2012 10 11

Įspūdinga Eurolygos pradžia: Kauno „Žalgiris“ pervažiavo Zagrebo „Cedevitą“ 90:62

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nenuvylė į startines Eurolygos rungtynes atėjusių ir sausakimšai areną užpildžiusių savo aistruolių. Pirmose šio sezono Eurolygos turnyro C grupės rungtynėse „Žalgiris“ ketvirtadienį namie nuo kelio nušlavė Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) komandą 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9) ir įsirašė pirmąją pergalę.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dvikovos favoritu laikyta šeimininkė „Žalgirio“ komanda pagrindinį smūgį svečiams sudavė antrame kėlinyje, o sėkmės garantais buvo vikrusis žalgiriečių kroatas Marko Popovičus bei ekipos kapitonas Paulius Jankūnas.

Pastarasis per pirmuosius du kėlinius pelnė 15 taškų, tempė komandą į priekį ir buvo naudingas puolime bei gynyboje, o M. Popovičiaus iš eilės pelnyti 8 taškai antrame kėlinyje padėjo „Žalgiriui“ atitrūkti 42:27.

Po šio staigaus nokdauno „Cedevita“ ekipa taip ir neatsigavo – jos žaidėjai dar bandė mažinti skirtumą, kuris trečiame ketvirtyje tik didėjo – 65:44, 71:49, tačiau bergždžiai. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ turėjo 28 taškų persvarą – 79:51, o ketvirto kėlinio pabaigoje – net 30 taškų persvarą (90:60).

Kauniečiai be vargo išlaikė turimą persvarą galiausiai šventė pergalę rezultatu 90:62.

„Žalgirio“ atstvai po šio mačo galėjo džiaugtis vieno iš ekipos žaidėjų rekordu: tris tritaškius dvikovoje su savo šalies ekipa pelnęs M. Popovičius pasiekė simbolinę ribą – 201 pataikytą tritaškį per karjerą Eurolygoje. Tiek metimų iš viso yra pataikę vos 20 žaidėjų.

„Žalgiris“ dar nėra pralaimėjęs oficialių šio sezono rungtynių – pralaimėjimus kauniečiai „užsidirbo“ kontroliniuose turnyruose.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žaisti antrojo grupės mačo vyks į ispanų Vitoriją, kur penktadienį grumsis su „Caja Laboral“ komanda.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: Paulius Jankūnas 20, Kšyštofas Lavrinovičius 17, Marko Popovičius 15, Oliveris Lafayette‘as 10, Rimantas Kaukėnas 9, Darjušas Lavrinovičius 8, Mario Delašas 5, Adas Juškevičius 4, Vytenis Lipkevičius 2.

„Cedevita“ ekipai daugiausia taškų pelnė: Michaelis Gelabele 16, Bracey Wrightas 15, Lukša Andričius ir Vlado Ilievskis po 8.

„Žalgiris“ - „Cedevita“ - 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9).

Ketvirtasis kėlinys

39 min. Kauniečiai tik laukė finalo sirenos, o jai nuskambėjus švieslentė rodė rezultatą 90:62  „Žalgirio“ naudai.

38 min. Po O. Lafayette tritaškio „Žalgiris“ skirtumą padidino iki 30 taškų skirtumo – 90:60. Vis dėlto buvo aišku, jog kauniečiai 100 taškų nepelnys.

35 min. Zagrebo krepšininkai pelnė tritaškį ir tikėjosi pakilti lemiamam šturmui, tačiau kauniečiai keliais dvitaškiais labai greitai apramino „Cedevita“ žaidėjų optimizmą – 82:58.

33 min. „Žalgiris“ nebuvo pelnęs dar nė taško, o varžovai – vos du taškus (79:55).

Trečiasis kėlinys

30 min. „Žalgiris“ po trijų kėlinių pirmavo 79:53.

29 min. Po D. Lavrinovičiaus dvitaškio su bauda „Žalgiris“ varžovus triuškino 79:51.

28 min. Komandos neskubėjo ir jau labiau žaidė savo malonumui – geriau sekėsi žalgiriečiams, kurie pirmavo 75:51.

25 min. „Žalgiris“ ir toliau laikė dvikoos vadžias savo rankose ir pirmavo 71:49.

23 min. P. Jankūnas, atsakydamas į varžovų metimus, pelnė 5 taškus iš eilės, A. Juškevičius pridėjo dvitaškį ir kauniečiai pirmavo 67:44.

21 min. Po K. Lavrinovičiaus dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo jau 20 taškų persvara – 58:38, 60:40.

Antrasis kėlinys

20 min. Per likusias 16 sek. „Žalgiris“ sugebėjo įmesti vieną tašką ir pasibaigus dviems kėliniams kauniečiai pirmavo 55:38.

20 min. Baigiantis antram kėliniui prabilo Zagrebo klubo tritaškinikai  – pelnė vieną tolimą metimą ir kauniečių persvara sumažėjo iki 54:38.

20 min. Likus žaisti 50 sek. P. Jankūnas pelnė du taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 52:34.

18 min. Nors žalgiriečiai solidžiai pirmavo, šeimininkai vis dėlto nutarė varžovus presinguoti, bet šis žaidimo elementas naudos nedavė – M. Gelabale nuo baudų metimo linijos pelnė dar du taškus ir sumažino skirtumą iki 48:34.

17 min. Po V. Lipkevičiaus pelnyto vieno taško nuo baudos metimo linijos, kauniečiai pirmavo 46:32.

16 min. M. Gelabale pastangomis „Cedevita“ sumažino skirtumą iki 14 taškų, tačiau „Žalgiris“ po to vis tiek atstatė 16 taškų persvarą 46:30.

15 min. „Cedevita“ treneris B. Maljkovičius paėmė minutės pertraukėlę, tačiau M. Popovičius ir toliau šėlo – pataikė dvitaškį ir kauniečiai nutolo 44:27.

13 min. Po M. Popovičiaus šou – pelnytų 8 taškų ir dviejų K. Lavrinovičiaus taškų „Žalgiris“ spurtavo 42:27. Tai buvo didžiausias kauniečių atotrūkis per 13 mačo minučių.

11 min. K. Lavrinovičiaus pastangomis „Žalgiris“ atitrūko 29:20, tačiau „Cedevita“ atsakė tritaškiu – 29:23.

Pirmasis kėlinys

10 min. Vis dėlto, K. Lavrinovičius paskutinėmis sekundėmis pelnė 3 taškus ir kauniečiai kėlinį laimėjo 27:20.

9 min. Tiek „Žalgiris“, tiek ir „Cedevita“ padarė ne vieną klaidą, o greičiau klaidų bėdų atsikratė varžovai, kurie įmetė 4 taškus ir sumažino skirtumą iki 20:24.

7 min. Kauniečiai įgijo 5 taškų persvarą – 20:15, tačiau po to komandos surengė po dvi „sausas“ atakas. Kaip visada, „Žalgirį“ išgelbėjo P. Jankūnas, įmetęs du baudos metimus 22:15.

6 min. Tris taškus pelnė D. Lavrinovičius ir kauniečiai pirmavo 18:15.

5 min. Ekipos pasidalijo rezultatyviomis atakomis, tačiau po dar vienos sėkmingos „Žalgirio“ kapitono atakos, pelnytų taškų ir įmestos baudos kauniečiai pirmavo 15:13. P. Jankūnas per 5 min. pelnė jau 9 taškus.

4 min. Nors kauniečiai bandė padidinti atotrūkį, „Cedevita“ nebuvo linkusi atiduoti žaidimo vadžias šeiminkams ir po P. Suputo tritaškio varžovai išsiveržė 9:8.

2 min. Ir toliau vieninteliu kauniečių žaidėju, pelniusiu taškus buvo P. Jankūnas, įmetęs dar tris taškus (6:2).

Pirmuosius šio sezono Eurolygos taškus „Žalgirio“ ekipai tolimu metimu pelnė komandos kapitonas P. Jankūnas ir kauniečiai pirmavo 3:0

„Žalgirio“ startinis penketas: Marko Popovičius, Oliveris Lafayette, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Darjušas Lavrinovičius.

----------------------

Nuo 19 val. 40 min. portalas 15 min.lt kviečia kartu sekti svarbiausius dvikovos įvykius tiesiogiai (šioje naujienoje).

Pirmose Eurolygos rungtynėse „Žalgirio“ ekipos treneris ispanas Joanas Plaza susidurs su savo mokytoju vienu iš Serbijos mokyklos pažiba Božidaru Maljkovičiumi.

2004-2006 m. ispanas su serbu kartu dirbo Madrid „Real“ komandoje – J. Plaza buvo B. Maljkovičiaus asistentu

„Jei kalbėsime apie varžovą, pirmiausia reikia pasakyti, kad „Cedevita“ treniruoja B. Maljkovičius, kurį gerai pažįstu. Dirbau jo asistentu „Real“ ekipoje. B. Maljkovičius yra vienas svarbiausių asmenų mano karjeroje. Varžovų komanda yra stipri.

Nežinau, ar jie nori siekti pergalių  Eurolygoje, ar tiesiog gerai pasirodyti, tačiau mums tai labai svarbios rungtynės. Esame sudėtingoje grupėje, todėl turime laimėti visus mačus namie. Mums labai reikalinga sausakimša arena ir žiūrovų parama“, – prieš mačą kalbėjo J. Plaza.

„Kaip laimėti Kaune? Pirmiausia, turime žaisti aštuonis kartus geriau, nei ankščiau. Ar galime tai padaryti? Nežinau, bet pasistengsime“, – prieš kelionę į Kauną kalbėjo B.Maljkovičius.

Kartu su Kauno ir Zagrebo ekipomis C grupėje varžosi Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija), Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) ir Pirėjaus „Olympiacos“ (Graikija) klubai.

Vos prasidėjus sezonui, „Žalgirio“ komandą sudrebino permainos. Ekipos gerbėjus nuliūdino ne tik žinios apie Roberto Javtoko ir Tado Klimavičiaus traumas, bet ir Manto Kalniečio išvykimas. Aštuonis sezonus Kaune praleidęs 26-erių įžaidėjas nuo šiol rungtyniaus Rusijos klube Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipoje.

Antradienį „Žalgiris“ sudarė sutartį iki sezono pabaigos su Bulgarijos pilietybę turinčiu amerikiečiu Ibrahimu Jaaberu. 28 metų 188 cm įžaidėjas 2010-2011 m. žaidė italų Milano „Emporio Armani“ klube. Praėjusį sezoną jis bandė įsitvirtinti NBA klube „Houston Rockets“, tačiau dėl traumos praleido visą sezoną.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.