2014 01 21 /23:17

Ispanijos CAI Europos taurės mače volu pervažiavo „Lietuvos rytą“ 94:60

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas šio sezono Europos taurės turnyre gavo jau antrąjį antausį. Jį galingai skėlė praėjusių metų Ispanijos čempionato bronzos medalių laimėtoja Saragosos CAI ekipa. Trečiame „Last 32“ etapo P grupės mače vilniečiai nerado kelių į pergalę ir beviltiškai nusileido šeimininkams 60:94 (15:27, 16:23, 14:27, 15:17). Tai buvo pirmoji ispanų klubo sėkmė „Last 32“ etape, nustūmusi vilniečius iš grupės favoritų į autsaiderių gretas. Sostinės ekipos sąskaitoje taip pat viena pergalė.
„Lietuvos rytas“ ir „Lokomotiv“
„Lietuvos rytas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Lietuvos ryto“ pralaimėjimas 34 taškų skirtumu – didžiausia nesėkmė šį sezoną. Prieš tai didžiausią gėdą vilniečiai buvo patyrę Eurolygos pirmojo etapo varžybose, kai savo aikštėje 53:84 buvo priversti kapituliuoti prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ komandą.

Beviltiškai sužaisti du pirmieji kėliniai paskandino trenerio Aleksandro Petrovičiaus „Lietuvos ryto“ kariauną. Mūsų šalies ekipa nė karto nepirmavo dvikovoje, antrame kėlinyje leidusi CAI įgyti net 20 taškų persvarą – 42:22.

Maža to, vilniečiai nesugebėjo pasinaudoti savo pagrindiniu ginklu – tritaškiais. Iš 9 mestų tolimų metimų „Lietuvos rytas“ per pirmąsias 20 minučių pataikė vos vieną. Kaip paaiškėjo po dvikovos, per kitus du kėlinius sostinės klubas tik pakartojo tą patį rezultatą – vieną tritaškį iš 9 galimų.

„Lietuvos rytas“ per antrąją mačo dalį kartais rasdavo priešnuodžių varžovų atakoms, bet žaidimas nesiklijavo – 26-ąją min. CAI triuškino svečius 63:37.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Ispanijos komanda jau žudė „Lietuvos rytą“ – 70:41, 75:43. Ketvirtasis kėlinys liko tik formalumas: ispanai susikrovė reikiamą persvarą, kad atsakomąjame mače jaustųsi saugiai. CAI įveikė „Lietuvos rytą“ 94:60.

CAI: M.Rollas 23 (5/5 tritaškiai), J.Jonesas 12 (8 atk. kam.), D.Rudezas (3/5 tritaškiai) ir G.Šermadinis po 11, P.Tomasas 10, P.Llompartas 9, J.Stefanssonas 8, J.Tabu ir V.Sanikidzė po 4, H.Norelis 2.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 17 (7/11 dvitaškiai), D.Songaila 12, R.Seibutis 11, O.Cookas 9 (1/7 tritaškiai), M.Gecevičius 5, S.Jelovacas 4, T.Lydeka 2.

Mačo statistika

CAI – „Lietuvos rytas“ 94:60 (15:27, 16:23, 14:27, 15:17)

Dvitaškiai: 53 proc. (23/43) – 50 proc.(23/46)

Tritaškiai: 53 proc. (13/25) – 11 proc. (2/18)

Baudų metimai: 82 proc. (9/11) – 89 proc. (8/9)

Atkovoti kamuoliai: 45 – 24

Klaidos: 14 –10

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 16

Perimti kamuoliai: 4 – 9

Blokai: 2 – 2

Retai savo žiūrovų akivaizdoje pralaimintys Saragosos krepšininkai užsikabino už nuvažiuojančio Europos taurės turnyro traukinio – nesėkmės atveju antrame varžybų rate CAI būtų tekę laimėti tris dvikovas iš tiek pat galimų ir tikėtis, kad ji taps viena iš pirmųjų dviejų P grupės komandų, kurios tęs savo pasirodymą atkrintamuosiuose mačuose. Tačiau dabar apie tai privalo galvoti ne tik ispanai, bet ir vilniečiai.

Rungtynės Saragosoje galiausiai užbaigė užsitęsusį „Lietuvos ryto“ turnė po tris šalis. Sužaidę pergalingą Europos taurės dvikovą Zagrebe su vietos „Cedevita“ ir nesėkmingą akistatą VTB Jungtinėje lygoje su Kazanės „Uniks“, nuo sekmadienio vakaro vilniečiai Ispanijoje rengėsi mūšiui su CAI.

Kroatijoje vilniečiai po dramatiškos kovos laimėjo Europos taurėje pirmąją pergalę 84:83, bet Rusijoje VTB kovoje neprilygo grupės lyderei 62:82.

P grupėje pirmauja dvi pergales iškovojęs Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) klubas, kuris trečiadienį svečiuose išmėgins jėgas su Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) komanda.

Trečiąsias turnyro rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas“ sausio 28 dieną namuose žais su tais pačiais Saragosos CAI krepšininkais.

P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 2 0 173:164

2. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 1 1 158:151

3. Saragosos CAI (Ispanija) 1 2 224:205

4. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 2 225:280

„Last 32“ varžybų kovos vyks iki vasario 19 dienos, o į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: R.Seibutis, D.Songaila, J.Palaciosas, M.Gecevičius, O.Cookas.

CAI starto sudėtis: P.Llompartas, G.Šermadinis, J.Jonesas, M.Rollas, D.Rudezas.

Sužaidus porą minučių ispanai jau pirmavo 8:4. Visus keturis taškus Lietuvos ekipai pelnė J.Palaciosas, o per 3 min. vienas iš sostinės komandos lyderių D.Songaila jau turėjo 2 pražangas.

5 min, po greitos CAI atakos ir eilinių dviejų taškų šeimininkai įgijo dviženklę persvarą – 14:4. Tai matydamas „Lietuvos ryto“ treneris A.Petrovičius paėmė minutės pertraukėlę.

6 min. po M.Rollo tritaškio (10 taškų) ir J.Joneso dvitaškio ispanai jau pirmavo 19:8.

9 min. skirtumas tarp ekipų nesumažėjo – 24:13 pirmavo šeimininkai.

Kai tiksėjo paskutiniosios kėlinio minutės, D.Rudezas įmetė tritaškį ir CAI įgijo 14 taškų pranašumą – 27:13. Lietuvos ekipos žaidėjui T.Lydekai tik pasisekė sumažinti skirtumą dviem taškais – po pirmųjų 10 min. ispanai pirmavo 27:15.

Antrasis kėlinys

Komandos  per 2 min. „išsidalino“ taškus po lygiai ir ispanai pirmavo 31:17.

3 min. „Lietuvos ryto“ situacija  tapo dar blogesnė: 35:17 pirmavo šeimininkai. Ir tik J.Palaciosas dar kovojo ir įmetė savo 8-ąjį tašką – 35:19.

5 min. CAI jau pirmavo 20 taškų skirtumu 39:19, 42:22. „Lietuvos ryto“ legionierius J.Palaciosas buvo vienintelis, kuris kovojo su visa Ispanijos komanda – jis per 15 min. pelnė pusę sostinės klubo taškų.

8 min. po O.Cooko perimto kamuolio ir pelnytų taškų sostinės žaidėjai šiek tiek sumažino skirtumą – 29:46.

Po dviejų kėlinių CAI pirmavo 19 taškų pranašumu – 50:31.

Trečiasis kėlinys

​Po M.Rollo ir G.Šermadinio taškų ispanai buvo įgiję net 23 taškų persvarą – 54:31.

Įsibėgėjęs CAI neleido svečiams galvoti apie intrigą – 4 min. šeimininkai jau pirmavo 63:37.

Nors viliniečiai atskirais mačo momentais sugebėdavo pelnyti kelis „sausus“ taškus, per kitas kelias atakas Saragosos krepšininkai labai greitai sugrąžindavo turėtą persvarą: 7 min. CAI pirmavo 70:41.

Paskutinę kėlinio minutę CAI pasiekė dar vieną skirtumo rekordą – 72:41, 75:43. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 77:45.

Ketvirtasis kėlinys

​Paskutinį ketvirtį vilniečiai pradėjo spurtu 6:0 ir atsiliko 51:77. Likus kovoti 4 min. ispanai jau pradėjo laukti, kada baigsis mačas, tačiau neužmiršo ir „nepaleisti vadžių“ – 87:58.