2012 02 12

Graikijos krepšinio milžinų dvikovoje „Olympiacos“ palaužė „Panathinaikos“, Martynas Gecevičius ir Šarūnas Jasikevičius liko šešėlyje

Atėnų „Panathinaikos“ (15-2) su Šarūnu Jasikevičiumi Pirėjuje po dramatiškos kovos 77:78 (15:22, 16:21, 11:16, 35:19) nusileido savo didžiausiui priešininkui „Olympiakos“ (16-1). Po šios dvikovos Graikijos čempionai prarado pirmąją poziciją šalies pirmenybėse.
Šarūnas Jasikevičius ir Martynas Gecevičius šįkart buvo skirtingose barikadų pusėse. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Antrajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes Martynas Gecevičius pataikė iš toli ir padidino „Olympiakos“ persvarą iki 16 taškų (40:24). Vis dėlto Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti ir trečiojo kėlinio pradžioje surengę spurtą 12:3, bei sumažino deficitą iki 4 taškų (44:40). Pirėjaus krepšininkai nepanikavo ir atsakė trim tritaškiais iš eilės susigrąžindami dviženklį pranašumą (53:40).

Baigiant įpusėti ketvirtajam kėliniui šeimininkai dar turėjo solidžią 15 taškų persvarą (65:50), tačiau kėliniui artėjant prie pabaigos „Panathinaikos“ krepšininkai rankų nenuleido ir po dviejų iš eilės Stratos Perperoglou tritaškių svečių deficitas sumažėjo iki 5 taškų (63:68). Likus žaisti 30 sekundžių Romainas Sato pataikė tritaškį po kurio komandas skyrė jau tik 1 taškas (75:76). Per likusį laiką „Olympiakos“ sugebėjo atsilaikyti ir iškovojo pergalę 78:77.

Abu Lietuvos krepšininkai aikštelėje nebuvo labai pastebimi. Martynas Gecevičius nugalėtojų gretose žaidė tik 7 minutes, per kurias pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį ir 2 kartus suklydo.

Šarūnas Jasikevičius žaidė beveik dvigubai ilgiau – 13 minučių, bet pelnė 3 taškus (1/1 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 1 varžovo pražangą.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 13, Evangelos Mantzaris 11, Vassilis Spanoulis 10.

„Panathinaikos“: Mike'as Batiste 16, Ianas Vougioukas 12, Dimitris Diamantidis 11, Stratos Perperoglou 10.