2011 11 17

Eurolygos A grupėje – antras iš eilės Vitorijos „Caja Laboral“ pralaimėjimas

Antrąją pergalę Eurolygos A grupėje iškovojo Pirėjo „Olympiacos“ (2 ir 3) komanda su Martynu Gecevičiumi, kuri namuose 91:78 (30:22, 10:14, 27:16, 24:26) neturėjo vargo su Nansi SLUC (2 ir 3) krepšininkais.
Intriga Eurolygos A grupėje – milžiniška
Intriga Eurolygos A grupėje – milžiniška / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

19 minučių ant parketo praleidęs lietuvis pelnė 7 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/4 baudos metimai), perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo ir išprovokavo 3 pražangas.

Nugalėtojams Vassilis Spanoulis įmetė 26 taškus (4/6 tritaškiai, 9 kld. 6 rez. perd.), Michalis Pelekanos – 11 (3/4 tritaškiai), Andreas Glyniadakis pridėjo 10 taškų.

Pralaimėjusiems Adrianas Moermanas surinko 20 taškų, Johnas Linehanas – 17, Jamalas Shuleris – 15, o Nicolas Batumas į savo sąskaitą įsirašė 9 taškus (3/8 metimai, 6 atk. kam. 14 naud. bal.).

Dar viena „Caja Laboral“ nesėkmė

Kiek netikėtai baigėsi A grupės rungtynės, kuriose Bilbao „Bizkaia Basket“ (2/3) krepšininkai svečiuose 89:84 (25:17, 16:19, 25:26, 23:22) privertė pasiduoti antrąją nesėkmę iš eilės patyrusią kitą Ispanijos ekipą Vitorijos „Caja Laboral“.

Beveik visą laiką aikštelėje dominavo svečiai, tačiau ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Vitorijos ekipa sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (67:69), o dar po poros minučių Pablo Prigioni tolimu metimu po ilgokos pertraukos išvedė į priekį „Caja Laboral“ klubą – 72:71.

Nors likus žaisti dvi minutes „Caja Laboral“ dar buvo priekyje (81:79), svečiai surengė spurtą 7:0 ir Kosto Vasiliadžio bei Marko Baničiaus tikslių metimų dėka „Bizkaia Basket“ šventė kiek netikėtą pergalę rezultatu 89:84.

„Caja Laboral“: M.Teletovičius 26 (8 atk. kam., 9 išprov. praž.), P.Prigionis 17, F.San Emeterio 13, K.Seraphinas 9. „Bizkaia Basket“: K.Vasialidis 21 (tritaškiai 3/3), A.Mumbru 14, M.Baničius 12, D.Fischeris 10 (7 atk. kam.), A.Jacksonas 8.

Turkai antausio išvengė

Tuo tarpu galingą sudėtį vasarą surinkusi Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (3/2) antausio išvengė. Pastaruoju metu klumpantys Turkijos čempionai namuose po pratęsimo 85:83 (17:19, 15:16, 24:17, 17:21, 12:10) palaužė antrąją nesėkmę patyrusią Kantu „Bennet“ (3/2) komandą.

Nuo pat mačo pradžios varžovus besiviję turkai persvėrė rezultatą savo naudai tik trečiajame ketvirtyje, o iki mačo pabaigos likus žaisti šešias minutes Thabo Sefolosha tolimu metimu bei Omeras Onanas dvitaškiu padidino „fenerbahce Ulker“ pranašumą iki devynių taškų – 65:56.

Intriga aikštelėje atgijo likus žaisti tris minutes, kai po aikštės šeimininkams skirtos techninės pražangos Italijos vicečempionai surengė spurtą 7:0 ir veteranas Gianluca Basile sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 63:65. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Luka Bognanovičius baudos metimu padidino „Fenerbahce Ulker“ komandos pranašumą iki trijų taškų (73:70), tačiau Nicolas Mazzarino lemiamoje atakoje pataikė iš toli ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 73:73.

Pratęsimo metu aikštelėje dominavo Turkijos klubas. Aikštės šeimininkai nuo pat susitikimo pradžios persvėrė rezultatą savo naudai ir nedidelę persvarą išlaikė viso pratęsimo metu.

„Fenerbahce Ulker“: O.Onanas 18, Th.Sefolosha 14 (7 atk. kam.), O.Savas 13, R.Ukičius ir B.Bogdanovičius (baudos 8/9) – po 12, G.Vidmaras 10. „Bennet“: G.Basile (tritaškiai 2/10) ir N.Mazzarino – po 12, D.Marconato ir M.Leunenas – po 11, D.Lighty 9, M.Markoishvili, V.Micovas ir G.Shermadini – po 8.