2010 02 04

Fantastiškame mače – „Partizan“ pergalė prieš „Barcelona“

Ir toliau stebuklus „Top-16“ etape demonstruoja Belgrado „Partizan“. Šįkart serbai namuose 67:66 (23:12, 12:12, 8:23, 18:14, 6:5) po pratęsimo nugalėjo „Barcelona“ klubą.
„Partizan“ ir „Barcelona“ susitikimas
„Partizan“ ir „Barcelona“ susitikimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai vos pirmasis katalonų pralaimėjimas šiame sezone. Iki tol Barselonos ekipa buvo laimėjusi visus vienuolika mačų.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 39 sekundėms „Partizan“ pirmavo 61:58, tačiau Lakovičius pataikė iš toli ir išlygino rezultatą (61:61). Kitoje aikštės pusėje „Partizan“ atakavo netaikliai ir „Barcelona“ įgijo teisę į lemiamą ataką. Vis dėlto Lakovičiaus metimas tikslo nepasiekė ir abi komandos privalėjo žaisti pratęsimą.

Jo metu tiek aikštėje, tiek už jos ribų netrūko aistrų. Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei „Barcelona“ pirmavo 66:63, tačiau netrukus kamuolį į krepšį kalė Lawrence‘as Robertsas (65:66), „Partizan“ apsigynė, o likus dvidešimt sekundžių Rasičius įmetė abi baudas ir vėl išvedė savo komandą į priekį – 67:66.

Paskutinės atakos metu Mickealis išmetė kamuolį, šis šokinėjo ant lanko,  tačiau Robertsas jį numušė. Kaip tik tuo metu nuaidėjo finalinė rungtynių sirena, o „Partizan“ jau šventė pergalę. Vis dėlto rungtynių arbitrai suabejojo, ar vienas iš „Partizan“ žaidėjų neužsikabino už tinklelio ir taip nepažeidė taisyklių. Apie dešimt minučių trukę ginčai galiausiai pasibaigė aikštės šeimininkų naudai.

„Partizan“: Janas Vesely 13 (15 atk. kam.), Lawrence‘as Robertsas 12 (11 atk. kam.), Aleksandras Rasičius 11 (6 rez. perd.), Petaras Božičius 10.

„Barcelona“: Jaka Lakovičius 14, Erazemas Lorbekas 10, Pete‘as Mickealis 8, Ricky Rubio 8.