2011 11 04

Eurolygos čempionai „Žalgirį“ palaužė trečiajame kėlinyje

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Kauniečiai Atėnuose 75:92 (21:25, 21:13, 13:26, 20:28) nusileido Eurolygos čempionams „Panathinaikos“ krepšininkams.
Marko Popovičius
Sony Weemsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po pirmojo kėlinio graikai buvo priekyje 25:21, tačiau itolimų metimų dėka antrą ketvirtį kauniečiai laimėjo 8 taškais, tad ilsėtis komandos išėjo esant keturių taškų „Žalgirio“ persvarai – 38:42.

Trečiasis kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo itin nerezultatyviai. Per 5,5 min. kauniečiai sukrapštė vos tris taškus, tuo tarpu „Panathinaikos“ puolimo mašina nesustojo. Vien Dimitris Diamantidis per trečią ketvirtį pataikė tris tolimus metimus. Po trijų kėlinių „Panathinaikos“ jau buvo priekyje 64:55.

Padrikai žaidęs „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje intrigos nesugebėjo užmegzti. Šeimininai didino persvarą, kuri nuaidėjus finaliniam švilpukui siekė 17 taškų – 92:75.

Tai buvo pirmosios rungtynės, kuomet „Žalgiriui“ vadovavo naujasis treneris Aleksandras Trifunovičius.

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ laimėjo šeštas rungtynes iš eilės, o iš viso kauniečiams pralaimėjo vos kartą per trylika tarpusavio mačų. Vienintelę pergalę prieš „Panathinaikos“ žalgiriečiai pasiekė 2003 metais, kai „Žalgirio“ gretose dar žaidė Arvydas Sabonis.

Tai trečias kartas istorijoje, kai Eurolygos sezoną kauniečiai pradeda trimis pralaimėjimais iš eilės. Taip „Žalgiris“ pradėjo tik 2001-02 ir 2008-09 m. sezoną. Abu kartus „Žalgiris“ iš turnyro pasitraukė jau po pirmojo etapo.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis 16 (tritaškiai 4/5), M.Batiste'as 14, D.Loganas ir I.Vougiuokas – po 13, R.Sato 8. Šarūnas Jasikevičius vos per 7 žaidimo minutes pelnė 5 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 9 naudingumo taškus.

„Žalgiris“: S.Weemsas 21 (dvitaškiai 6/10), T.Lawsonas 14 (tritaškiai 2/2), M.Rakovičius 12 (dvitaškiai 6/7), M.Popovičius ir M.Kalnietis – po 8, M.Kuzminskas 4, T.Klimavičius ir T.Delininkaitis – po 3, R.Javtokas 2.