2015 02 04 /21:54

Europos taurėje „Lietuvos rytas“ naikino 27 taškų deficitą, bet nusileido „Turow“ 93:104

Trečiadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai bandė laikyti Lenkijos čempionų egzaminą, tačiau už jį gavo itin nepatenkinamą pažymį. Šios dienos Europos taurės „Last 32“ etapo 5-ojo turo L grupės rungtynėse vilniečiai Zgoželece beviltiškai pralaimėjo „Turow“ komandai 93:104 (25:25, 18:24, 15:31, 35:24) ir komplikavo savo padėtį dėl galimybės varžytis turnyro atkrintamuosiuose mačuose. Lenkijos klubas svečius sužlugdė antroje mačo dalyje, kai po uraganinių atakų įgijo net 27 taškų persvarą. Vilniečiai dar bandė kabintis šeimininkams į atlapus, tačiau tai buvo tik teorinės viltys laimėti – „Lietuvos rytas“ nusileido šeimininkams 11 taškų skirtumu.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po pergalės „Turow“ jau turi kelialapį į kitą Europos taurės turnyro etapą – atkrintamąsias dvikovas, nes nė viena grupės ekipa lenkų negali pasivyti. Tuo tarpu vilniečiai bus savo likimo kalviai – paskutinėse grupės rungtynėse „Lietuvos rytui“ būtina įveikti belgų Ostendės „Telenet“ krepšininkus.

Po šios dienos rezultato atrodo neįtikėtina, kad Vilniuje „Lietuvos rytas“ be didesnio vargo nugalėjo „Turow“ krepšininkus 98:86, nors skirtumas galėjo būti dar ir didesnis – sostinės atstovai pirmavo net 21 taško skirtumu, bet leido svečiams dvikovos pabaigoje aptirpdyti skirtumą.

Kaip tikėtasi, abiem komandoms itin svarbiame mače žaidėjai iš pradžių kovojo iš visų jėgų – jei vienas klubas pabėgdavo, kitas tuoj pat jį pasivydavo. Vilniečiai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 20:13, bet jau po kelių minučių rezultatas tapo 20:20, o po pirmojo ketvirčio taip pat buvo lygu 25:25.

Antrame kėlinyje ekipos žengė koja kojon ir tik kelios šeimininkų greitos atakos bei taiklūs tritaškiai leido jiems atitrūkti 6 taškais – 49:43.

Tačiau trečiasis ketvirtis išsprendė visus klausimus dėl pirmojo grupės kelialapio į kitą turnyro etapą – Lenkijos krepšininkai pradėjo žaisti greitai, pataikyti tritaškius metimus. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ strigo varžovų gynyboje ir šeimininkai, pirmavę pradžioje tik 58:54, spurtavo ir pabėgo 78:55.

„Turow“ buvo atitrūkęs ir 27 taškų skirtumu, bet patikėjo savo lengva pergale ir nuleido rankas: tuo pasinaudojo M.Gecevičius, kuris pradėjo „bombarduoti“ varžovų krepšį tritaškiais ir sumažino atsilikimą iki 84:95. Tačiau tai viskas, ką galėjo padaryti „Lietuvos rytas“ trečiadienį Lenkijoje.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 22 (6/11 trit.), M.Lukauskis 15 (5/7 trit.), A.Kavaliauskas 12 (2 blk.), Ž.Janavičius ir A.Juškevičius – po 9, T.Leslie ir M.Moseris – po 8, K.Lavrinovičius 6, G.Orelikas 3, A.Valeika 1.

„Turow“: D.Kuligas 27 (8 atk. kam., 4 per. kam., 7 išpr. pr., 38 naud. bal.), M.Collinsas 21 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Chylinskis, V.Moldoveanu ir T.Tayloras (7 rez. perd.) po 13, Ch.Wrightas 9, P.Dylewiczius 6, A.Czyzas 2.

Rungtynių statistika

„Turow“ – „Lietuvos rytas“ 104:93

Dvitaškiai: 22/38 (57 proc.) – 21/31 (67 proc.)

Tritaškiai: 13/31 (41 proc.) – 12/30 (40 proc.)

Baudų metimai: 21/25 (84 proc.) – 15/19 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 23

Perimti kamuoliai: 10 – 12

Blokuoti metimai: 1 – 3

Klaidos: 15 – 15

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Turow“ – „Lietuvos rytas“ 104:93 (25:25, 24:18, 31:15, 24:35).

10 min.  Kovojęs M.Gecevičius sumažino atsilikimą iki 100:90. M.Gecevičius ir toliau mėtė tritaškius į varžovų krepšį, tačiau tai buvo tik menka paguoda – 104:93.

9 min. M.Gecevičius įmetė dar vieną tritaškį ir skirtumas tapo 95:84, bet lenkai atsakė 5 taškais – 100:84.

8 min. Vilniečiai dar bandė kovoti – po M.Gecevičiaus tritaškio rezultatas jau nebuvo toks žeminantis – 95:81 lenkų naudai.

7 min. M.Lukauskis tritaškiu sumažino skirtumą iki 20 taškų – 73:93.

5 min. Komandos jau žaidė tik rezultatui ir mažai kovojo – 93:70.

4 min. Lenkijos klubas jau smaginosi – 91:64.

1 min. T.Leslie sumažino atsilikimą, bet lenkai tuoj pat įmetė 5 taškus be atsako – 85:60.

Trečiasis kėlinys: „Turow“ – „Lietuvos rytas“ 80:58 (25:25, 24:18, 31:15).

10 min. Po ilgo laiko tarpo A.Juškevičius įmetė tritaškį – 78:58.

9 min. T.Tayloras įsūdė dviatškį ir prasidėjo Vilniaus komandos „duobė“, iš kurios sostinės ekipa negalėjo išlipti – 78:55.

8 min. Tritaškį įmetė V.Moldoveanu, T.Tayloras pridėjo du taškus ir lenkai pradėjo triuškinti svečius – 72:55.

6 min. D.Kuligas įmetė dvitaškį su bauda ir Lenkijos atstovai išsiveržė į priekį jau 61:54. Maža to – M.Chylinskis įmetė tritaškį, tiek pat pridėjo ir tas pats D.Kuligas ir Zgoželeco ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 67:54.

5 min. M.Collinsas padidino skirtumą iki septynių taškų – 58:51. Kai jau baiginėjosi atakai skirtas laikas, tritaškį smeigė M.Lukauskis – 58:54.

3 min. Po T.Tayloro tritaškio metimo „Turow“ pirmavo 54:49, bet A.Kavaliauskas dviem taškais sumažino atsilikimą.

1 min. Po G.Oreliko taiklaus vieno baudos metimo ir M. Lukauskio tritaškio „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 47:49.

Antrasis kėlinys: „Turow“ – „Lietuvos rytas“ 49:43 (25:25, 24:18).

10 min. D.Kuligas įmetė  dvitaškį ir šeimininkai pirmavo didžiausia persvara – 49:43.

9 min. V.Moldoveanu padidino skirtumą iki 47:43.

8 min. V.Moldoveanu įmetė tritaškį 43:41, o gerai apsigynęs, puolime jis dar metė dvi baudas – 45:41 pirmavo „Turow“.

7 min. M.Gecevičius sumažino atsilikimą, o M.Moseris tapo tuo žmogumi, kuris tempė „Lietuvos rytą“ į priekį – 38:37.

5 min. M.Collinsas įmetė jau savo 12-ąjį tašką – 33:33, bet M.Moseris ir vėl dviem taškais išvedė svečius į priekį. Tačiau kitoje atakoje F.Dylewiczius įmetė du taškus, po to atkovojo kamuolį ir lenkai tritaškiu pabėgo 38:35.

3 min. Lenkai sumažino atsilikimą iki 30:31, bet M.Moseris padidino skirtumą iki 3 taškų – 33:30.

2 min. T.Leslie įmetė savo 4-ąjį tašką, bet D.Kuligas sumažino skirtumą iki 27:29.

1 min. T.Leslie ir vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 27:25.

Pirmasis kėlinys: „Turow“ – „Lietuvos rytas“ 25:25.

9 min. Esant rezultatui 23:23, K.Lavrinovičius išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį. Bet M.Collinsas išlygino rezultatą.

8 min. A.Juškevičius dvitaškiu pastūmėjo „Lietuvos rytą“ į priekį 22:20.

7 min. Po M.Collinso ir Ch.Wrighto dvitaškių metimų ir D.Kuligo tritaškio – lygybė 20:20, nors prieš minutę vilniečiai pirmavo 20:13.

6 min. A.Juškevičius, A.Kavaliauskas ir M.Gecevičius įmetė po 2 taškus ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekė net 18:12.

5 min. Komandos įmetė po du taškus – 10:10.

4 min. M.Chylinskis įmetė tritaškį ir gavo teisę mesti baudą – vienos atakos metu jis įmetė 4 taškus ir Lenkijos komanda pirmavo 8:5. Bet tritaškiu atsakė M.Gecevičius.

2 min. M.Lukauskis iškart įmetė 3 taškus, lenkai atsakė dvitaškiu, o jau po to ekipos pataikė po taiklų metimą – 5:4 pirmavo svečiai.

„Turow“ starto sudėtis: M.Collinsas, M.Chylinskis, M.Dylewiczius, T.Tayloras, I.Zigeranovičius.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: M.Lukauskis, A.Kavaliauskas, G.Orelikas, M.Gecevičius, Ž.Janavičius.

Vilniuje „Lietuvos rytas“ įtikinamai nugalėjo „Turow“ krepšininkus 98:86, nors tas skirtumas galėjo būti ir dar didesnis – sostinės atstovai pirmavo net 21 taško skirtumu, bet leido svečiams dvikovos pabaigoje aptirpdyti skirtumą.

Praėjusiame ture sostinės žaidėjai netikėtai išvykoje 82:88 nusileido autsaiderei Sevilijos „Baloncesto“ ekipai, o iš Eurolygos po pirmojo varžybų etapo pasitraukę lenkai 80:79 nurungė Ostendės „Telenet“.

Pralaimėję šį susitikimą vilniečiai, norėdami žengti toliau, namuose privalės nugalėti būtent „Telenet“ klubą.

Pralaimėjimu „Lietuvos rytui“ Europos taurės „Last 32“ etapą pradėjusi Zgoželeco „Turow“ vėliau pagavo žaidimo ritmą ir iškovojo tris pergales iš eilės.

Jei trenerio Miodrago Rajkovičiaus vedami lenkai nuskins pergalę ir trečiadienio mače su Vilniaus komanda, jie ne tik užsitikrins bilietą kitame turnyro etape, bet ir pirmąją vietą L grupėje.

Apie galimą retą pasiekimą Lenkijos krepšiniui prakalbo „Turow“ komandos vadovas Waldemaras Lučakas.

„Ne taip dažnai mūsų šalies komandos turi šansą užimti tokias aukštas vietas Europos turnyruose, todėl didžiuojamės, kad turime tokią galimybę“, – kalbėjo klubo prezidentas.

„Toks šansas gali padėti krepšinio populiarumui Lenkijoje, todėl dėsime visas jėgas, kad jį įgyvendintume. Žinome, kad nebus lengva nugalėti „Lietuvos ryto“ ekipą – tai labai stiprus klubas, tačiau rezultatai grupėje jau įrodė, kad neįveikiamų komandų nėra“, – šnekėjo „Turow“ puolėjas Filipas Dylevičius.