2011 10 17 /2011 10 18

CSKA sudavė smūgį „Žalgirio“ ambicijoms Eurolygoje

Maskvos CSKA davė krepšinio pamoką ambicingus tikslus šį sezoną puoselėjančiam Kauno „Žalgiriui“. Naujojoje Kauno arenoje vykusioje Eurolygos sezono atidarymo šventėje pagrindinį vaidmenį atliko Jono Kazlausko auklėtiniai, Lietuvos čempionus palikę šešėlyje – 74:87 (16:25, 15:19, 21:23, 22:20).
„Žalgirio“ gynyba buvo bejėgė prieš A.Kirilenką. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiuolaikinės Eurolygos istorijoje „Žalgiriui“ tai buvo jau devinta nesėkmė per tiek pat žaistų mačų su Maskvos CSKA. Skaičiuojant paskutinius 10 susitikimų tarp amžinų priešininkų, Rusijos čempionai užtikrintai pirmauja – 8:2.

Žemyn tempė individualus žaidimas

Sausakimša naujoji Kauno arena – 15 tūkst. sirgalių – „Žalgirio“ startą Eurolygoje pažymėjo išskirtine akcija. Žiūrovai nepaisė Eurolygos draudimo prieš rungtynes groti šalies himną ir tautišką Lietuvos giesmę sugiedojo patys.

Eurolygos atidarymo rungtynes transliavo net 25 televizijos, o jos buvo rodomos 163 šalyse, tarp kurių ir Kinijoje ar JAV.

Deja, sėkmingam startui „Žalgirio“ klubo tai neįkvėpė. Individualiai žaidę šeimininkai strigo svečių gynyboje ir po CSKA žvaigždės Andrejaus Kirilenkos solo pasirodymo atsiliko (10:20).

Iliasas Zouras keitė žaidėjus net dažniau nei žvaigždžių perpildytos CSKA strategas Jonas Kazlauskas, tačiau „Žalgirio“ tai negelbėjo (16:28).

„Žalgirio“ komandos statistika badė akis – per du kėlinius Lietuvos čempionai atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą.

Visgi šeimininkams buvo pavykę trumpam rasti silpną CSKA vietą. Įspūdingą gynybą pademonstravę žalgiriečiai penkioms minutėms visiškai užtildė svečių atakas ir staiga jau kvėpavo CSKA žvaigždėms į nugaras (27:28).

Deja, J.Kazlauskui užteko paprašyti pirmosios minutės ir CSKA pranašumas po kelių minučių vėl grįžo prie dviženklio (31:44).

„Žalgirio“ komandos statistika badė akis – per du kėlinius Lietuvos čempionai atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą, o pirmąjį tritaškį šeimininkai metė tik antrojo kėlinio viduryje, pataikė – trečiajame.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiriui“ gyvybės suteikė DeJuanas Collinsas, vienas pats pataikęs 3 tritaškius (likę komandos draugai – 2) ir atlikęs pusę komandos rezultatyvių perdavimų (4 iš 8), tačiau amerikiečio pastangų buvo maža.

Galingai žaidusi CSKA (blokavo net 7-is žalgiriečių metimus, kai šie – nė vieno), saugią dviženklę persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos. Trečiajame kėlinyje ji buvo pasiekusi rekordinę 17 taškų ribą (47:64).

Andrejus Kirilenka buvo nesulaikomas

Fantastiškas sugrįžimo į Eurolygą rungtynes sužaidė A.Kirilenka. Po 10 metų pertraukos su CSKA klubo apranga Eurolygoje į aikštelę vėl išbėgęs rusas, kuris Maskvoje žaidžia dėl NBA lygos lokauto, pelnė 17 taškų, atkovojo 15 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 blokus ir surinko net 37 naudingumo balus.

Už jį rezultatyviau žaidė tik Aleksejus Švedas – 19 taškų. 16 pridėjo Milošas Teodosičius, taip pat atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus – tiek pat, kiek ir visa „Žalgirio“ komanda.

Darjušas Lavrinovičius per 13 minučių pelnė 12 taškų (1/2 dvitšk., 2/2 tritšk., 4/4 baud.), atkovojo vieną kamuolį, dukart suklydo ir keturis – prasižengė. Kitas lietuvis Ramūnas Šiškauskas per 25 minutes surinko 5 taškus (1/1 dvitšk., 1/3 tritšk.), perėmė 2 kamuolius, bet 3 prarado.

„Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė legionieriai. Be jau minėto D.Collinso (21 min., 18 tšk., 3/4 tritšk., 4 rez. perd.), pasižymėjo Sonny Weemsas (16 tšk., 6 atk. kam.), Marko Popovičius (8 tšk.) ir Ty Lawsonas (7 tšk.). Nežaidė vienintelis Artūras Milaknis.

63 % Baudos 73 %
34 (10) Atk. kamuoliai (puolime) 37 (12)
8 Rez. perdavimai 22
7 Perimti kamuoliai 6
0 Blokai 7
26 Pražangos 25
14 Klaidos 11

Laukia išvyka į Malagą

Kitas rungtynes Eurolygos B grupėje „Žalgiris“ žais po savaitės, spalio 25 dieną, svečiuose prieš Malagos „Unicaja“ (Ispanija).