2014 12 21

Įspūdingas Kristinos Alminaitės žaidimas LMKL lyderei „Utenai“ padėjo likti nenugalėtai

Toliau pergalių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) tęsia „Utenos“ (14/0) klubas, kuris namuose 91:80 (25:22, 22:13, 25:20, 19:25) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ (10/4) krepšininkes.
Kristina Alminaitė
Kristina Alminaitė / Augusto Didžgalvio/LMKL.lt nuotr.

Viešnios iš Marijampolės sėkmingiau pradėjo susitikimą – prabėgus pusantros minutės jos pirmavo 8:3. „Utenai“ varžoves reikėjo vytis iki pat 7-osios mačo minutės, kai dvi sėkmingos atakos peiliui leido pirmą kartą išsiveržti į priekį – 17:16. Per likusį laiką šeimininkėms pavyko dar šiek tiek padidinti persvarą, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 3 taškus – 25:22.

Antrajame ketvirtyje sužaidus pusantros minutės „Utena“ truktelėjo į priekį – 31:23. Maža to, įpusėjus kėliniui Alfredo Vainausko auklėtinės pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (38:27), kurį išlaikė ir įpusėjus rungtynėms – 47:35.

Po didžiosios pertraukos „Sūduva“ startavo itin galingai – spurtas 14:4 leido sumažinti atsilikimą iki vieno taiklaus metimo – 49:51. „Utena“ ekipa nesutriko ir turėjo savo atsaką, kuris leido vėl susigrąžinti dviženklį pranašumą – 61:51. Dar vieną skaudų smūgį varžovėms uteniškės sudavė baigiantis kėliniui, kai pelnė dar 7 taškus iš eilės ir prieš lemiamą mačo atkarpą buvo itin patogioje situacijoje – 72:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Utena“ toliau dominavo, kai Kristina Alminaitė siuntė vieną taiklų metimą po kito – 80:60 likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes. A.Vainauskas paskutinėmis rungtynių akimirkomis suteikė minučių mažiau rungtyniaujančioms krepšininkėms ir tuo pasinaudojusi „Sūduva“ priartėjo, bet esmės tai nepakeitė – „Utena“ iškovojo keturioliktąją pergalę iš eilės – 91:80.

„Utena“: K.Alminaitė (11/14 dvit., 11 atk. kam., 6 blk.) 26, S.Linkevičienė (6 atk. kam., 6 rez. perd.) 18, E.Šikšniūtė (5 atk. kam.) 15, R.Žilinskaitė (3/3 trit.) 11, R.Valentienė (3/3 trit., 5 rez. perd.) 9 .

„Sūduva“: I.Šalkauskė (5 atk. kam.) 22, S.Baliutavičiūtė (6 atk. kam.) 18, S.Okockytė (4 rez. perd.) 14,  S.Dukate 10, D.Saurazaitė (5 atk. kam.) 9.