2010 07 15

Jaunimas sutriuškino Ukrainą, bet baigė kovą dėl Europos krepšinio medalių

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo etapo E grupės trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 100:65 (23:17, 27:19, 24:16, 26:13) sutriuškino Ukrainos bendraamžius, tačiau grupėje užėmė penktą vietą ir nepateko į ketvirtfinalį. Mūsiškių lauks kova dėl 9–12 vietų.
gatves krepsinis
Lietuviai toliau kovos dėl 9–12 vietų. / photos.com nuotr.
Temos: 2 Medalis Ukraina

Mačas prasidėjo E.Bendžiaus tolimu metimu – 3:0. Netrukus ukrainiečiai atsakė tuo pačiu (3:3), tačiau tuomet lietuviai spurtavo 6:0 ir atitrūko – 9:3. Įpusėjus kėliniui V.Masalskio auklėtiniai tebepirmavo rezultatu 16:10. Po minutės pertraukėlės Ukrainos ekipai pavyko atsitiesti ir 9-ą minutę išlyginti rezultatą – 17:17. Vis dėlto mūsiškiai ketvirtį baigė E.Bendžiaus ir G.Oreliko tolimais metimais ir atitrūko –23:17.

Antrame kėlinyje lietuviai pratęsė tritaškių krušą ir susikrovė 12 taškų pranašumą – 29:17. Sužaidus 5 minutes ukrainiečiams buvo pavykę sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (27:36), bet čia pat  lietuviai atsakė dar trimis tolimais metimais ir skirtumas tapo rekordinis – 45:27. Likus rungtyniauti 2 minutes D.Tarvydas baudų metimu padidino lietuvių pranašumą iki 20 taškų – 48:28. Vis dėlto Ukrainos jaunimui iki kėlinio pabaigos pavyko atsitiesti ir apkarpyti deficitą iki 14 taškų – 36:50.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau dominavo Lietuvos rinktinė, neleido varžovams net pagalvoti apie galimybę sumažinti skirtumą. Po trisdešimties žaidimo minučių mūsiškiai buvo tvirtai priekyje – 74:52.

Paskutiniame ketvirtyje Ukrainos krepšininkai galutinai nuleido rankas. Ant atsarginių žaidėjų suolelio atsisėdus lyderiams mūsiškių pranašumas perkopė 30 taškų – 83:52. Finalinė sirena užfiksavo lengvą lietuvių pergalę rezultatu 100:65.

Lietuva: Eimantas Bendžius 23 (4/8 tritaškiai), Gediminas Orelikas (4/6 tritaškiai) ir Darius Tarvydas po 15, Mantas Kadzevičius 14, Augustas Pečiukevičius (5 rez. perd.) 10, Matas Sapiega (6 rez. perd.) ir Adomas Drungilas po 6, Evaldas Kairys 5, Tautvydas Šležas 4, Giedrius Staniulis 2.

Ukraina: Kyrylas Natyazhka (10 atk. kam.) 18, Denysas Noskovas 14, Genadijus Dzyuba ir Ruslanas Otverchenka po 9.