2009 08 02

Įspūdingo Valančiūno pasirodymo lietuviams pusfinalyje neužteko

Jonas Valančiūnas Europos jaunių čempionato (iki 18 metų) pusfinalyje pelnė 37 taškus ir sugriebė 19 atšokusių kamuolių, tačiau to nepakako, jog Lietuvos rinktinė palaužtų turnyro šeimininkus prancūzus – 63:68 (21:19, 10:16, 14:17, 18:16).
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos krepšininkai kovoje dėl bronzos medalių grumsis su Turkijos rinktine.

Rungtynes be jokio jaudulio pradėję lietuviai įgijo penkių taškų persvarą – 7:2. Skirtumas buvo išaugęs ir iki septynių taškų (9:2), tačiau varžovai atsakė tritaškiu ir efektingu dėjimu į krepšį – 9:7. Prancūzai buvo išlyginę rezultatą (9:9), tačiau puikaus Jono Valančiūno žaidimo dėka mūsiškiams pavyko vėl išsiveržti į priekį – 13:9. Vis dėlto priešininkai buvo atkaklūs bei ne tik ištirpdė mūsiškių pranašumą, tačiau dar ir persvėrė rezultatą – 15:13. Ketvirčio pabaiga sėkmingiau susiklostė Lietuvos krepšininkams, kurie po pirmųjų dešimties minučių pirmavo dviem taškais – 21:19.

Lietuvos rinktinės metimai skriejo pro šalį, o tuo pasinaudoję Prancūzijos krepšininkai atrojo kėlinio pradžioje susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir išsiveržė į priekį – 24:21. J.Valančiūnas tęsė dominavimą po krepšiais, tačiau aikštės šeimininkai savo žiūrovų akivaizdoje jautėsi vis drąsiau –29:25. Prancūzai išlaikė persvarą ir po dviejų kėlinių buvo priekyje - 35:31.

Po pertraukos lietuviai žaidė padrikai ir sušvelninti prancūzų pranašumo mūsiškiams nepavyko – 35:41. Tiesa, priešininkai nerado priešnuodžių prieš galingą J.Valančiūno, kuris sušvelnino skirtumą iki dviejų taškų (43:45), žaidimą. Vis dėlto lietuviai nesugebėjo pasinaudoti progomis išlyginti rezultatą ir vėl paleido savo varžovus į priekį bei prieš lemiamą susitikimo dalį turėjo septynių taškų deficitą – 45:52.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinės padėtis tapo komplikuota – 47:58. Įspūdingai rungtyniavęs J.Valančiūnas buvo sumažinęs skirtumą iki vienženklio (53:60), tačiau priešininkai vėl kiek nutolo – 53:65. Lietuviai pakilo į lemiamą šturmą ir sušvelnino atsilikimą iki šešių taškų – 59:65. Lemiamomis akimirkomis mūsiškiams trūko tikslumo, o prancūzai, likus žaisti apie minutę, pirmavo penkiais taškais – 65:60. Po Mariaus Linarto paprašytos minutės pertraukėlės mūsiškiai perėmė du kamuolius iš eilės ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų – 63:65. Vis dėlto paskutinėmis sekundėmis fortūna šypsojosi prancūzams, kurie triumfavo – 68:63.

Lietuva: J.Valančiūnas 37 (13/19 dvit., 11/14 baud., 19 atk. kam., 4 blk.), M.Kadzevičius 9, A.Pečiukevičius (4 rez. perd.) ir D.Nazarovas po 4, V.Čižauskas (5 rez. perd.) ir S.Kulvietis po 3, O.Matulionis 2, G.Biruta 1 (7 atk. kam.).

Prancūzija: M.Lebrunas 18, E.Fournier 12, F.Paschalis 7, V.Pourchot 6.