Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 24d. 11:57

Gediminas Navikauskas apie tikruosius rusų kėslus: VTB Jngtinė lyga tapo politiniu įrankiu

Gediminas Navikauskas
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Gediminas Navikauskas

Susitarimą su VTB Jungtine lyga pasiekęs Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu taip nebūtų pasielgęs, jeigu būtų žinojęs rusų darbo principus. Tuo įsitikinęs Kijevo „Budivelnyk“ komandos generalinis direktorius Gediminas Navikauskas.

G.Navikauskui krepšinio pasaulyje atrodytų tokia pati, kaip ir kitos buvusios Sovietų Sąjungos komandos ir netektų savo tapatumokrepšinio pasaulyje atrodytų tokia pati, kaip ir kitos buvusios Sovietų Sąjungos komandos ir netektų savo tapatumo

Anot jo, per trejus gyvavimo metus VTB Jungtinė lyga nutolo nuo savo pirminės idėjos – pajėgaus komercinio turnyro – ir tampa politiniu įrankiu. Perspėjimus apie tikrąsias Rusijos užmačias G.Navikauskas išdėstė Basketnews.lt radijui.

„Mus pasaulyje visi gerai žino tik dėl krepšinio, o dabar stengiamasi, kad Lietuva šitą tapatumą prarastų. Tai jau aukštosios politikos reikalas“, – įsitikinęs G.Navikauskas. Jis pabrėžė, kad kalba kaip Lietuvos Respublikos pilietis, o ne Ukrainos klubo darbuotojas.

„Daroma taip, kad Lietuva krepšinio pasaulyje atrodytų tokia pati kaip ir kitos buvusios Sovietų Sąjungos komandos ir netektų savo tapatumo. Tai Rusijos politikos dalis – invazija į įvairias sritis, buvusios Sovietų Sąjungos respublikose.“

Daroma taip, kad Lietuva krepšinio pasaulyje atrodytų tokia pati kaip ir kitos buvusios Sovietų Sąjungos komandos ir netektų savo tapatumo. Tai Rusijos politikos dalis – invazija į įvairias sritis, buvusios Sovietų Sąjungos respublikose

G.Navikauskas mano, jog Eurolygos vadovai ant rusų kabliuko užkibo šiems panaudojus finansinį masalą. „To susitarimo (tarp Eurolygos ir VTB Jungtinės lygos, – red. past.) išvakarėse man teko kalbėti su jo dalyviais iš Eurolygos pusės. Jiems irgi buvo labai netikėta išgirsti tokią žinią iš Eurolygos vadovo J.Bertomeu. Manau, kad taip įvyko dėl sunkios ekonominės situacijos Europoje ir pinigų stygiaus. Niekas to nerašo, bet gali būti taip, kad atsiras slaptas rėmėjas iš Rusijos, kuris rems Eurolygą.“

Pasak G.Navikausko, sustabdyti projektą gali nacionalinių federacijų ir lygų vienybė, kurią, žinoma, rusai stengsis suskaldyti.

„Eurolyga be dviejų Lietuvos komandų labai nukentėtų. To neslėpė pats Eurolygos vadovas, sakydamas: „Man labai svarbios abi komandos: ir Kauno „Žalgiris“, ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Lietuvoje krepšinis yra aukšto lygio: čia yra žiūrovai, televizija ir visa infrastruktūra. To neturi kiti. Tuo gali pasigirti tik Izraelis, Serbija ir, iš dalies, Graikija. Ispanijoje Eurolygos rungtynės jau nesukelia tokio ažiotažo, kaip ACB pirmenybės, per kurios rungtynes salės būna žymiai pilnesnės. Lietuva turi geras pozicijas ir tik mūsų klubų tvirtas nusistatymas neleis Eurolygai su VTB įgyvendinti šio projekto.

Visos krepšinio federacijos ir klubai turėtų reikalauti dviejų pagrindinių sąlygų: pirma – dalyvavimas negali būti privalomas, antra – šalys neatiduoda Eurolygos ir Europos taurės kvotų. Jeigu visi laikysis vieningai, tai padaryti yra labai paprasta. Manau, kad dabar bus sulaukta atsako iš Maskvos ir bus pradėta kalbėtis su kiekviena federacija ir komanda atskirai. Jie pabandys tą klubų ir federacijos vienybę išardyti. Jeigu vienybė nebus išardyta, manau, kad Maskva nieko nepasieks“, – kalbėjo G.Navikauskas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

G.Navikauskas dar kartą patikino, kad dabartiniame projekte išties numatyta, kad „Žalgiris“ A licenciją išlaikytų tik dalyvaudamas VTB Jungtinėje lygoje. „Tegul tie, kam VTB lygos modelis panašus į Adrijos lygą, paprašo Tel Avivo „Maccabi“ atsisakyti savo A licencijos. Pamatysite, ką jiems atsakys žydai“, – teigia buvęs „Žalgirio“ vadovas.

G.Navikauskui šypseną kelia kalbos, kad klubams dalyvavimas VTB Jungtinėje lygoje yra pelningas. Pasak jo, nė vienas klubas tais pinigais, kuriuos gavo iš VTB, nepadengė dalyvavimo šioje lygoje kaštų.

„Tai yra išpūstas burbulas. Galiu aiškiai pasakyti, kad šiais metais Kijevo „Budivelnyk“  gavo 100 tūkst. JAV dolerių ir tik trečdaliu padengė savo nuostolius, kuriuos patyrė VTB čempionato metu. Kauno „Žalgiris“ gavo apie 100 tūkst. eurų. Manau, kad nei viena komanda iš prizinio VTB fondo nepadengė net savo kelionių išlaidų.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek