2010 02 01

Ispanijos krepšinio lygoje iš lietuvių džiaugėsi tik Kaukėnas ir Lavrinovičius

Iš šešių Ispanijos ACB krepšinio lygoje rungtyniaujančių lietuvių savaitgalį vykusio XX turo rungtynėse pergale džiaugėsi tik du – Madrido „Real“ atstovaujantys Rimantas Kaukėnas ir Darjušas Lavrinovičius.
R.Kaukėnas nugalėtojams pelnė 11 taškų
Iš lietuvių rezultatyviausiai žaidė R.Kaukėnas – 14 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Real“ krepšininkai savo aikštėje 84:67 (22:16, 15:13, 13:22, 34:16) nugalėjo devintoje pozicijoje esančią Malagos „Unicaja“ ekipą (9 pergalės ir 11 pralaimėjimų) ir laimėjo jau šešioliktą susitikimą.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Novica Veličkovičius, pelnęs 18 taškų, 14 taškų į varžovų krepšį įmetęs R.Kaukėnas bei po 10 taškų prie pergalės prisidėję D.Lavrinovičius bei Sergio Llullas.

23 minutes žaidęs (23:09) R.Kaukėnas pataikė 1 tritaškį iš 2, 2 dvitaškius iš 4, realizavo 7 baudų metimus iš 8, po krepšiais atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dusyk suklydo ir kartą prasižengė.

21 su puse minutės (21:39) aikštelėje praleidusio D.Lavrinovičiaus sąskaitoje – 3 taiklūs dvitaškiai iš 7 bei visi 4 baudų metimai. Be to, jis sugriebė 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus.

Svečių ekipoje išsiskyrė Robertas Archibaldas (14 tšk.), Juanas Dixonas ir Joelis Freelandas (po 13 taškų).

Katelynas surinko 13 taškų

Šešioliktoje vietoje esantis Mindaugo Katelyno ir Martyno Andriuškevičiaus Alikantės „Meridiano“ (7/13) klubas sekmadienį išvykoje 75:90 (23:27, 19:19, 20:25, 13:19) pralaimėjo antroje pozicijoje esantiems Vitorijos „Caja Laboral“ (17/3) krepšininkams, o aštuoniolikos komandų turnyro autsaiderė Tomo Delininkaičio Mursijos „CB Murcia“ (4/16) svečiuose 55:72 (15:16, 10:15, 17:24, 13:17) nusileido vienuoliktoje vietoje esančiai Manseros „Suzuki“ (9/11) ekipai.

Per rungtynes Vitorijoje rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidė M.Katelynas: per 28 minutes (27:59) lietuvis pelnė 13 taškų (tritaškiai 3/7. dvitaškiai 2/9), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Penkiolika su puse minutės (15:32) rungtyniavusio M.Andriuškevičiaus sąskaitoje – 8 taškai (dvitaškiai 4/5), 6 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 blokuoti varžovų metimai bei po 2 klaidas ir pražangas.

Mače Manresoje T.Delininkaitis per 15 minučių (14:50) pelnė 3 taškus (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 0/2), sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, 5 kartus suklydo ir dusyk prasižengė.

Seibučio ekipa pralaimėjo jau 15-ą kartą

Penkioliktą nesėkmę Ispanijos krepšinio čempionate patyrė Bilbao „Bizkaia Basket“ krepšininkai. Jie šeštadienį svečiuose 72:85 (22:22, 23:19, 10:21, 17:23) nusileido Fuenlabrados „Ayuda En Accion“ ekipai.

Bilbao ekipai atstovaujantis Renaldas Seibutis per 9 minutes pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Bizkaia Basket“: Marko Baničius 18, Alexas Mumbru 14, Chrisas Warrenas 12, Janis Blumas 11.

„Ayuda En Accion“: Geraldas Fitchas 19, Talis Buršteinas 18, Chrisas Thomas 13, Estebanas Batista 12.

Įspūdinga „Barcelona“ ekipos pergalė

18 mačų iš dvidešimties laimėjusi ir ABC lygoje pirmaujanti „Regal FC Barcelona“ komanda sekmadienį namuose net 50 taškų skirtumu 105:55 sutriuškino Las Palmaso „Gran Canaria 2014“ krepšininkus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Juanas Carlosas Navarro (24 tšk.), Franas Vazquezas (12 tšk.) ir Gianluca Basile (11 tšk.).

Tuo tarpu „Gran Canaria 2014“ ekipoje pasižymėjo vienintelis Jaycee Carrollas (23 tšk.). Kitiems pralaimėjusios komandos žaidėjams nepavyko surinkti dviženklio taškų skaičiaus.

Kitų sekmadienį vykusių ACB lygos XX turo mačų rezultatai

Bilbao „Lagun Aro GBC“4756Sevilijos „Cajasol“

Granados „CB Granada“9788Santjago de Kompostelos „Xacobeo Blu:Sens“

Ispanijos ACB lygos lyderių rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)