2014 01 15 /23:43

Europos taurėje – sunki, svarbi ir saldi „Lietuvos ryto“ pergalė Zagrebe

Kone visas rungtynes varžovus vijęsis Vilniaus „Lietuvos rytas“ paskutinėmis minutėmis Europos krepšinio taurės P grupės mače 84:83 (22:26, 24:24, 17:20, 21:13) palaužė Zagrebo „Cedevita“ klubą. Tris kėlinius Aleksandro Petrovičiaus komanda bandė prisivyti varžovus, tačiau nuolat buvo nubloškiama atgal, bet likus kelioms minutėms vilniečiai parodė geležinę valią, kilo į lemiamą spurtą ir įsirašė pirmąją pergalę „Last 32“ etape.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šio mačo ir „Lietuvos rytas“, ir „Cedevita“ antrame Europos taurės etape turi po vieną pergalę ir po vieną pralaimėjimą.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“. Vilniečiai per kelias minutes sugebėjo susikrauti 5-ių taškų pranašumą, tačiau tuo viskas ir pasibaigė. Tada „Cedevita“ „pagavo“ žaidimo ritmą, o vilniečiai sustojo. Kroatai sužaidė labai sėkmingą atkarpą ir po pirmo kėlinio pirmavo 26:22.

Antrajame kėlinyje vilniečių problemos nesibaigė. Tolimais metimais lietuvius į priekį vesti bandė Martynas Gecevičius, tačiau to neužteko. Kroatai susikrovė 14 taškų persvarą. Vis dėlto iki ilgosios pertraukos mačo lyderio M.Gecevičiaus inicijuotas spurtas atnešė naudos – po pirmųjų dviejų kėlinių komandas skyrė 4 taškai.

Trečiame kėlinyje lietuviai ir toliau bandė prisivyti varžovus, bet visos pastangos nueidavo šuniui ant uodegos. „Lietuvos rytas“ sumažino atotrūkį iki 2 taškų, bet vėl sustojo ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko jau 63:70.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo kaip visai kita komanda – laimėjo atkarpą 10:0, išsiveržė į priekį ir grąžino mačo intrigą. Antroje kėlinio dalyje atsigavo ir varžovai. Kova vyko taškas į tašką, o į priekį „Lietuvos rytą“ truktelėjo R.Seibučio 5 taškai be atsako. Po labai įtemptų paskutinių sekundžių, minimaliu skirtumu 84:83 pergalę šventė vilniečiai.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 17, M.Gecevičius ir D.Songaila po 16, J.Palaciosas (10 atk. kam.) 11, Z.Dowdellas 10, S.Jelovacas ir O.Cookas (10 rez. perd.) po 6, T.Lydeka 2.

„Cedevita“: M.Bilanas 19, N.Smithas 16, G.Sutonas ir T.Zubčičius po 11, J.Nurkičius 9, M.Bazdaričius 8, J.Selby, A.Ray‘us ir L.Babičius po 3.

Mačo statistika:

„Lietuvos rytas“ – „Cedevita“ 84:83 (22:26, 24:24, 17:20, 21:13)

Dvitaškiai: 57,6 proc.(19/33) – 66,7 proc. (24/36)

Tritaškiai: 45,5 proc. (10/22) – 25,9 proc. (7/27)

Baudų metimai:  84,2 proc. (16/19) – 66,7 proc. (14/21)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 33

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 17

Perimti kamuoliai: 4 –  3

Blokai:  2 – 2

Klaidos: 6 – 6.

Vienvaldžiu P grupės lyderiu tapo antrąją pergalę iškovojęs Stambulo „Besiktas“ klubas, savo aikštėje 70:63 (12:17, 19:15, 22:16, 17:15) įveikęs Saragosos CAI ekipą.

Būtent Saragosoje su vietos CAI komanda sausio 21 dieną trečiąsias P grupės turnyro rungtynes žais Vilniaus „Lietuvos rytas“.

P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Besiktas“ (Turkija) 2 0 173:164
2. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 1 1 158:151
3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 1 185:186
4. Saragosos CAI (Ispanija) 0 2 130:145

„Last 32“ varžybų kovos vyks iki vasario 19 dienos, o į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas.

--

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ – „Cedevita“

Pirmasis kėlinys 22:26

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Stevenas Jelovacas ir Juanas Palaciosas.

Pirmuosius mačo taškus pelnė kroatai, tačiau netrukus jiems tuo pačiu atsakė S.Jelovacas 2:2. Komandos žaidė apylygiai, kol neprabilo M.Gecevičius – po 5 iš eilės jo taškų 7-ąją min. 9:4 pirmavo vilniečiai.

Įpusėjus kėliniui „Lietuvos ryto“ puolimas pradėjo strigti, o varžovai puikiai tuo naudojosi. Lietuviai pralaimėjo atkarpą 4:15 ir jau buvo priversti vytis varžovus 13:19.

Likus kelioms minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos iniciatyvos ėmėsi O.Cookas. Įžaidėjas smeigė tritaškį ir atliko rezultatyvų perdavimą D.Songailai. Vis dėlto persverti rezultato sostinės klubui nepavyko, po pirmųjų 10-ies minučių „Lietuvos rytas“ atsiliko 22:26.

Antrasis kėlinys 46:50 (22:26, 24:24)

Antrasis kėlinys „Lietuvos rytui“ prasidėjo labai nesėkmingai – nesportine pražanga buvo nubaustas Steponas Babrauskas. Po taiklių baudos metimų varžovai gavo dar vieną dovanėlę – Jusufas Nurkičius pelnė du taškus su Andrea Glyniadakio pražanga. Negana to, „Cedevita“ paleido tritaškį į vilniečių krepšį ir, prabėgus 3 min., pirmavo jau 14 taškų – 36:22.

Įpusėjus kėliniui lietuviai kiek atsigavo. Pirmasis „Lietuvos rytui“ antrajame kėlinyje taškus pelnė R.Seibutis. Prie iniciatyvos prisijungė ir M.Gecevičius bei J.Palaciosas – Vilniaus klubui pavyko kiek sušvelninti  deficitą 29:36.

Likus 2 min. iki ilgosios pertraukos dar kartą savo komandą bandė „užvesti“ M.Gecevičius, įsmeigęs tritaškį ir pelnęs jau 11-ąjį savo tašką. Neleistinai kelis kartus buvo sustabdytas S.Jelovacas, jis sumetė 4 baudos metimus ir vilniečiai atsiliko – 39:47.

Paskutinę minutę ir „Lietuvos rytui“ nusišypsojo sėkmė, M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį. Po T.Lydekos ir R.Seibučio dvitaškių svečiai atsiliko tik vienu tašku 46:47. Vis dėlto paskutinėmis sekundėmis kroatai nubaudė vilniečius – po tolimo Tomislavo Zubčičiaus šūvio „Cedevita“ po dviejų kėlinių pirmavo 50:46.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 14 (4/6 trit.), J.Palaciosas 9, R.Seibutis 6, D. Songaila 6, S. Jelovacas 6.

„Cedevita“: G.Sutonas 9, M.Bilanas 9, M.Baždaričius 8, T.Zubčičius 8.

Statistiniai rodikliai po dviejų kėlinių buvo apylygiai. „Cedevita“ akivaizdžiai pranoko „Lietuvos rytą“ tik pagal dvitaškius – iš 15 kroatai sumetė net 12 (80 proc.).

Trečiasis kėlinys 63:70 (22:26, 24:24, 17:20)

Po pertraukos tritaškiu varžovus nubaudė R.Seibutis, tačiau „Lietuvos rytas“ ir vėl įstrigo. Tris minutes vilniečiai tylėjo, o „Cedevita“ draskė sostinės klubo gynybą ir toliau. Įpusėjus kėliniui lietuviai atsiliko 51:60.

7-ąją min. lietuvius į priekį truktelėjo R.Seibutis – du taškai su pražanga, tris taškus pridėjo Z. Dowdellas ir „Lietuvos rytas“ vėl kvėpavo kroatams į nugarą.

Kėlinio pabaigoje komandas skyrė tie patys du taškai – „Cedevita“ pirmavo 63:61. „Lietuvos rytui“ paskutinėmis ketvirčio sekundėmis vėl nepavyko sustabdyti  buvusio komandos žaidėjo T.Zubčičiaus – antrojo kėlinio pabaigos scenarijus. Po tolimo šūvio prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai atsiliko 63:70.

Ketvirtasis kėlinys 84:83 (22:26, 24:24, 17:20, 21:13)

Paskutiniame kėlinyje prasidėjo „Lietuvos ryto“ šou. Tolimą metimą pataikė Z.Dowdellas, įmetė ir J. Palaciosas bei D. Songaila – vilniečiai išlygino rezultatą 70:70. Lietuviai tęsė spurtą – po O.Cooko tritaškio svečiai pagaliau išsiveržė į priekį – 73:70.

„Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 10:0, tačiau įpusėjus kėliniui „Cedevita“ „pabudo“ ir užvirė įtempta kova.

Kelias minutes komandos žaidė chaotiškai ir negalėjo pelnyti nė taško, Lietuvos klubas pirmavo 77:76. Lemiamomis minutėmis vilniečius į keblią padėtį nubloškė O.Cookui už ginčus su teisėjais skirta techninė pražanga. „Cedevita“ nubaudė lietuvius ir likus minutei pirmavo 80:77. Tačiau  R.Seibutis nepasidavė – po trijų jo taškų ir taiklių baudos metimų vilniečiai buvo priekyje 82:80. Likus 22 sek.po taiklaus D.Songailos dvitaškio „Lietuvos ryto“ kontroliavo situaciją 84:82. Paskutinėmis sekundėmis J.Palaciosas užsidirbo penktąją pražangą, o varžovai įmetė tik vieną baudą – 84:83. Tokiu rezultatu ir šventė pergalę vilniečiai.