2009 07 31

Jauniai iškopė į Europos čempionato pusfinalį

Europos jaunių (U18) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinė 74:55 (16:16, 20:16, 13:15, 25:8) nugalėjo Kroatijos bendraamžius ir iškopė į pusfinalį.
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys / Photos.com
Temos: 1 Europa

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Lietuvos krepšininkai, kurie sužaidus 2 minutes ir 30 sekundžių pirmavo 9:2, tačiau kroatai atsakė spurtu 10:2 ir išsiveržė į priekį – 12:11. Iki kėlinuko pabaigos mūsiškiams pavyko likviduoti minimalų deficitą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatas buvo lygus – 16:16.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui lietuviams buvo pavykę įgyti 7 taškų pranašumą – 27:70, tačiau varžovai greitai jį ištirpdė – 30:31. Vis gi mūsiškiai kėlinuką užbaigė 6 taškais iš eilės ir įpusėjus mačui pirmavo – 36:32.

Po didžiosios pertraukos užvirė kova taškas į tašką. Nors ir nedideliu skirtumu, tačiau visą laiką priekyje buvo Lietuvos jauniai, kurie po trisdešimties minučių turėjo trapų 2 taškų pranašumą – 49:47.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje kroatai išlygino rezultatą – 49:49, tačiau tada lietuviai surengė spurtą 12:2 ir įgijo dviženklį pranašumą – 61:51. Po šio nokdauno kroatams nepavyko atsigauti ir lietuviai dar labiau padidinę savo persvarą šventę pergalę rezultatu 74:55.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (11 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 15 (6/13 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Mantas Kadzevičius 10 (6/8 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Ovidijus Varanauskas 9 (1/5 tritaškiai), Augustas Pečiukevičius (2/16 dvitaškiai, 4 rez. perd.) ir Saulius Kulvietis (1/7 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 8, Gilvydas Biruta bei Giedrius Staniulis (2/8 dvitaškiai) po 4 taškus.

Kroatija: Toni Prostranas 14 (9 atk. kam.), Ivanas Baturas 11, Dino Jakolis 10 (5/12 dvitaškiai) taškų.