2014 03 13

Fantastiškai trečiąjį kėlinį sužaidusi „Šilutė“ įveikė „Žalgirį-2“ ir pateko į NKL ketvirtfinalį

Didžiulį susidomėjimą kėlusios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio rungtynės tarp „Šilutės“ ir Kauno „Žalgirio-2“ komandų ketvirtadienį vis dėlto buvo sužaistos. Lemiamą susitikimą neutralioje aikštėje rezultatu 89:83 laimėjo šilutiškiai. Pergalė Arvydo Straupio treniruojamai ekipai atvėrė kelią į NKL ketvirtfinalį.
 „Šilutės“ įžaidėjas Vytautas Kamarūnas.
„Šilutės“ įžaidėjas Vytautas Kamarūnas. / Sauliaus Čirbos nuotr.

Rungtynes antroji „Žalgirio“ komanda pradėjo nestandartiniu „aukštu“ penketu, tačiau toks taktinis Tomo Masiulis sprendimas nepasiteisino – ketvirtąją kėlinio minutę „Šilutės“ krepšininkai pirmavo 13:6.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi kauniečių gynėjas Vytenis Jasikevičius, pataikęs du tritaškius ir dvitaškį (17:14). Suaktyvinę puolimą jaunieji žalgiriečiai kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino (20:20), tačiau paskutinę minutę vieną iš dviejų baudų įmetęs Nerijus Anglickis vėl išvedė šilutiškius į priekį 21:20.

Pusę antro kėlinio taškus komandos rinko daugiausiai baudų metimais. Įpusėjus ketvirčiui 26:27 pirmavo „Žalgiris“. Baudos metimais Justas Tamulis nutolino žalgiriečius trimis taškais (26:29), tačiau Eivydas Mološčiakas iššovė iš toli ir atstatė pusiausvyrą 29:29. Ketvirčio pabaigoje kauniečiai tiksliau metė baudų metimus ir  ilsėtis išėjo pirmaudami minimalia persvara – 33:34.

Trečiajame kėlinyje nieko nelaukę į priekį šovė žalgiriečiai – 35:41. Tačiau tada prasidėjo „Šilutės“ šou: Vytutas Kamarūnas ir Aarnas Kazlauskas įmetė po tritaškį, du taškus pridėjo Evaldas Šaulys – 43:41.

Kol netiksliai baudų metimus realizavo kauniečiai, Arvydo Straupio treniruojami krepšininkai dar labiau nutolo. Po Deivido Pukio, Evaldo Šaulio ir Eivydo Mološčiako taškų šilutiškiai pabėgo 15-os taškų skirtumu – 60:45. Kauniečių taškų badą dviem taškais su pražanga nutraukė Alehas Kojenetsas, tačiau ženkliai sumažinti atsilikimo prieš lemiamą ketvirtį kauniečiams nepavyko – 65:51.

Paskutines 10 minučių pajūrio komandai tereikėjo neišbarstyti susikrautos persvaros. Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 6 minutes komandas skyrė tie patys 13 taškų – 76:63. Būtent tiek laiko buvo likę ir tokiu skirtumu pirmavo šilutiškiai rungtynėse,  kuriose sudužo krepšinio lenta.

Per likusias minutes „Žalgirio“ dubleriai vis pamažu artėjo prie pirmaujančios komandos. Likus žaisti 2 minutes po Justo Tamulio tolimo metimo komandas teskyrė 7 taškai (85:78), o po dar pusantros minutės V. Jasikevičius tritaškiu metimu sušvelnino atsilikimą iki 87:83. Per likusį laiką dviem baudų metimais Nerijus Anglickis įtvirtino „Šilutės“ pergalę – 89:83.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 20 taškų įmetęs Arnas Kazlauskas. 17 taškų į „Žalgirio-2“ krepšį įmetė Eivydas Mološčiakas, 15 – Evaldas Šaulys, 12 – Vytautas Kamarūnas.

Kauno komandoje išsiskyrė 24 taškus įmetęs Vytenis Jasikevičius. 19 pelnė Alehas Kojenetsas, 17 – Justas Tamulis.