino G.Printezio dėjimas – 81:74.

M.Gecevičius per 24 minutes pelnė 13 taškų (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/2, baudos 8/10), atkovojo vieną kamuolį, perėmė du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir išprovokavo 6 pražangas.

Nugalėtojams Vassilis Spanoulis įmetė 22 taškus (7 rez. perd.), Georgios Printezis pridėjo 21 (7 atk. kam.), Kyle'as Hinesas – 10 taškų.  Pralaimėjusiems Thabo Sefolosha surinko 17 taškų (12 atk. kam.), Jamesas Gistas 14, Roko-Leni Ukičius – 13.

Arti trigubo dublio buvęs N.Batumas vedė SLUC į pergalę

Pirmąją pergalę A grupėje iškovojo Nicolas Batumo vedama Nansi SLUC ekipa, namuose 87:73 (17:18, 21:20, 23:20, 26:15) palaužusi Bilbao „Bizkaia Basket“ komandą. Po antrojo turo abu klubai turi po vieną pergalę.

37 minutes kova vyko taškas į tašką, tačiau lemiamos minutės ispanams susiklostė tiesiog tragiškai. 3,5 min. atkarpą SLUC laimėjo net 17:2 ir visiškai nokautavo svečius.

SLUC: N.Batumas 26 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 36 naud. bal.), Adrienas Moermanas 15, Akin Akingbala 14 (9 atk. kam.), Jamalas Shuleris 10.  „Bizkaia Basket“: Marko Baničius 16 (6 kl.), Kostas Vasiliadis 12, Aaronas Jacksonas 11 (6 atk. kam.), Axelis Hervelle 9 (6 atk. kam.).