2012 01 17 /2012 01 18

Europos taurė: Rimo Kurtinaičio auklėtiniai demonstravo geležinę gynybą

Užtikrintai Europos taurės „Last 16“ etapą antradienį pradėjo Maskvos srities „Chimki“ ekipa. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose tris kėlinius pademonstravo geležinę gynybą ir 73:48 (16:4, 15:26, 22:10, 20:8) sutriuškino Salonikų „Aris“ klubą.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / bckhimki.ru nuotr.

Rusijos vicečempionai nuo pat pirmųjų minučių sustabdė šeimininkų puolimą ir per pirmąjį kėlinį „Aris“ žaidėjams leido įmesti vos 4 taškus, patys surinkę 16-a.

Antrajame kėlinyje Graikijos klubui buvo pavykę atsitiesti, bet po pertraukos vėl pavyzdingai gynyboje dirbę R.Kurtinaičio auklėtiniai šventė užtikrintą pergalę.

Įdomu, jog „Aris“ krepšininkai per antrąjį rungtynių kėlinį įmetė daugiau taškų (26), nei per likusius tris kartu sudėjus (22).

Prieš keletą dienų „Chimki“ klubą papildęs Marijonas Petravičius mačui dar nebuvo registruotas.

„Aris“: Dominicas Jamesas ir Dimitris Verginis – po 11, Christosas Tapoutos ir Samas Muldrow – po 7.

„Chimki“: Vitalijus Fridzonas 14, Zoranas Planiničius 13, Krešimiras Lončaras ir Chrisas Quinnas – po 12, Sergejus Monia 11.

Kitame J grupės mače Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija) savo žiūrovų akivaizdoje 75:86 neprilygo „Doneck“ (Ukraina) klubui.

Busimų „Lietuvos ryto“ varžovų dvikovą laimėjo „Benetton“

L grupėje, kurioje Vilniaus „Lietuvos rytas“ antradienį išvykoje apmaudžiai po pratęsimo 67:81 pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) klubui, pirmąją pergalę iškovojo ir Trevizo „Benetton“ (Italija) komanda, savo aikštėje 72:64 (22:17, 22:14, 14:23, 13:10) įveikusi Berlyno „Alba“ (Vokietija).

Būtent, su „Benetton“ krepšinikais sausio 24 dieną namuose antrajame ture ir susitiks „Lietuvos rytas“.

Pirmajame I grupės mače Gravlino-Diunkerio BCM (Prancūzija) komanda savo aikštelėje 63:69 (14:15, 10:27, 19:14, 20:13) nusileido Valensijos „Basket“ (Ispanija) ekipai, o kitame šios grupės susitikime Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF (Latvija) klubas su Antanu Kavaliausku trečiadienį priims Nymburko ČEZ (Čekija) krepšininkus.

K grupės rungtynėse antradienį Bandirmos „Banvit“ (Turkija) komanda savo aikštėje 77:65 (21:15, 19:18, 17:16, 20:16) nugalėjo Novo Mesto „Krka“ (Slovėnija) penketuką, o Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) klubas svečiuose 65:57 (16:12, 22:17, 7:13, 20:15) įveikė Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) ekipą.

Po dvi stipriausias grupių komandas pateks į Europos taurės turnyro ketvirtfinalį, o Europos taurės turnyro nugalėtojui kartu su pagrindiniu prizu atiteks kelialapis į 2012-2013 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.