2014 07 10

Europos čempionate Lietuvos 20-mečiai nepasigailėjo „broliukų“ latvių

Kretoje (Graikija) prasidėjusiame Europos čempionate antrąją pergalę iš eilės iškovojo Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė. Tomo Masiulio auklėtiniai 74:43 (18:10, 14:9, 14:14,28:10) nugalėjo Latvijos bendraamžius.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvos komanda pirmąsias tris minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję latviai spurtavo 7:0. Lietuvių  ekipos taškų badą nutraukė Tomo Dimšos taiklus dvitaškis (2:7). Vėliau žaidimas išsilygino,  įpusėjus ketvirčiui  šį faktą atspindėjo rezultatas (9:9). Lietuviai greitai atkuto ir, suaktyvinę žaidimą puolime, išsiveržė į priekį. Po dešimties minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 18:10.

Antrajame kėlinyje lietuviai jau kontroliavo situaciją, sužaidus vos minutę, po Jokūbo Gintvainio tolimo šūvio, turėjo dviženklį pranašumą (24:10). Lietuvos rinktinė sustabdė varžovų puolimą, latviai niekaip negalėjo pelnyti taškų „iš žaidimo“, tuo pasinaudoję lietuviai išlaikė saugų atotrūkį (27:14, 4min.). Prasidėjus didžiajai pertraukai Lietuvos komanda ilsėtis išėjo geros nuotaikos -32:19.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo Gediminas Žalalis, pelnęs 14 taškų, 12-ka pridėjo Denisas Krestininas.

Trečiajame ketvirtyje ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau pirmaujančias pozicijas išlaikė lietuviai (39:25, 6min.). Lietuvos krepšininkai privertė varžovus dažniau klysti ir neleido sumažinti deficito (44:31,3min.). Lietuviai galėjo ir labiau nutolti, tačiau jų tolimi metimai dažnai buvo netikslūs ( 46:33, po 3 kėlinio).

Neatsipalaidavo lietuviai ir paskutiniame kėlinyje, kuriame sužaidus 3 minutes pirmavo užtikrintai – 53:35.  Situacija nesikeitė (58:40, 5 min.), o latviai, kurie vos 25 proc. tikslumu atakavo krepšį,  jau buvo tarsi susitaikę su pralaimėjimu. Likęs laikas buvo daugiau formalumas. Lietuvos komanda tik dar padidino pranašumą ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate.

Lietuviai nuo dvitaškio zonos atakavo 60,5 proc. taiklumu, atkovojo daugiau kamuolių (42-37) ir mažiau klydo (12-17).

Kitas rungtynes lietuviai žais penktadienį (07.11) su Vengrijos komanda. Lietuviai  A grupėje  kovoja su  Latvijos, Vengrijos, Graikijos ir Didžiosios Britanijos krepšininkais.