2013 12 11

Jonas Valančiūnas į „Spurs“ krepšį įmetė 14 taškų, tačiau „Raptors“ neprilygo San Antonijui

Tryliktą pralaimėjimą NBA čempioante patyrė bei į dešimtą vietą Rytų konferencijoje nukrito „Toronto Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį namuose „Raptors“ komanda, kuri mačui registravo dešimt krepšininkų, beveik 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 103:116 (36:24, 17:35, 21:30, 29:27) turėjo pripažinti antrojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančių „San Antonio Spurs“ (16/4) krepšininkų pranašumą.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas vien per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų ir kartu su Amiru Johnsonu svariausiai prisidėjo prie to, kad „Raptors“ įgytų 12 taškų persvarą – 36:24. Tačiau svečiai antrą kėlinį pradėjo galingu spurtu 13:4, ištirpdė turėtą deficitą, o reikiamą atotrūkį įgijo trečiame kėlinyje, po kurio pirmavo 15 taškų skirtumu.

J.Valančiūnas arenos šeimininkams pelnė 14 taškų, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo bei trissyk prasižengė. Per daugiau nei 28 žaidimo minutes (28:13) lietuvis pataikė 6 dvitaškius metimus iš 8 ir realizavo abu baudų metimus.

Po 19 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Amiras Johnsonas ir DeMaras DeRozanas, 14 – Terrence'as Rossas, 11 – Kyle'as Lowry'is, 10 – Dwightas Buycksas.

16 taškų prie pergalės prisidėjo Emanuelis Ginobili, 15 – Tony'is Parkeris, po 14 – Timas Duncanas, Danny'is Greenas ir Aronas Baynesas, 12 – Marco Belinelli, 11 – Patty'is Millsas.

NBA čempionatuose „Raptors“ krepšininkai varžovams pralaimėjo jau šeštą kartą iš eilės, o tarpusavio mačų istorijoje „Spurs“ ekipos persvara išaugo iki septyniolikos pergalių (26-9). Paskutinį kartą Toronto komanda San Antonijaus klubą nugalėjo (91:86) 2010 metų sausio 3 dieną.

Rekordinę komandos istorijoje – dešimtą pergalę iš eilės namuose iškovojo NBA Rytų konferencijos bei absoliutus lygos lyderis „Indiana Pacers“ (19/3) klubas, 90:84 (19:30, 21:17, 28:17, 22:20) įveikęs Rytų konferencijoje užimančius praėjusio sezono čempionus „Miami Heat““(16/6) krepšininkus.

24 taškus nugalėtojams pelnė Roy'us Hibbertas, po 17 – Davidas Westas ir Paulas George'as, 12 – Lance'as Stephensonas, 7 – Luisas Scola.

Svečių, kurie patyrė trečią nesėkmę per penkis paskutiniuosius mačus, gretose sėkmingiausiai rungtyniavo LeBronas Jamesas (17 tšk. ir 14 atk. kam.) bei Dwyane'as Wade'as (17 tšk.), Chrisas Boshas (12 tšk.), Chrisas Andersenas (10 tšk.), Mario Chalmersas ir Norrisas Cole'as (po 9 taškus).

Kiti dienos rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „New York Knicks“  109:94 (31:19, 17:26, 33:20, 28:29).

„Atlanta Hawks“ – „Oklahoma City Thunder“ 92:101 (21:21, 18:27, 29:28, 24:25).

„Detroit Pistons“ – „Minnesota Timberwolves“ 94:121 (32:33, 19:31, 26:32, 17:25).

„Brooklyn Nets“ – „Boston Celtics“ 104:69 (31:20, 25:27, 29:25, 19:24).

„Chicago Bulls“ – „Milvaukee Bucks“ 74:78 (14:20, 28:15, 15:20, 17:23).