2012 12 05 /21:03

Europos taurė: „Prienai“ patyrė trečią pralaimėjimą mače su „Hapoel“ 79:92

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiai „Prienų“ krepšininkai trečiadienio vakarą Europos taurės A grupės varžybose patyrė trečią pralaimėjimą.
„Prienų“ lyderis Gediminas Orelikas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Virginijaus Šeškaus treniruojami „Prienai“ penktose A grupės rungtynėse 79:92 (21:25:18:26, 17:21, 23:20) išvykoje nusileido Jeruzalės „Hapoel“ klubui ir patyrė trečią pralaimėjimą per penkias rungtynes. LKL lyderiai taip ir nesugebėjo iškovoti nė vienos pergalės išvykoje ir praktiškai palaidojo savo galimybes kovoti dėl vietos kitame etape.

„Hapoel“: Courtney Fellsas (dvit. 10/11, 7 atk. kam., 4 perimti kam., 5 rez. perd., 41 naudingumo balas) 25, Craigas S.Mithas 18, Elishay Kadiras 15, Joshas Duncanas (10 atk. kam.) 12, Jacobas Pullenas 10.

„Prienai“: Siimas Sanderis Vene (trit. 4/7. 7 atk. kam.) 18, Artūras Milaknis (trit. 4/5) 14, Arminas Urbutis 12, Žygimantas Janavičius (trit. 0/4, 6 rez. perd.) 10, Artūras Valeika ir Gediminas Orelikas (6 atk. kam.) po 8, Arnas Labuckas 5, Gintaras Kadžiulis 4.

Statistika: „Hapoel“ – „Prienai“

Dvitaškiai: 31/52 (59 proc.) – 20/39 (51 proc.)

Tritaškiai: 6/13 (46 proc.) – 9/23 (39 proc.)

Pražangos: 22 – 17

Nenaudingai „Prienams“ baigėsi ir kitos grupės rungtynės. Kitos savaitės lietuvių varžovai, KIjevo „Budivelnyk“, 82:72 įveikė grupės lyderę Nymburgo ČEZ ir iškovojo trečią pergalę, taip aplenkdama Prienų klubą.

Dabar „Budivelnyk“ ir ČEZ turi po tris pergales ir užima pirmas dvi vietas grupėje. Norėdama patekti į kitą etapą, „Prienų“ komanda kitą savaitę Kaune ne tik turi nugalėti „Budivelnyk“ didesniu nei 27 taškų skirtumu (kadangi Kijeve pralaimėjo 57:84), bet ir tikėtis ČEZ pergalės prieš „Hapoel“.

Ketvirtas kėlinys:

Kėlinį „Prienai“ pradėjo galingu spurtu 11:2 ir po trijų su puse minutės sumažino atsilikimą iki septynių taškų (67:74). Tačiau tai buvo viskas – „Hapoel“ į tai atsakė kelių minučių atkarpa 10:3 ir atstatė turėtą persvarą (70:83).

Iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei minutei po Siim-Sanderio Vene tritaškio ir Ž.Janavičiaus baudos šeimininkų pranašumas vėl buvo vienženklis (77:85), bet „Hapoel“ dar kartą spurtuoti lietuviams neleido ir iškovojo pergalę. Negano to, mačo pabaigoje šeimininkai sugebėjo pelnyti tritaškį, kuris jų persvarą pakėlė iki 13 taškų – būtent tokiu skirtumu Kaune baigėsi pirma dvikova.

Trečias kėlinys: „Prienai“ – „Hapoel“ 56:72 (39:51, 21:27)

Trečiojo kėlinio metu žaidimas klostėsi apylygiai, tačiau „Hapoel“ po truputį didino savo pranašumą ir ši pasiekė 14 taškų ribą. „Prienai“ atsilikimą buvo sumažinė iki vienženlio (54:62), tačiau ir vėl leido varžovams atitrūkti.

LKL klubas per kėlinį paraikė vos vieną tritaškį iš 5 ir suklydo 6 kartus.

Kitas grupės mačas „Prienams“ klostosi nenaudingai – po dviejų kėlinių „Budivelnyk“ pirmauja prieš ČEZ 43:24.

Antras kėlinys: „Prienai“ – „Hapoel“ 39:51 (21:27)

Antro kėlinio pradžio žaidimas buvo lygu, tačiau sužaidus keturias minutes, „Hapoel“ surengė spurtą 11:2 ir atitrūko (46:33). Po šios atkarpos žaidimas vėl išsilygino, o „Prienai“ iki didžiosios pertraukos pradžios varžovų pavyti nesugebėjo.

Pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos ekipos gretose sėkmingiausiai žaidė A.Milaknis, pataikęs 4 iš 5 tritaškių ir iš viso surinkęs 14 taškų. 8 taškus pridėjo G.Orelikas.

Šeimininkų komandoje sunkiausiai sustabdomi buvo Kadiras Elishay ir Joshas Duncanas, surinkę po 10 taškų.

Abi komandos per 20-imt minučių pataikė nemažai tritaškių: tačiau „Prienai“ metė 13, o pataikė 5 (taiklumas 38 proc.), o Jeruzalės klubas pataikė 4 iš 7 (57 proc.). Vis dėlto lietuvių varžovai įmetė dvigubai daugiau dvitaškių (19 iš 31 – 61 proc.) negu „Prienai“ (9 iš 19 – 47 proc.) – tai Izraelio komandai leido tvirtai pirmauti.

Pirmas kėlinys: „Prienai“ – „Hapoel“ 21:25

Pirmo kėlinio metu pirmaisiais smuikais griežė Gediminas Orelikas ir Artūras Milaknis, pelnę po 5 taškus. Tačiau varžovai atakavo taikliai, pataikė tris tritaškius iš 5 ir išsiveržė į priekį