2009 12 31

Jameso gimtadienio šou baigėsi „Cavaliers“ pergale (nuotraukos, video)

LeBronas Jamesas per savo gimtadienį sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes ir atvedė Klivlando „Cavaliers“ komandą į dar vieną pergalę. „Cavaliers“ savo aikštelėje 106:101 (23:30, 29:34, 25:21, 29:16) įveikė Atlantos „Hawks“ krepšininkus.
Žydrūno Ilgausko ekipos pergalė
L.Jamesas iš komandos draugų gimtadienio proga sulaukė puikios dovanos – pergalės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusią naktį vykusiose rungtynėse „Cavaliers“ ir „Hawks“ susitiko Atlantoje. Tą susitikimą taip pat laimėjo Klivlando krepšininkai.

Per savo gimimo dieną pelnęs 48 taškus L.Jamesas pateko į NBA istoriją. Per savo gimtadienį daugiausia taškų pelnė Shaquille‘as O‘Nealas, kuris 2000-aisiais surinko 61 tašką. 1987-aisiais 53 taškus pelnė Dominique Wilkinsas. L.Jamesas užima trečiąją poziciją ir aplenkė legendinį Michaelą Jordaną, kuris per 29-ąjį gimtadienį įmetė 46 taškus.

Trečio kėlinio pradžioje po taiklaus Mike‘o Bibby tritaškio „Hawks“ pranašumas buvo šoktelėjęs iki 17 taškų (69:52), bet netrukus jis ėmė mažėti ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes 35 sekundes L.Jamesas „Cavaliers“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų (74:76).

Likus žaisti 17,5 sek. ir švieslentėje degant lygiam rezultatui (101:101), pirmąjį savo NBA karjeroje tritaškį pataikė Andersonas Varejao ir išvedė į priekį šeimininkus (104:101). Kitoje atakoje Bibby prametė iš toli, o abi baudas realizuodamas Jamario Moonas įtvirtino „Cavaliers“ pergalę.

25-ąjį gimtadienį švenčiantis L.Jamesas šiame mače pelnė 48 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Jaučiuosi nuostabiai. Tai pati geriausia dovana, kurios galėjau tikėtis iš komandos draugų gimtadienio proga“, – po dvikovos iki mačo pabaigos kovojusiems ir pergalę iš varžovų rankų išplėšusiems ekipoms draugams už parodytą charakterį dėkojo „Cavaliers“ lyderis L.Jamesas.

Ne pačias sėkmingiausias rungtynes sužaidė Žydrūnas Ilgauskas. Lietuvis žaidė tik 14 minučių, per kurias pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškio, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 4 kartus prasižengė.

Cavaliers“: LeBronas Jamesas 48, Andersonas Varejao 14 (9 atk. kam.), Maurice‘as Williamsas 14 (10 rez. perd.), Shaquille‘as O‘Nealas 11.

„Hawks“: Joe Johnsonas 35, Mike‘as Bibby 20, Jamalas Crawfordas 11, Joshas Smithas 11, Alas Horfordas 10, Marvinas Williamsas 8.