2012 02 10

Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą žalgiriečiai pradėjo triuškinančia pergale

Penktadienį „Žalgirio“ arenoje prasidėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyro kovos. Aštuonios komandos grumiasi dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį jaunimo turnyrą Stambule. Kauno „Žalgirio“ jaunimo ekipa pirmosiose rungtynėse sutriuškino „Vaerlose BBK“ komandą iš Danijos 100:65 (26:21, 21:9, 34:12, 19:23).
„Žalgirio“ talismanas
„Žalgirio“ talismanas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmosios pora minučių klostėsi lygiai (6:6), tačiau 11-ąjį tašką pelnius Mariui Grigoniui „Žalgiris“ spurtavo 12:0 ir atsiplėšė 18:6. Tai neužgesino svečių iš Danijos entuziazmo ir po kelių minučių jie priartėjo 16:22. Po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 26:21.

Antrajame kėlinyje Tomo Masiulio auklėtiniai pradėjo naudoti zoninę gynybą, kuri davė akivaizdžią naudą. Apsigynę žalgiriečiai po Mantvydo Staselio 4 taškų iš eilės ir Luko Lekavičiaus metimo vėl įgijo dviženklę persvarą – 36:25. Pirmajame kėlinyje tylėjęs Tomas Dimša įsižaidė ir po jo dviejų identiškų 2+1 atakų „Žalgiris“ nutolo 42:27. Justui Tamuliui įmetus tritaškį ir T.Dimšai pelnius 10-ąjį tašką šeimininkai įpusėjus mačui pirmavo 47:30.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai galutinai palaužė varžovus. T.Dimša ir M.Grigonis įmetė iš toli, J.Tamulis pelnė 11 taškų iš eilės ir po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ dominavo 81:42. Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgirio“ lyderiai ilsėjosi, tačiau tai nesutrukdė triuškinančia persvara laimėti rungtynių 100:65.

„Žalgiris“: T.Dimša 19, M.Grigonis 18 (5 atk. kam., 2 blk.), J.Tamulis 16, S.Januškis 10, R.Gustys 10, M.Staselis 8, L.Lekavičius 6 (5 rez. perd.), S.Raupys 5 (5 atk. kam.), P.Šatkus 4, T.Miškinis 2, K.Vene 2, K.Červinskis 0.

„Vaerlose BBK“: D.Knudsenas 18, M.Fabriciusas 15 (9 atk. kam.), P.Molleris 12 (5 atk. kam.).

Jaunieji žalgiriečiai rungtyniauja A grupėje, kurioje sužaistos ir dar vienerios rungtynės. „Topsportschool VBL“ (Belgija) aštuoniolikmečiai sutriuškino Prahos „USK Futures Stars“ komandą 105:76.

Būtent su belgais „Žalgiris“ susitiks antrosiose penktadienio rungtynėse. Šį mačą, kurio pradžia 20.45 val., tiesiogiai transliuos Baltijos televizija. Prieš tai 20.00 val. įvyks iškilminga turnyro atidarymo ceremonija.