Publikuota: 2012 kovo 24d. 18:52

Jonas Mačiulis į „Žalgirio“ krepšį įmetė 22 taškus, bet „Baltų“ neišgelbėjo

Jonas Mačiulis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Jonas Mačiulis pirmą kartą žaidė prieš „Žalgirį“.

Pirmą kartą prieš buvusią savo komandą Kauno „Žalgirį“ žaidęs Jonas Mačiulis pelnė net 22 taškus, tačiau Kauno „Baltų“ nuo sutriuškinimo neišgelbėjo. „Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio čempionate iki 17-os iš tiek pat galimų – 83:62 (20:21, 16:15, 22:10, 25:16).

Po šios pergalės čempiono titulą ginantis „Žalgiris“ (17-0) susigrąžino LKL lyderio poziciją, laipteliu žemyn nustumdamas dviem mačais daugiau sužaidusį Vilniaus „Lietuvos rytą“ (17-2).

„Baltai“ (8-10) lieka šešti.

Trečiojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (42:42), tačiau „Žalgiris“ tada įjungė aukštesnę pavarą (64:46) ir atgal nebesidairė.

2005–2009 metais „Žalgirio“ klube žaidusiam J.Mačiuliui tai buvo pirmosios karjeros rungtynės prieš buvusią komandą. 27-erių puolėjas buvo rezultatyviausias krepšininkas aikštelėje – 35 minutės, 22 taškai (8/17 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

Apie 10 žmonių iškeldavo J.Mačiulio plakatus ir užrašą „Šlubas, pirmyn!“.

„Žalgirio“ arenoje, kurioje rungtynes stebėjo mažiausiai žiūrovų šį sezoną – apie 2000 – J.Mačiulis sulaukė netikėto gerbėjų palaikymo. Kaip rašo basketnews.lt, vos tik puolėjas stodavo prie baudų metimo linijos, už krepšio, į kurį mesdavo „Baltai“, apie 10 žmonių iškeldavo J.Mačiulio plakatus ir užrašą „Šlubas, pirmyn!“.

Lietuvos čempionams šiame mače negalėjo padėti išvakarėse traumą patyręs lyderis Sonny Weemsas. Trenerio Aleksandro Trifunovičiaus sprendimu, neregistruotas buvo Paulius Jankūnas.

Tuo tarpu Žygimantą Janavičių ir Mario Delašą neseniai į „Žalgirį“ išleidusių „Baltų“ ekipoje žaidė tik aštuoni krepšininkai.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 18 (10 atk. kam.), Tadas Klimavičius 14, Dainius Šalenga 9, Tomas Delininkaitis 9.

„Baltai“: Jonas Mačiulis 22 (10 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9, Vytenis Čižauskas 7 (7 kld.), Kasparas Vecvagaras 7.

„Žalgirio“ ekipai tai buvo antras mačas per dvi dienas ir trečias – per keturias dienas. Negana to, jau sekmadienį Lietuvos čempionai žais dar vienas LKL rungtynes – Prienuose su vietos „Rūdupiu“.