2012 01 19

Eurolygos „Top-16“: po įnirtingos kovos „Maccabi“ vežasi pergalę iš Kauno

Ant kulnų varžovams lipęs Kauno „Žalgiris“ liko nieko nepešęs: pirmąsias Eurolygos „Top-16“ rungtynes Kaune žalgiriečiai rezultatu 76:84 (16:23, 21:25, 24:16, 15:20) pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams.
Robertas Javtokas ir Sofoklis Schortsianitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Maccabi“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau niekuomet nebuvo nutolusi daugiau nei 12 taškų. Pademonstravę kovotojų charakterį žalgiriečiai ketvirtjame kėlinyje priartėjo iki 2 taškų, tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai.

Taip nutrūko aštuonių „Žalgirio“ pergalių įvairiuose turnyruose serija. Be to, „Maccabi“ klubui žalgiriečiai pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

„Žalgiriui“ ypač trūko Sonny Weemso, kuris sužaidė blankiausias sezono rungtynes. Tarsi šešėlis atrodęs amerikietis pelnė vos 2 taškus, pataikė 1 metimą iš 8, suklydo net 6 kartus ir surinko -8 naudingumo taškus.

Nebuvo vykęs ir „Žalgirio“ naujoko Reeveso Nelsono debiutas Eurolygoje. Aikštelėje praleidęs vos 5 minutes jis nepelnė nė taško: dukart prametė, atkovojo du kamuolius, kartą suklydo ir gavo vieną bloką.

RUNGTYNIŲ EIGA

Tris tritaškius iš keturių per pirmąjį kėlinį pataikę „Maccabi“ krepšininkai įgijo 7 taškų persvarą. Po pirmojo ketvirčio svečiai buvo priekyje 16:23. Antrajame kėlinyje „Maccabi“ ir toliau nemažino apsukų puolime, tuo tarpu „Žalgiriui“ teko ieškoti naujo lyderio, mat ir toliau niekas nesisekė S.Weemsui. Iniciatyvos ėmėsi Mantas Kalnietis – po dviejų kėlinių jo sąskaitoje buvo 10 taškų ir 3 rezultatyvūs perdavimai. „Maccabi“ po dviejų kėlinių pirmavo 37:48.

Trečiasis kėlinys tapo Milano Rakovičiaus kėliniu. „Žalgirio“ aukštaūgis vien per šį ketvirtį surinko 11 taškų ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Maccabi“ persvara ištirptų iki trijų taškų 61:64. Ketvirtajame kėlinyje virė lygi kova, tačiau „Žalgirio“ bandymai pavyti varžovą nebuvo sėkmingi. Priartėjus iki dviejų trijų taškų (69:71), „Maccabi“ persvarą vėl padidindavo. Likus žaisti keliasdešimt sekundžių Tel Avivo pranašumas siekė 6 taškus. Viltį suteikė Marko Popovičius, pataikęs du taškus su pražanga, tačiau kroatas baudos metimą prametė. Likus keturių taškų skirtumui „Žalgiris“ buvo priverstas stabdyti varžovus pražangomis, bet išsigelbėti nepavyko.

Kitą trečiadienį „Žalgiris“ išvykoje susikaus su Kantu „Bennet“ ekipa.

76 Taškai 84
22/40 (55 proc.) Dvitaškiai 27/47 (57 proc.)
6/17 (35 proc.) Tritaškiai 6/13 (46 proc.)
14/16 (87 proc.) Baudų metimai 12/18 (66 proc.)
25 Atk. kamuoliai 33
15 Rez.perdavimai 17
4 Perimti kamuoliai 6
0 Blokai 4
24 Pražangos 24
14 Klaidos 13

Kitose H grupės rungtynėse „Barcelona“ tik po atkaklios kovos palaužė Kantu „Bennet“ pasipriešinimą.