-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 12 10 /21:04

Eurolygos naujokai žengė žingsnį „Top 16“ link: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 82:72

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ (4/5) Eurolygos D grupėje trečiadienį pratęsė savo kovą dėl vietos „Top 16“ turnyre. Klaipėdiečiai 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12) įveikė Martyno Pociaus atstovaujamą Stambulo „Galatasaray“ (3/6) ekipą ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Turkijoje.
Rungtynių akimirka / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynes aikštės šeimininkai pradėjo atkarpa 7:2 ir nuo to laiko ilgai pirmavo. Pirmajame ketvirtyje pavyko neleisti pagauti žaidimo ritmo Carlosui Arroyo, tačiau labai sunkiai sekėsi stabdyti Zoraną Ercegą.

Likus 2 min. fantastišką tritaškį paskutinę atakos sekundę pataikė M.Shakuras ir skirtumas tapo dviženklis – 80:69.

Pastarasis per pirmus du ketvirčius surinko 14 taškų, tačiau jo vieno pastangų „Galatasaray“ ekipai nepakako. Antrojo ketvirčio viduryje „Galatasaray“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (32:28), tačiau ketvirčio pabaigoje puikiai sužaidęs Deividas Gailius padėjo pavyti ir aplenkti svečius – 40:37.

Iki trečiojo ketvirčio vidurio abi komandos žaidė lygiai ir keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau vėliau maždaug dvi minutes neįmetė nė taško. Tylą nutraukė D.Gailiaus tritaškis (52:47), o ketvirčio pabaigoje snaiperis pataikė dar du, vieną tritaškį pridėjo ir Valdas Vasylius, o „Neptūnas“ nutolo rekordine persvara – 63:54. Vis dėlto, per paskutinę minutę turkai atsakė dviem tritaškiais.

Galutinis lūžis įvyko sužaidus beveik 5 minutes, kai M.Pociaus metimas užstrigo tarp lanko ir lentos, tačiau teisėjai nusprendė, kad jau buvo pasibaigusios 24 sek. ir atidavė kamuolį „Neptūnui“. Dėl to supykęs turkų treneris Erginas Atamanas užsidirbo techninę pražangą. „Neptūnas“ kiek atitrūko (76:67), o netrukus fantastišką tritaškį paskutinę atakos sekundę pataikė M.Shakuras ir skirtumas tapo dviženklis – 80:69. Po šios bombos turkai jau neatsigavo.

A. Venskaus nuotr. /Kazys Masvytis
A. Venskaus nuotr. /Kazys Maksvytis

„Neptūnas“: D.Gailius (4/4 dvit., 5/9 trit., 8 atk. kam., 4 klaid.) 23, M.Shakuras (5/8 dvit., 2/4 trit., 4 atk .kam.) 16, A.Butkevičius (2/2 trit.) 11, D.Zavackas (5 atk. kam.) ir V.Vasylius po 7, K.Bensonas (4 atk. kam., 2 blok.) 6, S.Galdikas 4, M.Girdžiūnas (3 rez. perd.) ir M.Mažeika (3 atk. kam., 3 rez. perd.) po 3, E.Dimša 2.

„Galatasaray“: Z.Ercegas (3/5 dvit., 4/7 trit., 6/6 baud.) 24, V.Micovas (2/3 trit.) 12, P.Youngas (8 atk. kam.) ir S.Guleras po 9, E.Arslanas 8.

M.Pocius per 15 min. įmetė vienintelį tritaškį iš 6 bandymų, prametė dvitaškį, atkovojo du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, gavo bloką, po kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą. Jis surinko minus vieną naudingumo balą.

Naudingumas: 90 – 74

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“  82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12)

10 min. Lemiamą minutę D.Gailius pradėjo klaida, o M.Pocius prametė skubotą tritaškį. Po šio metimo nugalėtojas jau buvo aiškus.

9 min. Klaipėdiečiai apsigynė, jų greita ataka buvo sustabdyta be pražangos, tačiau S.Galdikas įmetė iš po krepšio. V.Micovas netrukus atsakė tritaškiu – 82:72.

8 min. Ketvirtąjį kartą prasižengė ir C.Arroyo, tačiau M.Mažeika pataikė tik vieną baudos metimą. M.SHAKURAS! Paskutinę atakos sekundę smeigė tolimą tritaškį per rankas – 80:69.

7 min. Po ketvirtosios A.Butkevičiaus pražangos Z.Ercegas sumetė baudas.

6 min. D.Zavackas prasiveržė po krepšiu, jo metimas buvo netaiklus, tačiau S.Galdikas jį pataisė – 76:67.

5 min. Dvitaškiais apsikeitė V.Micovas ir M.Shakuras – 74:67.

4 min. M.Pociaus metimas užstrigo tarp lanko ir lentos, tačiau teisėjai nusprendė, kad jau buvo pasibaigusios 24 sek. atakai ir skyrė kamuolį „Neptūnui“. Dėl to supykęs Erginas Atamanas užsidirbo techninę pražangą.

M.Girdžiūnas pataikė baudos metimą, „Neptūnas“ kamuolį prarado, tačiau čia pat perėmė ir D.Gailius įmetė du taškus – 72:65. D.Gailius netrukus gavo 4-ąją pražangą.

3 min. Sugriuvusi „Neptūno“ gynyba leido Z.Ercegui visiškai laisvam įmesti tritaškį. Pražangą išprovokavo V.Vasylius ir sumetė baudas – 69:65.

2 min. „Neptūnas“ apsigynė, o greitoje atakoje M.Pocius kietai sustabdė į krepšį dedantį A.Butkevičių. Gynėjas pataikė abi baudas – 67:62.

1 min. Prametė M.Mažeika, o Z.Ercegas įmetė jau 19-ąjį tašką. Tuo pačiu atsakė M.Girdžiūnas – 65:62.

A. Venskaus nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 63:60 (22:18, 18:19, 23:23)

10 min. Tritaškį pataikė ir Z.Ercegas, o metimą pajutęs D.Gailius pradėjo skubėti. Puolėjas prametė du iš eilės tolimus metimus, o ketvirčio pabaigoje E.Arslanas įmetė du taškus ir iš užtikrinto pranašumo liko 3 taškai – 63:60.

9 min. D.Gailius! Antrasis iš eilės tritaškis! E.Arslanas įmetė du taškus, o V.Vasylius taip pat smeigė tritaškį – 63:54.

8 min. M.Girdžiūnas prametė tritaškį, tačiau D.Gailius atsikovojo kamuolį ir įmetė tritaškį – 57:49. Tuo pačiu atsakė ir M.Pocius.

7 min. Apie dvi minutes abi komandos nesugebėjo surengti rezultatyvių atakų. E.Arslanas išprovokavo pražangą ir įmetė antrąjį baudos metimą – 52:48. Svečių pavyzdžiu pasekė ir K.Bensonas, pataikęs iš po krepšio. P.Youngas irgi pataikė tik vieną baudą – 54:49.

5 min. D.Gailius laisvas smeigė tritaškį iš krašto – 52:47.

4 min. „Neptūnas“ apsigynė ir D.Zavackas vienas prasiveržė po krepšiu, įmetė du taškus ir išprovokavo pražangą, tačiau prametė baudos metimą. Įmetė P.Youngas, o į tai pirmaisiais savo taškais atsakė E.Dimša – 49:47.

3 min. Dviejų minučių taškų badą tritaškiu nutraukė D.Zavackas – 43:43. S.Guleras lengvai prasiveržė po krepšiu, o M.Shakuras surengė kone identišką reidą.

2 min. Svečiai privertė klaipėdiečius išnaudoti visas 24 sek. ir desperatiškas M.Shakuro metimas buvo netaiklus. „Gala“ atsakė S.Gulero dvitaškiu – 43:40.

1 min. P.Youngas ketvirtį pradėjo įmesdamas du dvitaškius iš eilės ir „Gala“ išsiveržė į priekį – 41:40.

A. Venskaus nuotr./Mustafa Shakuras

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 40:37 (22:18, 18:19)

10 min. D.Gailiaus metimas iš vidutinio nuotolio prasidedant paskutinei minutei atstatė lygybę – 37:37. Svečiai suklydo ir D.Gailius likus žaisti 8 sek. įmetė tritaškį, o paskutinė „Galatasaray“ ataka buvo nesėkminga.

9 min. Dvitaškį pataikęs D.Gailius atstatė lygybę – 35:35. Pražanga sustabdytas C.Arroyo pataikė abu metimus.

8 min. Klaipėdiečių ataka buvo bevaisė, o pirmuosius taškus pelnė C.Arroyo, kuris įmetė tritaškį. M.Shakuras perėmė dar vieną kamuolį ir nubėgęs vienas pats pirmyn įkalė iš viršaus. S.Galdikas vos per minutę surinko dvi iš eilės pražangas ir jau turėjo 4.

7 min. Graži klaipėdiečių ataka baigėsi A.Butkevičiaus metimu iš trijų taškų ir gynėjas buvo taiklus – 31:32.

6 min. K.Gonlumas įmetė dvitaškį ir svečiai padidino pranašumą – 32:28.

5 min. Z.Ercegas baudų metimais surinko jau 14-ąjį tašką.

4 min. Z.Ercegas įsmeigė tritaškį ir „Galatasaray“ priartėjo iki minimumo – 26:27. J.Sinicos bandymas atsakyti tuo pačiu buvo netaiklus ir Z.Ercegas (12 tšk.) dvitaškiu metimu pirmą kartą į priekį išvedė svečius – 28:27. A.Butkevičus pataikė vieną baudos metimą ir rezultatas vėl lygus.

3 min. A.Butkevičiaus tritaškis padidino persvarą iki keturių taškų – 27:23. Z.Ercegas labai greitai atsakė irgi tolimu metimu.

2 min. V.Vasylius pataikė dvitaškį, o svečių atakoje po netaiklaus savo tritaškio kamuolį nusiėmęs M.Pocius bandė veržtis po krepšiu, tačiau buvo „nupūstas“ galingo K.Bensono bloko.

1 min. Ketvirtį taikliu metimu po driblingo pradėjo E.Arslanas – 22:20.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 22:18

10 min. Paskutinės minutės pradžioje iš po krepšio įmetė P.Youngas, o netaiklus D.Gailiaus metimas paliko svečiams 13 sek. paskutinei atakai. M.Pocius apžaidė J.Sinicą, atliko perdavimą Z.Ercegui, kuris įmetė dvitaškį. Pirmasis ketvirtis baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 22:18.

9 min. M.Shakuras taip pat smeigė tritaškį, „Neptūnas“ apsigynė ir pirmą savo metimą pataikė D.Zavackas – 22:14.

8 min. A.Butkevičius padidino pranašumą, tačiau V.Micovas netrukus įmetė pirmą „Galatasaray“ tritaškį – 17:14.

7 min. M.Shakuras išprovokavo jau antrą C.Arroyo pražangą ir netrukus sužaidė puikų „pikenrolą“ su K.Bensonu, kuris galingai įkrovė iš viršaus – 15:9. V.Micovas atsakė dvitaškiu.

6 min. C.Arroyo nepataikė savo pirmojo metimo, o „Neptūnas“ surengė greitą ataką, kuri baigėsi D.Gailiaus taškais – 13:7. K.Bensonas išrašė „stogą“ V.Micovui, tačiau šeimininkai neįmetė, o netrukus Z.Ercegas gavo progą sumažinti skirtumą baudų metimais – 13:9.

5 min. M.Shakuras puikiai prasiveržė po krepšiu, tačiau nepataikė. K.Bensonas nusiėmė kamuolį ir išprovokavo pražangą bei įmetė abi baudas – 11:7.

4 min. Kelios iš eilės abiejų komandų atakos buvo tuščios, o tylą dvitaškiu nutraukė M.Shakuras – 9:4. S.Guleras įmetė du taškus su pražanga

3 min. Po dar vieno netaiklaus svečių metimo po krepšiu prasiveržė ir pataikė M.Mažeika – 7:2.

2 min. „Neptūnas“ dar kartą apsigynė ir pozicinėje atakoje D.Gailius įsmeigė tritaškį – 5:2.

1 min. Šeimininkai atsikovojo ginčo kamuolį, tačiau nepataikė iš toli, o svečius S.Guleras išvedė į priekį prasiveržimu. D.Gailius sužingsniavo, tačiau „Neptūnas“ perėmė kamuolį ties vidurio linija ir M.Shakuras galingai įkrovė iš viršaus – 2:2.

Norint viską perkelti į kitos savaitės rungtynes, „Neptūnas“ privalo iškovoti pergalę.

Pirmosios rungtynės. Turkijos klubas pirmajame komandų susitikime iškovojo triuškinamą pergalę namuose – 94:68. Penki turkų ekipos žaidėjai tose rungtynėse įmetė dviženklį taškų skaičių, o „Neptūnui“ po 10 taškų pelnė Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas. Klaipėdiečiai pataikė vos 7 tritaškius metimus iš 29, o kovą dėl kamuolių pralaimėjo 28:40.

Rezultatai. „Neptūno“ pergalė dar negarantuotų komandai kelialapio į kitą etapą, tačiau pralaimėjimo atveju šansų beveik nebeliktų. Jeigu „Galatasaray“ įveikia „Neptūną“, o Vitorijos „Laboral Kutxa“ penktadienį laimi prieš „Valencia“, turkai užsitikrina vietą „Top 16“ etape. Norint viską perkelti į kitos savaitės rungtynes, „Neptūnas“ privalo iškovoti pergalę.