2012 11 28 /2012 11 29

Europos taurėje „Prienai“ patyrė skaudų pralaimėjimą ČEZ 66:90

Sėkmingai visuose frontuose besivaržantys „Prienų“ krepšininkai trečiadienio vakarą Europos taurė A grupės rungtynėse skaudžiai 66:90 (18:14, 24:32, 14:24, 10:20) nusileido Nymburgo ČEZ krepšininkams.
„Prienų“ lyderis Gediminas Orelikas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiai su varžovais lygiai kovojo tik 20-imt minučių, tačiau antroje mačo dalyje sugriuvo. Trečią ir ketvirtą kėlinį „Prienai“ pralaimėjo bendru 20 taškų skirtumu – 24:44.

Po dvidešimties minučių prieniškiai atsilikinėjo tik 4 taškais (42:46), tačiau trečią ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 8:0, susikrovė dviženklę persvarą ir atgal nebesižvalgė. „Prienams“ pasivyti varžovų daugiau nebepavyko nė karto.

LKL lyderių gretose mačas nepasisekė komandos lyderiui Gediminui Orelikui, kuris pataikė tik du tritaškius iš septynių ir prametė vienintelį dvitaškį. Tačiau jis atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų suklydo.

Kovą dėl atšokusių kamuolių svečiai pralaimėjo net 22:35 ir padarė 19 klaidų (ČEZ – devynias), o baudas metė tik 52 proc. taiklumu (9/17).

„Prienai“: S.Vene (5 atk. kam., dvit. 6/8) ir A.Urbutis (dvit. 5/5) po 13, Ž.Janavičius (dvit. 6/7) 12, A.Labuckas ir G.Orelikas po 8, G.Kadžiulis 7, A.Milaknis 3, P.Ivanauskas 2.

ČEZ: P.Benda (dvit. 9/12) ir V.Hrubanas po 20. M.Pavkovičius (trit. 5/6) 15, R.Rančikas 11, D.Naymickas 10.

Rezultatas: kitose grupės rungtynėse Kijevo „Budivelnyk“ iškovojo antrą pergalę, namuose 84:77 (24:26, 22:18, 16:14, 22:19) palaužusi su viena pergale likusią Jeruzalės „Hapoel“.

Ainaro Bagatskio ir Pauliaus Juodžio klubas Jeruzalės ekipai atsilygino už pralaimėjimą 67:81 pirmo rato varžybose.

Dainius Šalenga nugalėtojams per 14 min. pelnė 6 taškus (dvit. 0/4, trit. 1/4, baudos 3/4), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo.

Michailas Anisimovas rungtyniavo 23 minutes, tačiau pelnė tik 4 taškus (dvit. 1/4, baudos 2/4), atkovojo 4 ir perėmė vieną kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 1 sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

„Prienai“ pirmose rungtynėse kaune ČEZ krepšininkus nugalėjo 84:66, tačiau nusileido didesniu skirtumu, tad abiems klubams surinkus vienodai pergalių, pranašumą prieš lietuvius turėtų Čekijos klubas.

Prieniškiams dabar reikės išvykoje įveikti „Hapoel“ klubą (rungtynės vyks gruodžio 5-ą dieną), kurį Kaune nugalėjo 85:72, ir tikėtis ČEZ pergalėių prieš „Budivelnyk“ bei „Hapoel“.

Išvykoje į Kijevą prieniškiai buvo sutriuškinti 57:84, tad turi didelį minusą. „Prienai“ turi laimėti abi rungtynes – tokiu atveju kelias į kitą etapą bus atviras be jokių skaičiavimų.

Rungtynės:

Po trečio kėlinio „Prienai“ atsilieka jau 56:70. Šeimininkai kėlinį pradėjo spurtu 8:0, o lietuviai nutolusių varžovų pasivyti nebesugebėjo ir kėlinį pralaimėjo 14:24. S.Vene (13 tšk.) savo taškų sąskaitą papildė dviem taškais, o A.Urbutis (11 tšk.) – keturiais. Ž.Janavičius ir G.Orelikas yra surinkę po 8 taškus.

ČEZ ekipoje ir toliau nesustabdomai rugntyniauja Petras Benda, turintis jau 20 taškų (9/11 dvitaškių), o šeimininkai kovą dėl atšokusių kamuolių laimi net 27:16. Dvitaškius ČEZ metė 78 proc. taiklumu (29/37).

Po antro kėlinio į priekį išsiveržė ČEZ krepšininkai – 46:42. Prieniškius šeimininkai pasivijo pačioje kėlinio pradžioje, o vėliau žaidimas vyko taškas į tašką. Iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, ČEZ persvara pasiekė 6 taškus (42:36), tačiau „Prienai“ pranašumą kiek sumažino.

„Prienų“ ekipoje S.Vene pelnė 11 taškų (dvit. 5/5), A.Urbutis – 9 (dvit. 3/3, abudos 3/3), G.Kadžiulis – 6 (3 rez. perd., trit. 2/2). Nesėkmingai mačas pirmus du kėlinius klostėsi komandos lyderiui G.Orelikui, kuris pataikė tik vieną tritaškį iš penkių bandymų

ČEZ klubą į priekį vedė Petras Benda (14 tšk.), Vojtechas Grubanas (7 tšk.) ir Radoslavas Rančikas (6 tšk.).

Po pirmojo kėlinio svečiai iš Prienų pirmavo 18:14. Lietuviai per kėlinį įmetė keturis tritaškius iš aštuonių, o taškus pelnė net 6 aikštėje pasirodę krepšininkai. Po tritaškį įmetė Gediminas Orelikas, Gintaras Kadžiulis (3 rez. perd.), Arnas Labuckas ir Artūras Milaknis, o Sanderis Vene pataikė du dvitaškius.

ČEZ ekipoje kaip ir pirmose rungtynėse pirmo kėlinio metu rezultatyviausias buvo Radoslavas Rančikas – 6 taškai.