2014 02 21 /00:19

Jonas Mačiulis nežibėjo, bet „Panathinaikos“ Eurolygoje patiesė „Olympiakos“

Eurolygos „Top 16“ etape pergalę po įtemptos kovos išplešė Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ (4/3). Savo tvirtovėje kukliai žaidusio lietuvio ekipa 66:62 (19:18, 16:15, 12:14, 19:15) patiesė amžiną priešą Pirėjo „Olympiakos“ (4/3).
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / „Scanpix“ nuotr.

Grupėje E kovojančios komandos nuo pat mačo pradžios žaidė taškas į tašką, nė vienam iš klubų per visą mačą nepavyko susikrauti solidesnės persvaros. Paskutinę rungtynių minutę rezultatas dar buvo lygus 61:61. Dimitris Diamantidis tiksint paskutinėms sekundėms baudos metimu išvedė savo komandą į priekį 62:61, o Pirėjo klubas nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Prie baudų metimo linijos dar kartą stojo D.Diamantidis ir „Panathinaikos“ šventė sunkią pergalę 66:62.

J.Mačiulis per 26 aikštėje praleistas minutes prie komandos pergalės prisidėjo 3 taškais (1/4 dvit., 0/1 trit., 1/2 baudos), 3 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 5 perimtais kamuoliais. Lietuvis taip pat išprovokavo 4 varžovų pražangas bei 3 kartus pats pažeidė taisykles.

„Panathinaikos“: Stephane'as Lasme 18, Roko Leni Ukičius 14, Dmitris Diamantidis 9, Jamesas Gistas 7.

„Olympiakos“: Stratos Perperoglou 12, Giorgios Printezis 10, Bryantas Dunstonas, Matthew Lojeskis, Vasilis Spanoulis ir Evangelis Mantzaris po 6.

Kitame grupės mače Milano „Emporio Armani“ savo aikštėje 70:59 (22:17, 16:10, 19:13, 13:19) nugalėjo dviejų lietuvių atstovaujamą Malagos „Unicaja“ komandą.

Mindaugas Kuzminskas į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 2 taškus, sugriebė 2 kamuolius, sykį suklydo ir kartą prasižengė. Per 11 žaidimo minučių (11:16) jis pataikė vienintelį mestą dvitaškį, tačiau prametė tritaškį ir abu baudų metimus.

5 minutes ir 3 sekundes aikštelėje praleidęs Domantas Sabonis prametė abu dvitaškius ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo du kamuolius.

„Unicaja“: Nikas Caneras-Medley 18, Vladimiras Štimacas 13, Carlosas Suarezas ir Zoranas Dragičius po 6.

„Emporio Armani“: Keithas Langfordas 29, Curtis Jerrellsas 13 ir Samardo Samuelsas 10.

„Barcelona“ krepšininkai išvykoje 80:68 (27:17, 6:14, 26:18, 21:19) nugalėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipą.

„Barcelona“: Ante Tomičius 24, Marcelinho Huertas 16, Juanas Carlosas Navarro 15, Erazemas Lorbekas 12.

„Laboral Kutxa“: Fernando San Emeterio 22, Tiboras Pleissas 15, Adamas Hanga 9.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 6 501:573

Grupėje F, kur varžosi Kauno „Žalgiris“, Stambulo „Galatasaray“ krepšininkai svečiuose 78:70 (22:26, 21:11, 19:16, 16:17) įveikė Belgrado „Partizan“.

„Galatasaray“: Henry's Domercantas 18, Carlosas Arroyo 16, Enderas Arslanas 10.

„Partizan“: Bogdanas Bogdanovičius 23, Joffrey Lauvergne 15, Milenko Tepičius 13.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 5 1 503:462
2. Maskvos CSKA (Rusija) 5 1 478:415
3. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 5 1 484:442
4. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 3 3 456:465
5. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 4 541:535
6. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 2 4 433:466
7. Kauno „Žalgiris“ 1 5 453:495
8. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1 6 497:565

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.