2014 10 29 /20:24

Europos taurės turnyre „Lietuvos rytas“ triumfuoja – įveikė „Krasnyj Oktiabr“ 77:63

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio ekipa trečiadienio vakarą stojo į trečiąjį savo mūšį Europos taurės turnyre ir jau antrą kartą džiaugėsi sėkmę. Sostinės žaidėjai šįkart E grupės akistatoje išvykoje antroje mačo dalyje palaužė rusų Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ krepšininkus 77:63 (18:18, 14:11,22:14, 23:20). Trenerio Virginijaus Šeškaus vedamai komandai pasisekė įrodyti, kad ji nėra tik namų ekipa ir praėjusios savaitės beviltiškai pralaimėjimas Ploještės „CSU Asesfot“ atstovams 83:103 – tik atsitiktinumas.
„Lietuvos ryto“ treneris Virginijus Šeškus ir Adas Juškevičius
„Lietuvos ryto“ treneris Virginijus Šeškus ir Adas Juškevičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Namų komanda – toks pavadinimas šį sezoną galėjo prilipti prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo, jei jis pralaimėtų ir antrąją išvykos dvikovą. Tačiau vilniečiai puikiai pasirengė kovai ir iš Rusijos sugrįžta su pergale. Galingai ir pergalingai Europos taurės turnyre startavę sostinės krepšininkai po to turėjo praryti karčią rumunišką piliulę. Tačiau šiandien vilniečiai pralaimėjimo kartėlį užkrovė rusų ekipai, kuriai pirmą kartą dirigavo buvęs „Lietuvos ryto“ ekipos strategas vokietis Dirkas Bauermannas.

Rusijos Volgogrado mieste kovoję vilniečiai du kėlinius siekė primesti savo žaidimą varžovams – nors jiems ne itin krito tritaškiai, beviltiškai žaidė vienas iš legionierių Travisas Leslie, tačiau nieko doro nerodantys individualiai kovojantys „Krasnyj Oktiabr“ amerikiečiai leido lietuviams pirmauti 1-6 taškų skirtumu.

Rungtynių pradžioje „Lietuvos rytas“ pabėgo 9:3, bet jau po kurio laiko šeimininkai išlygino rezultatą 11:11, o pirmasis ketvirtis baigėsi 18:18. Antrojo kėlinio viduryje Volgogrado atstovai trumpam turėjo 3 taškų persvarą – 27:24, bet mūsų šalies ekipa greitai sumažino tą „prarają“ ir pabėgo 32:29.

Trečiame ketvirtyje lietuviai, volgogradiečiams pirmaujant 36:33, spurtavo 13:0 ir pabėgo 46:36. Nuo to momento vilniečiai tik didino savo persvarą, kuri vienu metu siekė net 18 taškų – 67:49. Atleidę spaudimą, svečiai leido šeimininkams šiek tiek sumažinti triuškinamą prarają, o „Lietuvos rytas“ šventė galutinę pergalę 77:63.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 13 (3/4 trit.), M.Lukauskis ir M.Gecevičius – po 10, B.Baronas 9, T.Leslie ir A.Kavaliauskas – po 8, G.Orelikas (10 atk. kam.) ir K.Natiažka – po 7, M.Moseris 3, P.Dambrauskas 2, A.Valeika 0.

„Krasnyj Oktiabr“: M.Cousinas 21 (10 atk. kam., 32 naud. bal.), D.J.Kennedy 13, D.Kane‘as 7, R.Travisas ir B.Kingas – po 6, D.Ligginsas ir F.Licholitovas po 4, V.Cuthbertas 2.

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 2 0 184:158

2. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 2 0 157:137

3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 1 252:231

4. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 1 2 217:236

5. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 0 2 154:159

6. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 0 2 126:169

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Krasnyj Oktiabr“ – „Lietuvos rytas“ 63:77 (18:18, 11:14, 14:22, 23:20).

8 min. Varžovai sumažino atsilikimą iki 61:75.

5 min. Volgogrado ekipa subyrėjo – vilniečiai pabėgo 67: 49.

3 min. A.Juškevičius įmetė du tritaškius  – 63:49 svečiai pirmavo.

2 min. „Krasnyj Okriabr“ sumažino atsilikimą iki 47:54, bet „Lietuvos ryto“ legionierius M.Moseris įmetė tritaškį – ir vėl saugiau 47:57.

Trečiasis kėlinys: „Krasnyj Oktiabr“ – „Lietuvos rytas“ 43:54 (18:18, 11:14, 14:22).

10 min. Du baudos metimus įmetė M.Gecevičius, varžovai atsakė dvitaškiu – 54:43 pirmavo svečiai iš Lietuvos.

9 min.  Tris taškus įmetė M.Gecevičius ir vėl atstatė dviženklę persvarą – 52:41.

7 min. Šeimininkai suskubo tirpdyti skirtumą: po trijų  D.Kane ir dviejų D.Ligginso taškų – 41:46. tačiau tritaškį įsūdė M.Lukauskis – 49:41.

6 min. Tuo vilniečių spurtas nesibaigė – po G.Oreliko tritaškio ir M.Lukauskio taiklaus baudos metimo „Lietuvos rytas“ įgijo didžiausią persvarą – 46:36.

5 min. A.Juškevičius įmetė tritaškį, K.Natiažka pridėjo dvitaškį, M.Lukauskis taikliai atakavo varžovų krepšį ir po lietuivų spurto „Lietuvos rytas“ pabėgo 42:36.

4 min. M.Cousinas per vieną ataką savo ekipai įmetė tris taškus – 36:34, o M.Lukauskis nuo baudų linijos įsūdė tik vieną metimą – 36:35.

3 min. T.Leslie įmetė savo pirmuosius taškus mače ir tapo 9 sostinės ekipos žaidėju, kuris atidarė savo taškų kraitį – 34:33.

1 min. M.Cousinas ir D.Kennedy labai greitai persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 33:32.

Antrasis kėlinys: „Krasnyj Oktriabr“ – „Lietuvos rytas“ 29:32 (18:18, 11:14).

10 min. V.Curthbertas sumažino skirtumą, bet K.Natiažka ir vėl padidino atotrūkį iki 32:29.

9 min.  K.Natiažka įmetė vieną baudą iš dviejų, bet lietuviai atkovojo kamuolį, o B.Baronas įsūdė tolimą tritaškį metimą – 30:27.

8 min. Abiem komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus: B.Baronas įmetė dvitaškį ir sumažino šeimininkų persvarą – 26:27. Tai tik buvo 8-asis „Lietuvos ryto“ taškas per kėlinį.

7 min. G.Orelikas įmetė dvitaškį, bet varžovai pabėgo 27:24.

5 min. D.Kennedy padidino atotrūkį iki 25:22.

4 min. B.Kingas ilgai bandė surasti galimybių mesti ir jam pasisekė – ne tik įsūdė dvitaškį, bet ir privertė prasižengti G.Oreliką. Įmetęs dar ir baudą, jis pirmą kartą išvedė Volgogrado klubą į priekį 23:22.

2 min. Sėkmingiau dėl kamuolio po krepšiais kovoję lietuviai po P.Dambrausko metimo pirmavo 22:18.

1 min. A.Kavaliauskas baudomis įmetė du taškus ir „Lietuvos rytas“ vėl buvo priekyje 20:18.

Pirmasis kėlinys: „Krasnyj Oktiabr“ – „Lietuvos rytas“ 18:18.

10 min. M.Lukauskis įmetė tritaškį, tačiau F.Licholitovas ir D.Kennedy išlygino rezultatą 18:18.

9 min. D.Kane ir vėl sumažino skirtumą iki 14:15.

6 min. D.Kennedy išlygino skirtumą – 11:11, tačiau A.Juškevičius ir vėl išvedė vilniečius į priekį 13:11. Dar du taškus pridėjo M.Gecevičius – 15:11.

5 min. Po Rusijos klubo žaidėjų amerikiečių D.Kennedy ir B.Kingo metimų skirtumas sumažėjo iki 8:9.

4 min. Po M.Gecevičiaus pirmojo tritaškio, „Lietuvos rytas“ pirmavo 6 taškų skirtumu – 9:3.

3 min. Po ilgos netaiklių metimų ir prarastų kamuolių atkarpos „Liettuvos ryto“ ekipos žaidėjai A.Kavaliauskas ir G.Orelikas išvedė vilniečius į priekį – 4:0.

--------------

Dar prieš pat dvikovą sostinės komandos laukė gan netikėta Volgogrado ekipos „dovanėlė“ – prie Rusijos klubo vairo prieš kelias dienas stojo buvęs vilniečių strategas vokietis Dirkas Bauermannas, pakeitęs iki tol komandą treniravusį Valentiną Bersniovą.

Europos taurės turnyre Volgogrado ekipa namie nusileido „CSU Asesfot“ 75:81, tačiau sugebėjo laimėti išvykoje prieš Jeruzalės „Hapoel“ 79:78.

Tuo tarpu Virginijaus Šeškaus vedamas „Lietuvos rytas“ namie nepasigailėjo Belgrado „Partizan“ 92:65, bet skaudžiai nusvilo sparnus išvykoje – rumunų Ploještės atstovai 103:83 nušlavė lietuvius.

Ar „Lietuvos rytui“ išvykos Europos taurės turnyre ir toliau bus nesėkmingos, ar vis dėlto vilniečiai sugebės iškovoti pirmąją pergalę išvykoje?

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius