2010 11 29

Ispanijos krepšinio lyga: Robertas Javtokas vedė „Power Electronics“ į pergalę (visi rezultatai, video)

Trečią pergalę Ispanijos ACB vyrų krepšinio lygos devintajame ture iškovojo ir į dvyliktą vietą pakilo Roberto Javtoko Valensijos „Power Electronics“ klubas. Lietuvio atstovaujama ekipa sekmadienį svečiuose rezultatu 82:72 (23:20, 19:13, 18:13, 22:29) nugalėjo San Sebastiano „Lagun Aro GBC“ (5 pergalės ir 4 pralaimėjimai) ekipą, kuri nukrito į devintą poziciją.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas nugalėtojams pelnė 18 taškų, po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir triskart prasižengė. Per 22 minutes (22:15) R.Javtokas pataikė net 9 dvitaškius iš 11, tačiau prametė vienintelį baudų metimą.

19 taškų prie pergalės prisidėjo Rafa Martinezas, 9 – Florentas Pietrusas.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Jimmy Baronas ir Davidas Doblas – pelnė atitinkamai 17 ir 16 taškų.

Kiti du klubai, kuriuose rungtyniauja lietuviai, sekmadienį patyrė nesėkmes.

Sevilijos „Cajasol“ (3 pergalės ir 5 pralaimėjimai) ekipa su Mindaugu Katelynu svečiuose 68:81 (15:24, 14:14, 21:22, 18:21) nusileido penktoje pozicijoje esantiems Fuenlabrados „Baloncesto“ (6/3) krepšininkams ir nukrito į tryliktą aštuoniolikos komandų turnyro vietą.

Lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 6 taškus, atkovojo 4 kamuolį bei po kartą suklydo ir prasižengė. Per 15 su puse minutės (15:39) M.Katelynas prametė visus 4 tritaškius, pataikė 2 dvitaškius iš 6 bei realizavo abu baudų metimus.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Txemis Urtasunas (12 tšk.), Tariqas Kirksay ir Paulas Davisas (po 10 tšk.).

Pirmenybių autsaideris Alikantės „Meridiano“ (1/8) klubas su Martynu Andriuškevičiumi namuose 71:75 (18:22, 12:17, 22:20, 19:16) turėjo pripažinti ketvirtoje vietoje esančios Badalonos „DKV Joventut“ (6/3) komandos pranašumą.

Vos 23 su puse minutės (23:29) aikštelėje praleidęs vidurio puolėjas iš Lietuvos pelnė 4 taškus, po krepšiais atkovojo 8 kamuolius, blokavo varžovo metimą, dusyk suklydo ir triskart prasižengė. M.Andriuškevičius pataikė 1 dvitaškį iš 3 ir realizavo 2 baudų metimus iš 4.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Justinas Doellmanas (21 tšk.), Mario Stojičius ir Serkanas Erdoganas (po 13 tšk.).

Vienvaldžiu ACB lygoje lyderiu tapo aštuntą pergalę iškovojęs Vitorijos „Caja Laboral“ klubas.