2009 12 18

Eurolyga: palankūs rezultatai „Lietuvos rytui“, svarbios „Real“, CSKA ir „Armani Jeans“ pergalės (nuotraukos)

Ketvirtadienį Eurolygoje, be Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ rungtynių, buvo žaidžiami dar penki mačai, kuriuose rungtyniavo penki krepšininkai iš Lietuvos.
Milžinų dvikova Atėnuose baigėsi Madrido „Real“ (balta apranga) pergale
Milžinų dvikova Atėnuose baigėsi Madrido „Real“ (balta apranga) pergale. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kovos Eurolygos B grupėje labai palankiai pasibaigė dėl vietos „Top-16“ etape kovojančiam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) klubas namuose 77:79 (19:17, 20:24, 16:19, 22:19) pralaimėjo Malagos „Unicaja“ (Ispanija) komandai ir patyręs penktą pralaimėjimą aštuntose rungtynėse nepasinaudojo galimybe pasivyti vilniečius (4 pergalės ir 4 pralaimėjimai).

Kitame B grupės susitikime Orleano „Entente“ (Prancūzija) iškovojo pirmą pergalę Eurolygos turnyre. Po septynių pralaimėjimų serijos Prancūzijos vicečempionai namuose po atkaklios kovos 75:72 (20:27, 19:7, 18:25, 18:23) palaužė Belgrado „Partizan“ (Serbija) krepšininkus.

Pastariesiems tai buvo pirmasis pralaimėjimas po trijų pergalių iš eilės, po kurio jie, kaip ir vilniečiai, turi surinkę 4 pergales bei 4 pralaimėjimus ir dalinasi 3–4 grupės vietomis.

„Panathinaikos“ namie neprilygo „Real“

AFP/Scanpix nuotr./D.Lavrinovičius kartu su komandos draugais pribloakė Eurolygos čempionus
D.Lavrinovičius su komandos draugais pribloškė Eurolygos čempionus.

Šeštą pergalę Eurolygos D grupėje iškovojo Madrido „Real“ ekipa. Ji ketvirtadienį išvykoje 76:67 (22:8, 17:19, 24:18, 13:22) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ir sustiprino savo galimybes užimti pirmą vietą grupėje.

Dabar tiek „Real“, tiek „Panathinaikos“ turi po šešias pergales, bet Madrido ekipa laimėjo abu tarpusavio susitikimus.

Svečiai Atėnų ekipai smogė jau pirmame kėlinyje. „Panathinaikos“ pataikė tik 3 metimus iš 11, suklydo 5 kartus ir karališkasis klubas įgijo 14 taškų persvarą (22:8). Ispanai vis didino persvarą ir 34-ą minutę pirmavo net 21 taško pranašumu – 70:49.

Nors tuomet šeimininkai spurtavo 12:0 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio (61:70), labiau priartėti nebesugebėjo.

Nugalėtojams Rimantas Kaukėnas per 25 minutes pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

Jo komandos draugas Darjušas Lavrinovičius per 28 minutes pelnė 8 taškus (3/9 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo 2 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bet po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

„Panathinaikos“ gretose Šarūnas Jasikevičius neišbėgo į aikštę. Sportinę aprangą apsivilkęs įžaidėjas visą susitikimą sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio ant kairės kojos kelio užsidėjęs ledo maišelį.

„Real“: Louisas Bullockas 15, Jorge Garbajosa 13, Rimantas Kaukėnas 12, Pablo Prigioni ir Novica Veličkovičius po 11.

„Panathinaikos“: Drew Nicholas 12, Mike’as Batiste’as, Nikola Pekovičius ir Nickas Calathesas po 10.

Šaltakraujiškai baudas metęs Šiškauskas padovanojo CSKA ekipai pergalę

AFP/Scanpix nuotr./R.`iakauskas sėkmingai žaidė tada, kai to labiausiai reikėjo
R.Šiškauskas sėkmingai žaidė, kai to labiausiai reikėjo.

Šeštą pergalę aštuntajame Eurolygos C grupės ture iškovojo Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Ji namuose 77:72 (28:11, 17:23, 13:22, 19:16) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

CSKA svečius iš Izraelio į nokdauną pasiuntė jau pirmo ketvirčio pradžioje, kai po trijų taiklių Trajano Langdono metimų įgijo dviženklį pranašumą (17:7). Tačiau CSKA nemažino apsukų ir sėkmingai žaisdami ketvirčio pabaigoje įgijo 17 taškų persvarą – 28:11.

Vis dėlto Pini Gershono auklėtiniai nepasidavė ir skirtumas tarp komandų pradėjo tirpti. Intriga grįžo trečiojo ketvirčio viduryje, kai „Maccabi“ spurtavo 7:0 ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (43:45).

Intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos. Likus žaisti minutę CSKA persvara siekė vos tašką (73:72).

Tačiau tada svečiai iš Tel Avivo pradėjo klysti viena ataka po kitos, o savo klaidas bandė taisyti pražangomis. CSKA krepšininkai prie baudų metimo linijos jautėsi užtikrintai ir atvedė savo komandą į pergalę.

R.Šiškauskas ant parketo praleido 32 minutes, per kurias pelnė 13 taškų (2/3 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 9/10 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei 3 kartus prasižengė.

Maskvos klubui atstovaujantis Langdonas tapo vos šeštuoju žaidėju Eurolygos istorijoje, kuriam pavyko pasiekti 300 pataikytų tritaškių ribą.

CSKA: Saša Kaunas 21, Ramūnas Šiškauskas 13, Zoranas Planiničius 13, Trajanas Langdonas 13.

„Maccabi“: Chuckas Eidsonas 17, Andrew Wisniewskis 16, D‘ioras Fischeris 10, Alanas Andersonas 9.

Solidus Petravičiaus indėlis į „Armani Jeans“ pergalę

AFP/Scanpix nuotr./M.Petravičius buvo vienas Armani Jeans pergalės kalvių
M.Petravičius buvo vienas „Armani Jeans“ pergalės kalvių.

Trečią pergalę Eurolygoje iškovojo Milano „Armani Jeans“ su Jonu Mačiuliu bei Marijonu Petravičiumi. Ji namuose 82:69 (20:16, 22:12, 17:21, 23:20) palaužė Tomo Pačėso vadovaujamą Gdynės „Assecom Prokom“ komandą.

Rungtynių lūžis įvyko antro kėlinio viduryje, kai aikštelės šeimininkai spurtavo 13:0 ir įgijo keturiolikos taškų pranašumą – 40:26.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Po pertraukos Milano komanda vėl atrodė visa galva pranašesnė už varžovus ir po dviejų Richardo Massono Roccos metimų įgijo rekordinę 20 taškų persvarą (50:30).

J.Mačiulis žaidė 29 minutes, pelnė 7 taškus (3/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/1 baudos), sugriebė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, 3 kartus suklydo bei 2 prasižengė.

M.Petravičius rungtyniavo 23 minutes, per kurias pelnė 18 taškų (7/9 dvitaškių, 4/7 baudų), atkovojo 7, perėmė 2 kamuolius, tačiau kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Armani Jeans“: Morrisas Finley 20, Marijonas Petravičius 18, Stefano Mancinelli 14, Massimo Bulleri 10.

„Asseco Prokom“: Danielis Ewingas 19, Qyntelas Woodsas 15 (8 atk. kam.), Davidas Loganas 11.