2015 05 14 /20:31

Fortūna plačiai nusišypsojo „Lietuvos rytui“ – LKL pusfinalis pradėtas pergale prieš „Neptūną“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą namuose po atkaklios kovos 88:79 (28:23, 8:21, 22:15, 30:20) įveikė praėjusių metų LKL vicečempionus Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pirmosios LKL pusfinalio rungtynės sirgaliams žada ypatingą intrigą šioje serijoje. Pirmaujanti komanda keitėsi net 21 kartą, lygu buvo 15 kartų, tačiau ketvirtasis kėlinukas nulėmė vilniečių pergalę.

Nors jo viduryje tris iš eilės tritaškius įmetę „Neptūno“ krepšininkai išsiveržė į priekį 70:64, tačiau vilniečiai supyko. Įsižeidę dėl prieš pačius naudojamų mėgstamų tritaškių įsišaudė ir vilniečiai.

Likus žaisti 2 min. A.Juškevičiaus tritaškis rezultatą persvėrė (78:75). Komandoms įmetus po du taškus, D.Zavackas turėjo progą sumažinti skirtumą iki minimumo, bet prametė iš po krepšio. Tai atsirūgo – įspūdingą tolimą dvitaškį smeigė M.Gecevičius (82:77).

„Neptūnas“ dviem baudų metimais sumažino skirtumą ir, atrodė, kad jau buvo apsigynęs nuo varžovų išpuolio, tačiau G.Orelikas pataikė sunkiai suvokiamą tritaškį. Paskutinę atakos sekundę snaiperis metė per aukštai pašokusį Simą Galdiką ir buvo taiklus – 85:79. Šis metimas galutinai palaužė „Neptūną“.

„Lietuvos rytas”: A.Kavaliauskas (7/9 dvit., 10 atk. kam.) 19, M.Gecevičius (5/12 trit., 5 rez. perd.) 17, G.Orelikas (4/7 trit.) 14, K.Lavrinovičius, Ž.Janavičius ir A.Juškevičius po 8.

„Neptūnas“: D.Gailius (6/6 dvit.) 21, D.Zavackas (3/5 trit., 5 atk. kam.) 17, M.Mažeika 11, S.Galdikas (8 atk. kam.), M.Girdžiūnas, A.Butkevičius (8 atk. kam.) ir V.Šarakauskas po 6.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 88:79 (28:23, 8:21, 22:15, 30:20)

10 min. D.Zavackas įmetė pirmą baudą, po netaiklios antros kamuolį nusiėmė S.Galdikas ir išprvokavo pražangą, tačiau įmetė tik vieną baudą.

Atrodė, kad „Neptūnas“ jau apsigynė, G.Orelikas desperatiškai metė tritaškį per aukštai iššokusio S.Galdiko rankas, tačiau metimas įkrito – 85:79.

9 min. D.Zavackas pelnė du taškus iš po krepšio, baudų metimais atsakė A.Kavaliauskas. Įspūdingas tolimas M.Gecevičiaus dvitaškis! 82:77

8 min. Sunku suskaičiuoti, kelintą kartą pasikeitė rezultatas – A.Kavaliausko dvitaškis. D.Zavackas įmetė tik vieną baudą – 75:75. A.Juškevičius smeigė tritaškį.

7 min. Penktąją pražangą gavusio V.Šarakausko mačas baigėsi, Ž.Janavičius prametė abi baudas. M.Shakuras įmetė abi – 74:73.

6 min. Po Ž.Janavičiaus klaidos greitoje atakoje V.Šarakauskas penė dvitaškį. G.Orelikas įmetė tritaškį – 73:72.

5 min. Neįtikėtina kova! M.Gecevičius tritaškiu išlygino rezultatą – 70:70.

4 min. D.Gailius – dar vienas tritaškis! Ž.Janavičius atsakė tuo pačiu – 67:70.

3 min. Po M.Moserio dvitaškio (64:61) labai svarbų tritaškį pataikė D.Gailius. D.Zavackas irgi įmetė iš toli – 67:64.

2 min. Klaipėdiečiai sunkiai sustabdė S.Galdiką, bet jis pataikė tik vieną baudą.

1 min. S.Jasaitis dvitaškiu persvėrė rezultatą – 62:60.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 58:59 (28:23, 8:21, 22:15)

10 min. Dvitaškiais apsikeitė A.Juškevičius ir V.Šarakauskas, o M.Girdžiūnas įmetė paskutinę sekundę – 59:58.

8 min. M.Mažeika įmetė tik vieną baudos metimą, tačiau greitoje atakoje rezultatą persvėrė M.Girdžiūnas – 55:54.

7 min. K.Lavrinovičiui prametus baudos metimą klaipėdiečiai vėl persvėrė rezultatą, baudas sumetė D.Gailius – 50:49. M.Girdžiūnas netrukus įmetė dvitaškį. Po minutės pertraukėlės G.Orelikas smeigė tritaškį per rankas.

6 min. V.Šarakauskas pataikė tolimą dvitaškį su V.Šarakausko pražanga. Antrasis „Neptūno“ aukštaūgis gavo 4-ąją pražangą.

5 min. D.Zavacko metimas iš vidutinio nuotolio vėl persvėrė rezultatą – 48:47.

3 min. Komandos draugo netaiklų metimą pataisė A.Butkevičius, bet M.Gecevičius smeigė tritaškį – 47:46.

2 min. A.Kavaliauskas įmetė du taškus su S.Galdiko pražanga, kuri jam buvo jau ketvirtoji. Rezultatas lygus – 44:44.

1 min. M.Lukauskis įmetė dvitaškį, o netrukus vilniečiams labai pasisekė. G.Orelikui metant tritaškį prieš kitą žaidėją prasižengė S.Galdikas. Tritaškis įkrito, kamuolys liko vilniečiams – 41:44.

Alfredo Pliadžio nuotr./Adas Juškevičius

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 36:44 (28:23, 8:21)

10 min. Pražangą išprovokavęs V.Šarakauskas sumetė baudas, Ž.Janavičius pataikė tik vieną. „Neptūnas“ surengė puikią ataką ir iš viršaus idėjo D.Gailius, tačiau nepavyko apsiginti, tačiau M.Lukauskis prametė abi baudas – 36:44.

8 min. M.Shakuro dvitaškis ir viena taikli S.Galdiko bauda skirtumą padidino – 40:35.

7 min. Po ilgokos pertraukos D.Gailiaus dvitaškis vėl į priekį išvedė „Neptūną“, bet tai ilgai netruku, A.Kavaliauskas įmetė irgi – 35:35.

5 min. D.Zavacko tritaškis klaipėdiečius vėl priartino, netrukus „Neptūnas“ perėmė kamuolį ir greitos atakos metu A.Butkevičius dėjimu atstatė pusiausvyrą – 33:33.

4 min. Po kartą įmetė K.Lavrinovičius ir V.Vasylius – 33:28.

2 min. B.Baronas antrą ketvirtį pradėjo tritaškiu (31:23), bet M.Mažeika netrukus atsakė tuo pačiu.

Alfredo Pliadžio nuotr./Su kamuoliu Mindaugas Lukauskis

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 28:23

10 min. Gražiai prasiveržęs įmetė M.Girdžiūnas, K.Lavrinovičius sumetė baudas – 28:23.

9 min. Po M.Nicola minutės pertraukėlės T.Leslie pataikė tolimą dvitaškį, o netrukus pranašumą padidino G.Orelikas – 26:21.

8 min. D.Gailius įmetė du taškus su K.Lavrinovičiaus pražanga, o po to pridėjo dar du taškus, dar kartą prasiverždamas pro brolį. „Neptūno“ lyderio sąskaitoje – jau 11 taškų.

7 min. Trečias iš eilės M.Gecevičiaus tritaškis! 22:16

6 min. Iš toli pataikius M.Gecevičiui jau „Neptūnas“ lygino rezultatą (16:16), tačiau „Lietuvos ryto“ snaiperis pataikė antrą kartą – 19:16.

5 min. Puikiai kamuolį perėmęs Ž.Janavičius pelnė dvitaškį, tačiau D.Zavackas atsakė taikliu tolimu metimu – 14:13.

4 min. M.Shakuras užsižaidė su kamuoliu, kurį perėmė M.Lukauskis. Vilniečiai trumpai buvo priekyje, tačiau D.Gailius pataikė 4 taškus iš eilės – 11:9.

3 min. M.Lukauskis įmetė tritaškį, o A.Kavaliauskas įspūdingai įkrovė iš viršaus. Dvitaškiu persvarą „Neptūnui“ grąžino M.Mažeika – 7:5.

1 min. Puiki S.Galdiko pradžia. Pataikyta bauda po A.Kavaliausko pražangos, atkovotas kamuolys ir įmestas dvitaškis. Po puikaus žaidimo gynyboje dvitaškį pridėjo M.Mažeika.

Alfredo Pliadžio nuotr./Kšyštofas Lavrinovičius

Šį sezoną vilniečiai laimėjo trejas iš ketverių tarpusavio rungtynių, o vienintelę pergalę „Neptūnas“ iškovojo būtent Vilniuje, praėjusių metų gruodžio 28-ąją.

Trejose rungtynėse rezultatyviausias vilniečių krepšininkas buvo Gediminas Orelikas, kuriam šiemet puikiai sekasi žaisti su „Neptūnu“ – taškų vidurkis siekia 22 per mačą.

Nors šių metų kovą vykusiame mače Martynas Gecevičius klaipėdiečiams įsūdė penkis tritaškius (24 tšk.), tačiau snaiperiui klaipėdiečiai nėra pats palankiausias varžovas. Per visus 4 mačus su „Neptūnu“ M.Gecevičius pataikė tik trečdalį tolimų metimų – 7 iš 21.

„Neptūno“ gretose žaisti su „Lietuvos rytu“ geriausiai sekasi Deividui Gailiui, pelnančiam po 13,5 taško. Būtent jo įmesti 27 taškai nukalė klaipėdiečiams tą vienintelę reguliaraus sezono pergalę Vilniuje.

LKL.lt nuotr./Tarpusavio mačų statistika

Įdomu, kad tarpusavio dvikovose „Neptūnas“ atkovoja daugiau atšokusių kamuolių (33,8 – 31,8), nors turi teoriškai silpnesnę priekinę liniją. Vilniečiai įmeta keliais taškais daugiau, atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų ir daro mažiau klaidų. Vis dėlto, skaičiai skiriasi nelabai žymiai, tad bent jau statistiškai favoritą šioje serijoje įvardyti sunku.