2013 11 30

Įspūdingas Vilniaus klubo pasirodymas NKL – pergalė 44 taškų skirtumu

Šeštadienį „Vilniaus-MRU“ (8/7) krepšininkai sužaidė įspūdingiausias rungtynes šiame sezone. Antano Udro vedini vilniečiai 16-ojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turo rungtynėse net 44 taškų skirtumu 91:47 sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ (8/7) vyrus.
„Vilniaus-MRU“ ekipos  puolėjas Remigijus Sugintas.
„Vilniaus-MRU“ ekipos puolėjas Remigijus Sugintas. / Sauliaus Cirbos nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Tai buvo antroji komandų akistata per dvi dienas. Penktadienį vilniečiai irgi buvo stipresni – 92:76.

Taikliau iš dviejų (54 proc. prieš 33 proc.) ir trijų (36 proc. prieš 13 proc.) taškų zonų atakavę vilniečiai oponentus ypač pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių (52 prieš 30). Šeimininkai taip pat perėmė daugiau kamuolių (11 prieš 6), rečiau klydo (16 prieš 21), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 prieš 7) ir blokavo daugiau varžovų metimų (6 prieš 3).

„Vilniaus-MRU“ komanda surinko 117 naudingumo balų, o „JAZZ-KTU“ – vos 6.

Geriausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Antanas Udras. Puolėjas pelnė 24 taškus, atkovojo 13 kamuolių, blokavo 2 varžovų metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus. 13 taškų į kauniečių krepšį įmetė Paulius Semaška, po 12 – Remigijus Sugintas ir Tadas Padegimas, po 10 – Gytis Brazauskas ir Karolis Brusokas.

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausias buvo 19 taškų surinkęs Mindaugas Jakštas. Po 6 pridėjo Donatas ir Deividas Sabeckiai.

Pirmajame šio rato ture tarpusavyje rungtyniavo tos pačios komandos kaip ir penktadienį, tačiau apsikeitė namų salėmis. Jonavos sporto klubas „Petrochema“ šįkart su Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ rungtyniavo savo aikštelėje.

Kaip ir Klaipėdoje, taip ir Jonavoje, susitikimas prasidėjo lygiu žaidimu, nors nežymią persvarą turėjo aikštelės šeimininkai. Likus žaisti dvi minutes varžovai persvėrė rezultatą (12:14), tačiau Vytautas Kružikas tolimu metimu sugrąžino Jonavos ekipai minimalią persvarą (15:14). Visgi, paskutinė kėlinio minutė nebuvo tokia sėkminga ir jonaviečiai atsiliko nuo svečių iš pajūrio 15:19.

Antrajame kėlinyje įsimėtė Henrikas Vorotnikovas, tritaškį į svečių krepšį pasiuntė Tadas Sebežiovas, tačiau ir toliau nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Baigiantis šiam ketvirčiui jonaviečiai atsiliko 38:39.

Radikaliai vaizdas aikštelėje pasikeitė po didžiosios pertraukos. Per pirmąsias tris minutes Jonavos krepšininkai varžovams neleido pelnyti nė taško, o patys, daugiausia Dainiaus Gulbino pastangomis,spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 48:39. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes Aurimas Urbonas pataikė tritaškį ir „Petrochema“ susikrovė didžiausią persvarą šiame ketvirtyje (53:41). Po trečio kėlinio Jonavos komanda pirmavo 55:46.

Paskutinysis susitikimo kėlinys vyko rezultatyviai. Sužaidus dvi minutes svečiai iš Klaipėdos dar pamėgino pakeisti esamą situaciją ir sušvelnino deficitą iki penkių taškų (56:51). Tačiau „Petrochema“ pagerino gynybą, varžovus taikliais metimais nubaudė D. Gulbinas bei Ričardas Verbickas, ir šeimininkai vėl pirmavo solidžiu skirtumu – 72:56. Per likusį laiką svečiai atsitiesti nesugebėjo. „Petrochema“ iškovojo devintąją pergalę čempionate rezultatu 77:66 (15:19, 23:20, 17:7, 22:20).

14 taškų nugalėtojams pelnė V.Kružikas, 13 – H.Vorotnikovas, 12 – D.Gulbinas.

Klaipėdiečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Laurynas Lučinskas (13 tšk.), Dominikas Matutis (12 tšk.) ir Viktoras Chodosovskis (11 taškų).