Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu: „NBA veiklos sutrikimas tik žlugdo krepšinį“

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu
fotoreporteris.com/T.Tumalovičiaus nuotr. / Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, spalio 17-tą, rungtynėmis tarp Maskvos „CSKA“ ir Kauno „Žalgirio“ startuos jau 54-asis Eurolygos sezonas. Kaip teigia jos prezidentas Jordi Bertomeu, sirgaliai šiais metais tikrai išvys aukščiausio lygio krepšinį.

J.Bertomeu interviu tinklalapiui Euroleague.net:

– Jordi, ko viso pasaulio fanai gali tikėtis iš šio sezono Eurolygos?

– Pirmiausia, visi fanai galės išvysti puikų krepšinio reginį. Mūsų lygos sistema yra padaryta taip, jog nuo pačių pirmų rungtynių komandos kovoja dėl išlikimo. Viena pergalė ar pralaimėjimas gali reikšti labai daug. Dabartinės krepšinio taisyklės strategiškai daro šį sportą labai įdomų. Manau, kad puolime dalyvaujantis krepšininkas gali puikiai perduoti kamuolį ar tinkamai išnaudoti savo komandos draugus, kuomet prieš jį bando gintis du žaidėjai arba varžovai taiko zoninę gynybą. Tokį žaidimą propaguojančios komandos surengia įspūdingą renginį, ypač jeigu jų gretose rungtyniauja aukšto lygio žaidėjai.

– Papasakokite, ar Eurolyga plečiasi globaliai?

– Galėčiau paminėti, jog kiekvienais metais vis daugiau šalių nori per savo televizijos kanalus stebėti Eurolygos rungtynes. Kalbant apie finalo ketvertą, kuris šiemet vyks Turkijoje, net 200 viso pasaulio šalių atstovų kreipėsi į mus norėdami įsigyti leidimą transliuoti šias puikias varžybas. Pastebėjau, kad praėjusiame sezone įvesta geriausių savaitės rungtynių naujovė pasitvirtino, šios galimybės neatsisako daugelis šalių. Dėka dabartinių greitai besivystančių informacinių technologijų sulaukėme didelio populiarumo Kinijoje. Turime planų, kaip dar labiau išpopuliarinti Eurolygą.

– Kokie yra jūsų paminėti planai?

– Iš pradžių norime suteikti galimybę žiūrėti mačus tiesiogiai tiems sirgaliams, kurie neturi galimybių atvykti į krepšinio arenas. Šį sezoną gerinsime savo internetines transliacijas, jų kokybę. Tiesa, iš pradžių viskas bus komentuojama ir rašoma angliškai. Tikiuosi, kad ateityje atsiras ir daugiau kalbų. Kaip minėjau anksčiau, toliau rodysime geriausias savaitės varžybas. Netolimoje ateityje norime, kad geriausios Eurolygos komandos daugiau kartų žaistų tarpusavyje. Visada ieškome būdų, kaip įtikti dabartiniams ir būsimiems žiūrovams.

– Kas slypi už šiemet naujai įvestos taisyklės, kai teisėjai galės griežtai bausti per daug aikštėje savo emocijas reiškiančius ir nuolat arbitrų sprendimais nepasitenkinimą rodančius žaidėjus?

Pastebėjome, jog vis dažniau daugiau ir daugiau žaidėjų pradėjo rodyti nepasitenkinimą teisėjų sprendimais, nors jie būdavo visiškai teisingi.

– Mūsų sporte visada vyravo garbingo žaidimo bei pagarbos taisyklės tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Pastebėjome, jog vis dažniau daugiau ir daugiau žaidėjų pradėjo rodyti nepasitenkinimą teisėjų sprendimais, nors jie būdavo visiškai teisingi. Ar mūsų teisėjai daro klaidų? Žinoma, kad taip, tačiau klysta patys krepšininkai, treneriai, skautai, komandų vadovai ir kiti su sportu susiję asmenys. Krepšinyje net mažas stumtelėjimas ar užlaikymas gali reikšti labai daug. Teisėjai gali peržiūrėti vaizdo pakartojimus, kuriuose dar kartą pamato ir įsitikina, kad jie pasielgė teisingai. Labai demonstratyvus žaidėjų elgesys nebus toleruojamas. Dėl jų priekaištų teisėjai sirgaliams tampa priešais. Aikštėje visi privalo vienas kitą gerbti. Kaip mes draudžiame arbitrams juoktis iš krepšininkų, kurie neįmeta iš po krepšio, taip mes drausime krepšininkams kištis į teisėjų darbą. NBA tokią taisyklę įvedė dar praėjusiame sezone, ir, kaip matome, per kelias savaites ji pasitvirtino, pagerėjo žaidimo kokybė. Sirgaliai nori pasižiūrėti aukšto lygio krepšinio varžybas, o ne trenerių ar žaidėjų reiškiamas emocijas teisėjų atžvilgiu.

– Kalbant apie NBA, ką manote apie tuos krepšininkus, kurie atvyksta žaisti į Eurolygos komandas iki lokauto pabaigos?

– Apskritai, NBA lygos veiklos sutrikimas tik žlugdo krepšinį. Kuomet vienos iš geriausių pasaulio lygų žaidėjai neturi kuo užsiimti, tai žeidžia visą krepšinio industriją. Mes labai viliamės, kad NBA išspręs savo problemas ir viskas sugrįš į senas vėžes. Mes leidžiame savo komandos kviestis krepšininkus peržiūroms ar sudaryti kontraktus su žaidėjais, kurie pakeis traumuotą krepšininką. Kitaip tariant, šie žaidėjai dažniausiai išvyksta, negu pasilieka. Taip bus ir su NBA atstovais – jie išvyks, tačiau nėra aišku kada. Tokiems žingsniams pasiryžę klubai rizikuoja. Gerai, kada iš NBA atvykęs žaidėjas padeda laimėti rungtynes, tačiau būna blogai, kai tas pats žaidėjas išvyksta ir tai atsiliepia tolimesniam žaidimui.

– Kokius tikslus keliate šiam sezonui ir ateičiai?

– Mes niekada nenustojame dirbti. Visuomet bandome gerinti savo sistemą, kuri būtų kuo patrauklesnė žiūrovams. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, todėl paminėsiu tik tai, jog bandysime įgyvendinti kuo daugiau naujovių, susijusių su mačo stebėjimų, sirgaliams.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 NBA Eurolyga
Parašykite atsiliepimą apie 24sek