2011 11 07

Fantastiška drama: Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ laimėjo tik po dviejų pratęsimų

Rusijos krepšinio čempionate dramatišką pergalę šventė Maskvos srities „Chimki“ (3-0) ekipa, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis. Ji savo žiūrovų akivaizdoje tik po dviejų pratęsimų 87:81 (17:18, 18:24, 16:11, 15:13, 8:8, 13:7) palaužė Sankt Peterburgo „Spartak“ (0-1) klubą.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / bc.chimki nuotr.

Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus 7 sekundėms „Chimki“ turėjo minimalų deficitą, bet Jegoras Vialsevas pataikė vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą (66:66). Mačo didvyriu galėjo tapti Viktoras Keyru, tačiau tolimas „Spartak“ krepšininko šūvis tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmajame pratęsime „Chimki“ nei sykio nepirmavo. Be to, sužaidus 3 minutes, kur kas geresnėje padėtyje buvo „Spartak“ – ji turėjo net 6 taškų pranašumą (68:74). Visgi R.Kurtinaičio auklėtinių tai neišblaškė – jie sumažino skirtumą, o po Sergejaus Monios tritaškio likus 32 sekundėms – ir išlygino rezultatą.

„Spartak“ dar kartą galėjo išplėšti pergalę, tačiau dar vienas svarbus tritaškis skriejo pro šalį. Šįsyk, aidint pratęsimo pabaigą signalizuojančiai sirenai, tritaškį prametė Patrickas Beverley.

Antrajame pratęsime šeimininkai jau atrodė kur kas užtikrinčiau. Atitrūkę jie protingai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo trečią pergalę čempionate. Po jos „Chimki“ tapo vienvalde Rusijos pirmenybių lydere.

Tuo tarpu „Spartak“ pralaimėjo pirmąsias žaistas rungtynes ir užima 8 vietą dešimties komandų turnyre.

„Chimki“: Timofejus Mozgovas 23 (8/11 dvit., 8 atk. kam., 34 naud. bal.), Sergejus Monia 17 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), Vitalijus Fridzonas 12, Chrisas Quinnas 11 (5 rez. perd.).

„Spartak“: Loukas Mavrokefalidis 15 (7 atk. kam., 9 naud. bal.), Vladimiras Dragičevičius 14 (6/7 dvit.), Yotamas Halperinas 12 (8 rez. perd., 23 naud. bal.), Aleksejus Kotiševskis 10.